Projektový týden 1.A - 19. 9. 2022

 

Vstup do fotogalerie

V týdnu od 19.9 do 23.9.2022 probíhal u našich prvňáčků projektový týden – „Kamarád sobě i druhým“. V pondělí jsme se učili báseň Paleček a jeho kamarádi a věnovali se adaptačnímu soustředění. V úterý nám deváťáci pomáhali s měřením, vážením, skákáním z místa a počítáním sedů-lehů. V posledních hodinách jsme si vyrobili strom přátelství z našich rukou. Ve středu jsme se věnovali pracovnímu listu, který nám navázal na báseň Paleček a jeho kamarádi. Tvořili jsme ruku se šiškou, spolupracovali ve skupinových pracích a navzájem si pomáhali. Ve čtvrtek měla naše spolužačka Nelinka narozeniny – všichni jsme ji popřáli a hráli adaptační hry – Na kohouta, Veverky či Želvičky. V pátek jsme šli společně i s 1. B na rozhlednu a někteří kamarádi z Drnholce nám ukázali, kde bydlí. Vzhledem ke špatnému počasí jsme se nedostali do Jevišovky. Každopádně máme v plánu tento výlet splnit na jaře. 😊

Nikola Zifčáková, foto Markéta Pernesová

 

 

 

 

 

Adaptační výlet 6. ročníku – 23. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

V pátek 23.9. 2022 jsme 6.A, B vyrazili na výlet do Brna do Bruna. Dobrodružství začalo už v autobusu z Drnholce, ale všichni vystoupili zdraví na nádraží ve Vranovicích. Pak nastala dlouhá a hlučná cesta vlakem na hlavní nádraží v Brně. Zde jsme přestoupili na trolejbus. Někteří z nás tím jeli poprvé, i to byl tedy zážitek. Jeli jsme namačkaní jako sardinky a pořád se někdo řehtal.

V Brunu nás rozdělili do skupinek po cca 6-7 dětech. Nejvíc jsme se asi nasmáli při úkolu, ve kterém jsme měli s kamarádem přeběhnout obrovský nafukovací polštář a držet se při tom za ruce! Potom proběhlo vyhodnocení a oběd. Po něm jsme mohli ještě chvíli řádit, jezdili jsme i na autíčkách. Bohužel jsme museli ve 2 odejít a jet domů.

Bylo to tam moc hezké, velmi jsme si to užili, určitě doporučuji se tam jet podívat. Doufám, že tento výlet nebyl poslední… 

J. Povolný a F. Kočica

 

Anthropos Brno – 30. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

V pátek 30. 9. 2022 vyrazili šesťáci na exkurzi do brněnského Anthroposu, což je muzeum věnované starší době kamenné a životu v ní na území našeho regionu. 

Ráno nás na zastávku provázel drobný déšť, ale našemu nadšení vidět spoustu zajímavých věcí vůbec neubral.

Po příjezdu do Brna jsme se šalinou vydali do Pisárek, kde zmíněné muzeum stojí. Rozdělili jsme se na 6.A a 6.B, protože dohromady nás do jedné expozice bylo moc. Žáci šesté A vyšli do 1. patra, kde už na ně čekala paní průvodkyně a vydali se za pátráním po životě ve starší době kamenné. Součástí expozice je i mamut v životní velikosti. Žáci šesté B mezitím sešli do suterénu, kde už na ně čekala expozice věnovaná nejstarším šperkům a ozdobám lidského těla a hlavně exponát z nejvzácnějších – originál sošky Věstonické venuše!! Po prohlédnutí výstavy se třídy vyměnily, takže každý viděl všechno. Jelikož se počasí nakonec umoudřilo, stihli jsme si vyzkoušet i dětské hřiště v parku muzea.

Zjistili jsme spoustu nových informací, které jsme z vyučování ještě nevěděli. Však se také paní učitelka jistě v hodině dějepisu zeptá, co si pamatujeme. Určitě nám v paměti utkví mamut a soška Věstonické venuše, která je opravdu velmi vzácná a její hodnota je nevyčíslitelná.

P.S. Až na drobné výjimky chválím žáky za vzorné chování při přepravě hromadnou dopravou i v expozicích muzea. 

Soňa Zabloudilová

 

Přespolní běh Břeclav – 26. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

V pondělí 26. 9. 2022 proběhl okresní přebor v přespolním běhu v Bořím lese v Břeclavi. Za krásného podzimního počasí byly k vidění kvalitní výkony, a to i u našich žáků.  

Nejlepšího umístění dosáhl Matyáš Kocman, který vyhrál kategorii mladších žáků, Tomáš Zugárek byl třetí. V této kategorii klukům uniklo vítězství v družstvech o pouhý bod.

Všem žákům děkuji za zodpovědný, kvalitní výkon a těším se na další soutěže.

 

Stanislav Pichanič 

 

Bedna školy – černobílý den – 29. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

Prázdniny utekly jako voda. Září už je skoro za námi a zkušební kolo Bedny školy bylo před námi. Tentokrát jsme ve skříni dlouho hledat nemuseli. Ve fotogalerii naleznete výsledky našeho pátrání po černobílém oblečení. 😊  

A kde se letos vzaly nápady na převleky? V prvním školním týdnu si namáhali hlavičky žáci druhého stupně. S jejich nápady se v průběhu roku postupně seznámíme. 😊 Díky otázkám v Moodlu si připomeneme pravidla slušného chování. Hlavním tématem letošního roku je etiketa.

Radka Tesařová, foto Hana Vlková 

 

Podzimní hrátky - 22. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 jsme  se na naší školní zahradě rozloučili s létem. Na děti všech věkových kategorií čekaly podzimní úkoly se kterými si hravě poradily. U ohně  jsme si opekli špekáčky. Zazpívali jsme si, zahráli nějakou tu hru. Kdo chtěl, vydováděl se ještě na průlezkách. S lampiónky a osvětlenými dýněmi se děti vrátily do svých domovů. Děkujeme všem rodičům a dětem za pěkné rozloučení s létem. 

  pedagogové 1. stupně, foto Markéta Pernesová

 

Běh Emila Zátopka - 6. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

V úterý 6. 9. 2022 proběhl branný den i na prvním stupni naší školy. Tradičně po zdravovědě následuje běh Emila Zátopka.

  foto Markéta Pernesová

 

Zahájení školního roku 2022/2023

Vstup do fotogalerie

A je to tady! Ve čtvrtek 1. 9. 2022 jsme opět všichni společně zahájili nový školní rok. Ať se nám všem daří.

foto Markéta Pernesová

 

Maraton Emila Zátopka na 2. stupni – 6. 9. 2022

Vstup do fotogalerie

V úterý 6. září proběhl na krásně upraveném Starátku tradiční běh Emila Zátopka. Počasí, které moc nepřálo, vůbec neovlivnilo výkony žáků, organizaci a celkově velmi klidný a pohodový průběh této akce. Všem děkuji za krásné výkony a pozitivní přístup.  

Stanislav Pichanič, foto Tomáš Procházka 

 

Aktuality ve školním roce 2022/2023 apod.

Vážení rodiče a zákonní zástupci, milé žákyně a milí žáci,

školní rok se nám rozjíždí, a tak mi dovolte všem popřát hodně síly, pevných nervů a hlavně zdraví. Níže pár organizačních informací k tomuto školnímu roku (text také v ežk na Nástěnce školy):

  1. V pátek 2. 9. 2022 byli žáci seznámeni s bezpečností a ochranou zdraví, požární ochranou a aktualizovaným školním řádem, který je vložen jako příloha do elektronické žákovské knížky ve zprávě na Nástěnce školy a brzy také v záložce Dokumenty na internetových stránkách školy www.drbnik.cz.
  2. V příloze v e-žk také najdete organizaci školního roku (přehled svátků, prázdnin, významných dnů apod.) a konzultační hodiny pedagogůKontakty na pedagogické pracovníky najdete na internetových stránkách školy v záložce Škola (viz odkaz https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=734&Itemid=567).
  3. Od tohoto školního roku přibyl předmět Informatika žákům od 7. do 9. ročníku a s ním také nový školní vzdělávací program, který brzy najdete na internetových stránkách školy v Dokumentech (https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=467). Mj. došlo k rozšíření nabídky volitelných předmětů.
  4. I letos budeme nabízet doučování z hlavních předmětů, informace dostanete od vyučujících v žákovské knížce.
  5. Ohledně kroužků se situace stále vyvíjí a do konce září najdete nabídku na internetových stránkách DDM Mikulov www.ddmmikulov.cz, kde se také přihlašujete.
  6. Obědy a svačinky ve školní jídelně podražily oproti minulému školnímu roku, v rozmezí od 4 do 7 Kč. Podrobnější info na záložce Jídelna na stránkách školy, kde najdete i aktuální jídelníčky nebo na odkazu níže (https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=157&Itemid=458).
  7. V letošním školním roce jsou v rámci projektu Ovoce do škol, Mléko do škol dodávky čerstvého ovoce či zeleniny a mléčných výrobků omezeny jen na žáky 1. stupně a v intervalu jednou za měsíc.
  8. V žákovské knížce, na nástěnce školy, postupně přibývají kritéria hodnocení žáků v jednotlivých předmětech, se kterými jsou žáci seznamováni.
  9. Nově příchozí žáci a rodiče získají přihlašovací údaje do elektronické žákovské knížky od třídních učitelů na prvních třídních schůzkách v úterý 13. 9. 2022. Od 16 hodin proběhne ve školní jídelně schůzka Spolku rodičů a přátel školy Drnholec a od 16.30 třídní schůzky s třídními učiteli v kmenových třídách dětí. Těšíme se na viděnou. 
  10. Všechny zákonné zástupce prosím o důsledné omlouvání dětí (viz školní řád Omlouvání, kde najdete podrobné informace kdy, kam a komu psát).

Přeji Vám bezproblémový a úspěšný školní rok 2022/2023. S pozdravem Hana Vlková

Zahájení školního roku 2022/2023 - 1. září 2022

Milé žákyně, milí žáci, vážení zákonní zástupci a rodiče, 

ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 7.40 hodin se sejdeme "na kluzišti" na slavnostním zahájení nového školního roku 2022/2023. Pokud nebude pěkné počasí, sejdeme se v tělocvičně. Výuka ve čtvrtek končí v 8.35. Žáci si přinesou přezůvky a psací potřeby. 

V pátek 2. 9. 2022 bude zkrácené vyučování: 1. st. do 11.15, 2. st. do 12.10 hodin. Žáci z Jevišovky budou puštěni na autobus v 11.45. Školní jídelna již nabízí svačinky. Školní družina bude v provozu, včetně ranní družiny.

Od pondělí 5. 9. 2022 bude probíhat výuka podle rozvrhu. Školní jídelna vydává obědy pro přihlášené strávníky a v provozu bude i školní klub.

V úterý 6. 9. 2022 proběhne branný den a maraton Emila Zátopka a bude zkrácené vyučování: 1. st. do 11.15, 2. st. do 12.10 hodin. Žáci z Jevišovky budou puštěni na autobus v 11.45.

Pro žáky 5.-9. ročníku je na drbníku https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=51&Itemid=485  orientační seznam pomůcek (sešity, pomůcky do TV, VV, M apod.).

Těšíme se ve čtvrtek 1. září 2022 na viděnou a přeji vám pěkný den, s pozdravem Hana Vlková