Vstup do fotogalerie

V týdnu od 11. 7. do 15. 7. 2022 se na naší škole konal příměstský tábor pod názvem Rychlé šípy. Na tábor bylo přihlášeno 34 dětí. Účastníci se seznámili s panem Foglarem a knihou Kronika hochů od Bobří řeky. V průběhu pěti dnů děti plnily úkoly a lovily bobříky - kreativity, kamarádství, lovců vlajek, odvahy, smíchu....Na závěr si vyzkoušeli všichni nabyté vědomosti zúročit v závěrečné hře plné rébusů, přírody a morseovky. Denně jsem rodiče účastníků informovala o programu a poskytovala foto i videa z činnosti našeho tábora. V kuchyni nám připravovali báječný a chutný oběd. Prostě jsme si celý týden ve zdraví užili.

  Bronislava Šimčíková, Ivona Myšáková, Adéla Byloková

 

Vstup do fotogalerie

V týdnu 20.6. – 24.6. 2022 čekal na čtvrťáky projektový týden s názvem „Město, ve kterém žijeme“. Projekt byl zaměřen na poznávání života a fungování obce, její samosprávu, historii, památky, kulturu i současný život.

  Nikola Zifčáková, Tereza Kovářová

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 27. 6. 2022 k nám do školy přijeli herci z Hradce Králové. Zahráli nám dvě představení - Pohádky z našeho statku a Divadelní učebnice. Pro žáky to bylo milé zpestření konce školního roku.

 Kolektiv vyučujících

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 29. 6. 2022 bylo našim prvňáčkům na Radnici v Drnholci slavnostně rozdáno jejich první vysvědčení. Děti i jejich rodiče se mohli radovat z krásných známek. Přejeme všem pohodové a odpočinkové léto.

  Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 24. 6. se druháčci vydali objevovat krásy Znojma. První zastávka vedla k Rotundě svaté Kateřiny s krásným výhledem na údolí Gránic a Znojemskou přehradu na řece Dyji. Další cesta nás zavedla až do samotného podzemí. Dozvěděli jsme se, k jakým účelům podzemí sloužilo a jaké zajímavé pověsti se k němu vážou. A to nejlepší na konec- Laser Game. Cestou na nádraží jsme si ještě stihli koupit něco dobrého a hračku pro potěšení. Výlet se nám vydařil nejen díky hezkému počasí, ale i pěknému chování dětí.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 28. 6. poměřily děti z 1. až 5. tříd své síly v Drnholeckém trojboji. Soutěžily ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a běhu na 50 m. Ceny si odnesli Ondra Kocman, Pavel Lahvička, Terezka Krupková, Viktorka Zahrádková, Jindra Šebesta, Simča Suparičová, Marek Bešta, Štěpán Bejdák, Emma Myšáková, Jolana Lukáčová, Petra Skřivánková, Eliška Dřevojánková, Sofie Lukáčová, Roman Jankov, Lukáš Lečbych, Ondra Kuchyňka, Jimi Kovář a Emil Pliska. Všem dětem děkujeme za snahu a podané výkony. Zároveň jsme ukončili celoroční soutěž Sportovec roku. V kategorii 1. a 2. tříd se na 1. až 3. místě umístily Simča Suparičová, Terka Krupková a Viki Zahrádková. Mezi děvčaty 3. - 5. tříd získala nejvíc bodů Jolča Lukáčová, následovala ji Emma Myšáková a Nikča Růžičková. S velkým bodovým náskokem mezi chlapci 3. – 5. tříd se na 1. místě umístil Roman Jankov, druhé umístění získal Lukáš Lečbych a třetí místo Jimi Kovář. Všem dětem děkujeme za sportovní chování a dosažené výsledky.

  Kolektiv 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Letošním projektovým týdnem jsme si zopakovali učivo ekosystémů v našem okolí. První den jsme zvládli les, řeku a rybník. Sluníčko nám docela topilo, a tak jsme hodně vyhledávali stín. Druhý den jsme šli do polí a na statek k Šebestům. Další dny jsme už jen stříhali, lepili a vytvářeli ve skupinách prezentace, které jsme v pátek předvedli. Práce se nám vydařili a snad jsme si i něco zapamatovali.

 Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Projektový týden začal trochu rozpačitě – rozlosování do skupin a k tomu spousta úkolů.

„To jako ještě máme něco dělat? Vždyť je horko a předposlední týden ve škole…. OMG,“ pomysleli si mnozí žáci sedmého ročníku.

Ale nakonec nebylo tak zle, pracovní listy a grafy jim sice občas působily vrásky na čele, ale zase se podívali tam, kde by si asi rodinný výlet nenaplánovali. Zjistili, že Muzeum romské kultury v Brně je překvapivě zajímavé, zvládli rozpoznat všechny stavební slohy v Brně i Mikulově (srdce paní učitelky Zabloudilové zaplesalo), vydrželi i povídání paní učitelky Kalandrové o židovské komunitě v Mikulově a mnozí poprvé zavítali do Horní synagogy, mikve a na Židovský hřbitov. A k tomu ještě vytvořili prezentace o vybraných státech Evropy, dozvěděli se, jak funguje Evropská unie, vymodelovali upomínkové předměty, které charakterizovaly vybrané evropské státy a stihli si zahrát i pétanque, nějaký malý „rozchod“ v brněnské Vaňkovce i v Mikulově. Celý týden byl završen závěrečnou prezentací skupin.

Sedmáci, skvělá práce!  

 Jana Kalandrová, Soňa Zabloudilová - garanti projektu

 

Vstup do fotogalerie

Na páťáky čekal v týdnu od 20. 6. do 24. 6. projektový týden s názvem Cestujeme po střední Evropě. A co všechno během týdne zažili?

Pracovali ve skupinách, v atlasu i na internetu vyhledávali a zpracovávali informace o Německu, Rakousku, Slovensku a Polsku. Vžili se do role cestovního delegáta a plánovali vícedenní zájezd.

Navštívili Honorární konzulát Rakouské republiky, kde je uvítal pan konzul Georg STÖGER. Pro žáky měl nachystané nejen občerstvení, ale i sešit, propisku a sladkost na cestu.

Vařili typická národní jídla – řízky, jablečný štrůdl s vanilkovou zmrzlinou, halušky se zelím a slaninou a pirohy plněné povidly. Vše se jim moc povedlo.

Jsem ráda, že můžu žáky pochválit za vzorné chování během exkurze a zodpovědný přístup k celému projektovému týdnu.

 Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu ráno jsme vyrazili na třídenní výlet do Spytihněvi. Vyjeli jsme ráno vlakem z Jeviškovky. Cestou jsme se stavili v Kovozoo ve Starém městě. Do rekreačního areálu jsme došli úplně zmožení z krosen.

Ve čtvrtek dopoledne nás čekala plavba lodí po Baťově kanálu. Navečer pršelo, a tak nám paní učitelky nachystaly hru. Chodili jsme s mapou po areálu a hledali ukrytý pirátský poklad. Potom jsme hráli pin pong. Večer byla stezka odvahy. Někteří se sice báli, ale nakonec ji všichni zvládli.

Každý den jsme měli rozcvičku, chodili do bazénu a hráli přehazku. Bylo to úžasné, protože jsme hráli na písku. Před odjezdem jsme si zahráli minigolf, zašli si na oběd a jeli domů. V 16:20 jsme dojeli v pohodlí a bezpečně do Jevišovky, kde si nás vyzvedli rodiče. Výlet se nám moc líbil a jeli bychom znova.

 žáci 5.A

 

Vstup do fotogalerie

Letošní školní výlet třídy 6.B proběhl ve dnech 13.6. – 15.6.2022. Plni očekávání jsme ráno vyrazili vlakem. Letos byla i cesta dobrodružstvím, protože nám přestupy mezi vlaky okořenily výluky a zpoždění spojů, takže jsme se přesunovali i v poklusu. Ve Starém Městě jsme se zastavili na prohlídku Kovozoo, obdivovali umění kovářů, kteří dokáží z kovového odpadu vytvořit tak věrné plastiky různých zvířat. Pobyt v rekreačním areálu Skleníky ve Spytihněvi byl skvělý. Užili jsme si sluníčko, koupání v bazénu se skluzavkou, stolní tenis, stolní fotbal, minigolf a nejvíce naše souboje družstev při přehazované na beach volejbalovém hřišti. Také cesta lodí po Baťově kanálu byla skvělá. Zazpívali jsme si při kytaře a už se jelo domů. Hurá příště.

  Radovan Kovařík, Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

I my, žáčci z 1. B, jsme vyrazili na výlet do Mikulova. Program na zámku se nám moc líbil, odnesli jsme si pár maličkostí, které nám udělaly radost. Protože bylo horko, dali jsme si na náměstí zmrzlinu a pokračovali jsme na Svatý kopeček. Cestou našel Mareček dva krásné malované kamínky. Pozorovali jsme motýli, broučky, uždibovali lesní jahůdky. Cestou na autobus jsme se znovu občerstvili zmrzlinou. Kdo chtěl, šel utratit peníze do hračkářství. Nakonec jsme si pohráli na hřišti a unavení se vrátili domů. Děkuji dětem za hezké a kamarádské chování a Naďce Bezděkové za prima doprovod.

Za prvňáčky Zuzana Mrenicová

 

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 20. 6. nám naši úžasní kamarádi z devátých tříd připravili pro prvňáky cestu za pokladem. Děti se rozdělily do skupinek a vydaly se i se svým deváťákem hledat po šipkách poklad. Cestou musely plnit různorodé úkoly. Šipky je dovedly k čerpačce, kde na ně čekal ukrytý poklad. O poklad se rozdělily i s deváťáky. Dál jsme se po hrázi řeky Dyje společně přesunuli na zmrzlinu, která všem moc chutnala. Děkujeme paní učitelce Kristýně Lukáčové a žákům 9. třídy za přípravu a přátelské chování k našim prvňáčkům.

Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

 

 

Vstup do fotogalerie

Sice jsme tu krátce
To nám náladu nezkazí
Rádi se sem vrátíme
Ámosem zas poplujeme
Život výletový tu klidně strávíme
Nadmořská výška 177 metrů
I v našich končinách je stejná
Celé dny a noci společně prožíváme
Empaticky se chovat snažíme

Akrostich – pokoj číslo 51

Silný déšť padal
Tráva byla mokrá
Rosa se třpytila
Ámos velká loď byla
Žáby také kvákaly
Nikdo si však nestěžoval
I přesto že nahlas zpívaly
Candáti tam plavali
Elegantně sebou mrskali.

Akrostich – pokoj číslo 54

Sice trochu retro
Stálo to však za to
Je tu lehce šero
Všude samé bláto
V bazéně se plavalo
Všem se tady líbilo.

Básnička – pokoj číslo 54

V dotazníku, kde se měli osmáci vyjádřit k výletu, se ve většině případů objevovaly odpovědi:
Ano. Ne. Všechno. Nic.

Ale nakonec se v některých probudily poetické duše a vznikla malá umělecká dílka. I já budu stručná – splnili jsme plán výletu, viděli jsme, co jsme vidět měli, pobavili jsme se, užili jsme si to. Vrátili jsme se živí a zdraví. Co víc si přát. Letošní první opravdový pocovidový výlet je za námi a už se těšíme na ten příští.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 17. 6. 2022 naše prvňáčky navštívil pan doktor Miklas ze zubní ordinace v Drnholci. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o zoubkách, jejich stavbě a ošetřování. Závěrem dostaly balíček se zubní pastou a kartáčkem, přesýpacími hodinami, žvýkačkou. Panu doktorovi i sestřičce děkujeme za poučnou a milou prezentaci. 

Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

 

 

Vstup do fotogalerie

..aneb Dějepis zase trochu jinak…

Ve středu 8. 6. 2022 a ve čtvrtek 9. 6. 2022 vyrazili šesťáci do Mikulova na zámek, aby si zkusili, jak se žilo Římanům a Germánům ve 2. st. n. l. na pomezí římské říše a germánského území Markomanů a Kvádů, kteří v tomto období žili na našem území.

V expozici nazvané Římané a Germáni v kraji pod Pálavou jsme objevili pomocí vyplňování pracovních listů mnoho zajímavých informací a artefaktů právě k tomuto období. Expozice je vytvořena pouze z exponátů nalezených na Mušově a v okolí Pasohlávek. Žáci byli rozlosováni na dvě skupiny – jedna skupina byla římská legie, druhá skupina byli Germáni za hranicemi římské říše.

A proč partnerství nebo boj? Celý program je zaměřen na to, aby si žáci uvědomili, jak se tehdy oběma skupinám lidí žilo, co potřebovali ke svému životu, jak náročné bylo přežití v daných podmínkách a neustále jsou po celou dobu vystavováni otázce: Budete raději válčit nebo se dohodnete a budete žít v míru? Vyústěním celé hry byl v obou případech boj: hra „kámen – nůžky – papír“, kterou hráli ve dvojicích na tři kola a po třetí prohře byli pohřbeni na schodišti.

Není až tak důležité, kdo vyhrál. Důležité je, že jsme se opravdu dozvěděli něco nového, že jsme museli přemýšlet o životě těch lidí a že v nás snad – i přes to, že jsme nakonec bojovali – zvítězila myšlenka, že válka je zbytečná a žít v míru je mnohem důležitější.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Do základny rekreačního střediska Drak v Křižanově se vydaly třídy 7. A a 7. B se svými třídními na tři dny. Žáci i učitelé museli překonat některá nepohodlí - cesta z vlaku do tábora s těžkými zavazadly přes silnice a pole, nějaké ty dešťové přeháňky, studený noční vzduch na Vysočině. Odměnou pak bylo krásné prostředí se vzrostlyými stromy, zajímavé outdoorové aktivity, hry na týmovou spolupráci a v neposlední řadě také přehazovaná a basket v osobním volnu. Žáci byli spokojeni s programem, učitelé se žáky. Dobrou náladu nakonec nepokazily ani nějaké ty zvrtlé kotníky nebo odřená kolena. 

 Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

Výlet 1.A v úterý 14. 6. 2022 proběhl za velmi příjemného počasí. Na zámku na nás čekal program „Hravý zámek“ – děti ve skupinách plnily úkoly se zaměřením na naše smysly – čich – vůně bylinek, zrak – barevné kukátko, hmat – dýka, meč, sluch – tibetský hudební nástroj a výroba hudebního nástroje z brček, chuť – svačiny dětí. Následovala prohlídka knihovny a zámeckého podzemí s obrovským sudem. Nesměla chybět svačina na terase. Po posilnění jsme se vypravili na Svatý kopeček. Sestup na náměstí – pekárna, hračkárna, zmrzlina – posezení u morového sloupu a hurá na autobus.

Hedvika Škrabalová, Markéta Pernesová

 

 

Vstup do fotogalerie

Žáci tanečního kroužku a Jarabáčku v pátek 3. 6. 2022 reprezentovali nejen naši školu, ale i městys v Pelhřimově, kde se účastnili taneční přehlídky. Děkuji za reprezentaci a maminkám za doprovod a fotografie. 

Bronislava Šimčíková

 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili atletických závodů v Mikulově. Z naší školy závodilo 13 závodníku v disciplínách skok do dálky, běh na 50 metrů a hod míčkem. Domů jsme si přivezli 7 medailí. Mezi oceněnými byli tito žáci: Zaoral Vojtěch, Krupková Tereza, Zahrádková Viktorie, Polepil Prokop, Jankov Roman a Lukáčová Jolana, z toho Terezka Krupková přivezla 2 medaile. Děkujeme všem sportovcům za jejich nasazení a za reprezentaci školy.

 Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Po pěvecké soutěži "Drnholecký slavík" následovala velkolepá oslava MDD. Žáci rozděleni do skupinek plnili na stanovištích rozmanité úkoly. Na závěr soutěžení každé dítě dostalo nanuka.

Kolektiv vyučujících, foto Markéta Pernesová 

 

Vstup do fotogalerie

V letošním roce na naší škole pracoval také keramický kroužek. Děti pracovaly s hlínou, glazurou. Své výrobky si odnášely domů, aby potěšily nejen sebe, ale i ty, kterým občas nějaký svůj výrobek darovaly. Žáky za práci v keramickém kroužku chválím.

 Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Po dvouleté odmlce se naši zpěváci mohli opět těšit na tradiční pěveckou soutěž Drnholecký slavík. Tentokrát v novém kulturním domě a za přítomnosti žáků a učitelů z celé školy. Možná i proto byla na jejich výkonech znát větší tréma. Porotě „senior“ a „junior“ (dámy mi jistě prominou) neunikl žádný chybný tón a rozhodla následovně: I.kategorie - 1. a 2. ročník : 1. místo Dominik Staša 2. místo Oleksandr Mishchenko 3. místo Magda Gnojková II.kategorie – 3. a 4. ročník: 1. místo Magda Sýkorová 2. místo Šarlota Hušková 3. místo Ema Pitáková III.kategorie – 5. – 9. ročník: 1. místo Adéla Wernerová 2. místo Jůlie Štěpaníková 3. místo Jakub Štyks K úžasné atmosféře v hledišti přispěla naše moderátorka Hanka Vlková. Děkujeme všem organizátorům a především zpěvákům. Den dětí jsme díky vám oslavili velkolepě!

Kolektiv vyučujících 

 

Vstup do fotogalerie

V uplynulých dvou měsících jsme ve školní družině zažili spoustu věcí. Nejvíce nás potěšila kuřátka paní vychovatelky, o kterých jsme se dozvěděli hodně zajímavostí. Také jsme se věnovali ekologii a ochraně životního prostředí. Naučili jsme se nové deskové hry a s oblibou hrajeme bingo. Stále nás nejvíce baví stavby z lega a na školním hřišti vedou míčové hry.

Za kolektiv vychovatelek ŠD Dagmar Seitlová

 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates