Vstup do fotogalerie

Dvojnásobné prvenství ve vybíjené Velkého úspěchu dosáhla děvčata ze Základní školy Drnholec ve vybíjené, když během krátké doby ovládla hned dvě soutěže a zaslouženě si odnesla zlaté medaile. První triumf přišel v úterý 21. dubna 2026 v rámci soutěže základních škol Mikulovského okrsku, která se konala ve sportovním areálu ZŠ Mikulov Valtická. Dívky předvedly skvělou formu již v základní skupině, kterou vyhrály s velkým přehledem. Na svůj výkon navázaly i v semifinále, kde si s jistotou zajistily postup do finále. V něm pak díky bojovnosti a soustředěnému výkonu dokázaly porazit domácí tým a vybojovat první místo. Za předvedené výkony si celý tým zaslouží velkou pochvalu. Na tento úspěch navázaly ve středu 29. dubna 2026 v soutěži základních škol okresu Břeclav, opět konané ve sportovním areálu ZŠ Mikulov Valtická. Naše děvčata ze 4. a 5. ročníku zde nezaváhala a znovu vystoupala na nejvyšší stupeň vítězů. Získala tak svou druhou zlatou medaili a zároveň si zajistila postup do krajského kola, které se uskuteční v Brně. V součtu obou turnajů navíc dívky předvedly mimořádnou sérii, když dokázaly zvítězit v sedmi zápasech v řadě. Jejich bojovný výkon je o to cennější, že tým nastoupil i přes zdravotní komplikace některých hráček. Zvláštní uznání si zaslouží žačka Vendula Boudná, která i přes aktuální zdravotní indispozici obětavě pomohla svému týmu k celkovému vítězství. Úspěch slavila také chlapecká reprezentace školy, která v okrskovém kole vybíjené vybojovala pěkné 3. místo a rovněž si zaslouží pochvalu za své výkony. Děvčatům i chlapcům gratulujeme k vynikajícím výsledkům a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích. Poděkování patří také organizátorům obou turnajů za dobře připravené sportovní zázemí, zejména pak ředitelce soutěže Mgr. Radce Gregorové a řediteli školy Mgr. Rostislavovi Souchopovi.

Mgr. Petr Zugárek