Vstup do fotogalerie

Již po čtrnácté jsme na konci ledna (26. 1. 2024) přivítali dva stálé hosty – Davida a Jiřího Huškovy, kteří si vždy na besedu pro deváťáky přivedou zajímavého hosta.

Letos byl tím hostem p. Jiří Suda – tak jako bratři Huškovi válečný veterán, člověk, který se zúčastnil nasazení v bývalé Jugoslávii po boku právě Davida Huška a jejich dalších spolubojovníků. Společně zavzpomínali na svoje zážitky a přinesli žákům ukázat spoustu předmětů, které byly autenticky v bojích s nimi. Navíc přinesli dva exkluzivní exponáty – nože, které byly vyrobeny na počest jejich dvou padlých kolegů.

Jiří Hušek opět zaujal svým vyprávěním, fotkami a videy z nasazení v Afghánistánu. Žáci měli možnost se dozvědět, v jakých podmínkách se tam děti učí a jak jsou šťastné a vděčné, že se učit vůbec mohou. Zároveň si během vyprávění mohli uvědomit, jaké štěstí mají, že žijí v západní evropské společnosti bez práva šaría a s dodržováním lidských a občanských práv.

Tři vyučovací hodiny utekly jako voda a my jsme se museli rozloučit. Troufám si za všechny zúčastněné říct, že povídání o zážitcích z misí a zajímavosti ze života lidí v jiných částech světa bylo opět velmi zajímavé a my jsme mohli v duchu děkovat, že žijeme v naší krásné zemi.

Soňa Zabloudilová