Vstup do fotogalerie

     Honzovi na dalekou cestu stačil raneček s buchtami. To už dnes není pravda. Naši "honzové" budou daleko více potřebovat umět se domluvit, tak jim nezbývá nic jiného, než se od dětství věnovat cizím jazykům.

     V současné době mají žáci možnost zapojit se do soutěže "Jak šel Honza do světa", kterou naše škola organizuje v projektu na podporu studia cizích jazyků - angličtiny a němčiny. Je rozdělena do tří kategorií: I. kategorie - žáci 3. - 5. ročníku nacvičují říkadla, rozpočídadla, básničky nebo dramatizaci krátkých pohádek a příběhů, II. kategorie - 6. - 7. ročník - soutěžící připravují projekty o rodině, škole, o svých zájmech a konverzaci na téma orientace ve městě, v III. kategorii se bude konverzovat o kultuře, sportu a také o zajímavých místech v zemích, kde se  mluví daným jazykem.

     K účasti na projektu byly přizvány i školy z blízkého okolí: Novosedly, Březí, Dolní Dunajovice, Ivaň a Hrušovany nad Jevišovkou. V týdnu od 18. 11. proběhnou školní kola, jejich vítězové se utkají ve finále 3. 12. 2008 ve škole v Drnholci. Ti nejlepší se potom předvedou svým spolužákům v předvánočním čase.

     Vítězové jsou už dnes jasní. Vyhráli totiž všichni ti, kteří se do soutěže zapojili a jsou ochotni dělat pro své vzdělání i něco víc než jenom základní povinnosti. Všem přejeme hodně úspěchů.

     Na fotografiích žáci I. stupně nacvičují jazykolamy, říkadla, písničky i známé pohádky, ale potýkají se při tom s neznámým slovíčky, s jejich výslovností... 

 Jitka Radkovičová