Vstup do fotogalerie

Ve dnech 23. - 26.5. 2022 se většina žáků 9.A zúčastnila třídního výletu do Rokytnice nad Rokytnou. Byli jsme ubytováni v Resortu Březová – chlapci v jedné a dívky v druhé chatce společně s paní učitelkou Lukáčovou a Tesařovou.

Po dlouhé a namáhavé cestě divočinou jsme se dostali až k bráně, kde se nás ujal mladý, sympatický a vtipný instruktor Matyáš. Ten nás provázel po celou dobu a vymýšlel nám nejrůznější hry od dávání si pus, po ponožkový wrestling.

Program byl nabitý každý den. Skoro jsme se nezastavili, ale i tak byla velká sranda. Buď jsme lezli po stěnách, skákali na trampolíně, prolézali strašidelné věže, nebo se váleli po mokré zemi při hře, kde jsme si sundávali navzájem ponožky.

Závěrečný okamžik tohoto výletu byl táborák s opékáním, kytarou a zpěvem, do kterého se zapojili téměř všichni.

Celkově měl tenhle výlet úžasnou energii a jsem ráda, že jsme si to všichni užili bez úrazů a bez zbytečných konfliktů. Na tyto zážitky budu já i ostatní s láskou vzpomínat a doufám, že ty další třídy po nás budou mít také možnost si užít tak dokonalé 4 dny plné zábavy, smíchu a nových zážitků.

  Z. Šanderová a F. Zugárek

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 30. května proběhlo poslední školo celoroční soutěže Bedna školy. V tomto kole si téma převleků určovali sami žáci. Ve fotogalerii můžete spatřit např. 8. B a její pohřební den, 6. B v černobílém převleku, 7.A proměněnou v kočičky nebo páťáky, jejiž třída se přeměnila v pohádkovou vesničku.

A jak dopadlo celoroční soutěžení v Bedně školy a v tematických dnech? Třída 7. A vyhrála celodenní výlet s obědem v Aqualandu Moravia – gratuluji a přeji krásný zážitek.

Děkuji kolegům, kteří po celý rok vymýšleli otázky do Bedny školy. Velké poděkování patří všem žákům i učitelům, kteří se během roku zapojili a nejednou si ze sebe udělali legraci.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 28. 5. 2022 nás děvčata z tanečního kroužku reprezentovala v Mikulově na jejich oslavě města. Holky se nezalekly ani plného náměstí a svou sestavičku Jen tak pro radost zvládly na jedničku. Děkuji za reprezentaci a za precizní práci.

Bronislava Šimčíková, foto Magda Růžičková a Blanka Mitischková-Marková

 

 

Vstup do fotogalerie

Že jde dělat sloh a pracovní činnosti jinak? Pro třeťáky to není nic nového. Popis postupu práce, krájení, loupání, míchání, zdobení - práce na dvě vyučovací super hodiny. Nejkrásnější však byla jejich spolupráce ve skupině. Všichni táhli za jeden provaz a výsledek byl znát. Děkuji, byly to úžasné dvě hodiny.

Bronislava Šimčíková

 

 

Vstup do fotogalerie

Čtvrteční podvečer patřil prvňáčkům z 1. B. Na akci Pasování na čtenáře děti rodičům zazpívaly, zatancovaly a zarecitovaly básničky. Předvedly rodičům své čtenářské dovednosti. Po přečtení slibu čtenáře, byly Královnou všech knížek pasovány na čtenáře. Všechny děti si zasloužily za odměnu krásnou knihu a záložku. Rodiče mohli ochutnat jednohubky, které jsme s dětmi připravili v pracovních činnostech. Děkuji všem přítomným za krásný a pohodový podvečer.

Zuzana Mrenicová

 

 

Vstup do fotogalerie

V prvouce se naši druháčci učili, jak se správně starat o svého domácího mazlíčka. Ve čtvrtek si pak mohli do školy zvířátko přinést. O pořádné pozdvižení se postarali hlavně pejsci.

Martina Bejdáková 

 

Vstup do fotogalerie

Ráj poznání pro malé i velké. Chcete si vyzkoušet různá řemesla ve starobylých chaloupkách? Nakouknout do panského bydlení? Dozvědět se, jak se správně starat o naši planetu? To vše, a ještě mnohem více, nabízí Centrum Eden! A my tam v rámci projektu byli. Moc se nám prohlídka líbila. Centrum dětem interaktivně přiblížilo, jak naši předkové v minulosti žili, bavili se, ale také dřeli. Návštěvu Centra Eden vřele doporučuji celým rodinám. 

 Bronislava Šimčíková, foto Věra Plassová

 

Vstup do fotogalerie

 

Po tříleté covidové odmlce jsme se letos vydali opět na přírodovědný kurz. Vyrazili jsme do rekreačního střediska Záseka na Vysočině. A co nám děti vzkázaly? "Moc se mi na škole v přírodě líbilo. Stavěli jsme si chýše v lese. Každý den jsme hráli hry v přírodě. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o přírodě a zvířatech. Vyučování tady bylo zábavnější než ve škole. Paní kuchařky tam vařily výborně! Moc se mi ale nelíbilo, jak nás velké holky strašily, že tam straší. Gabriela Beštová 3.A
"I když mně bylo trochu smutno po rodině, příště pojedu zase."    Martin Hryčovský 3.A   

"Paní učitelko, můžete něco zařídit? Nemůžeme tady ještě týden zůstat?"  Petra Skřivánková, 4.B 

Foto každý, kdo měl po ruce foťák (Věrka, Broňa, Nikča, Bohdana, Iva)

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 13. 5. 2022 se družstva 4. a 5. třídy zúčastnila 1. ročníku turnaje v přehazované, který zorganizovala ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou. Lépe se dařilo páťákům, kteří obsadili 2. místo. Čtvrťáci byli třetí. Všem děkuji za přístup a snahu reprezentovat školu.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 9. 5. 2022 jsme byli opět v Břeclavi, ale tentokrát na finále fotbalového poháru okresu Břeclav, do kterého jsme se probojovali na podzimním turnaji v Hustopečích. Tentokrát byl výkon výrazně horší, a proto jsme obsadili poslední třetí místo. Nicméně všem žákům děkuji za reprezentaci školy.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

3. 5. 2022 se družstvo žáků 8. a 9. tříd zúčastnilo okresního přeboru ve volejbale pořádané ZŠ Břeclav Slovácká. Ve sportovní hale se naši žáci utkali se dvěma soupeři: ZŠ Slovácká a Gymnázium Břeclav. Po velmi vyrovnaných bojích jen poměr setů a bodů rozhodl o našem konečném třetím místě. Chválím chlapce za přístup a bojovnost.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 v odpoledních hodinách byli žáci 1.A přítomnou "královnou" pasováni na čtenáře. Děti si pro všechny přítomné připravily krátké pásmo básní, písní, rozpočítadel. Potom každé z dětí přečetlo kousek textu z knihy Malý čtenář. Po společně přečteném slibu byly královnou pasováni na čtenáře. Následovala oslava dětí s rodiči. Moc a moc děkujeme maminkám a tatínkům za připravené pohoštění. Děti si to rozhodně užily. Poděkování všem přítomným patří i za příjemnou atmosféru.

  Hedvika Škrabalová, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 8. 5. 2022 se sešly maminky, babičky a celé rodiny v novém kulturním sále, kde si žáci naší školy a školky pro ně připravili "pestrou kytičku" v podobě básní, písní a tanečků. Děkujeme za velkou návštěvnost a ukázněnost, dětem patří poděkování za pěkná vystoupení.

  pedagogové 1. stupně, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 6. 5. 2022 se naši prvňáci a druháci vypravili do Brna, kde v divadle Radost zhlédli divadelní představení Kubula a Kuba Kubikula.

  H. Škrabalová, M. Bejdáková, Z. Mrenicová, N. Bezděková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 3. 5. 2022 si v hodině RJ žáci vyzkoušeli své znalosti. Před porotou ve složení paní H. Vlková, M. Pernesová a K. Smíšková žáci recitovali, četli příběh a povídali o sobě v ruském jazyce. Porotě děkuji za objektivní hodnocení, žákům za pečlivou přípravu.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 3. 5. nám mladí gymnasté předvedli své nacvičené sestavy na páse, lavičce a přeskoku na školních gymnastických závodech. V kategorii 1. a 2. tříd získala od rozhodčích nejvíce bodů Viktorka Zahrádková z 1. A. Na druhém místě se umístil Mareček Bešta z 1.B a 3. místem je doplnila Simonka Suparičová z 2.A. V kategorii 3. – 5. tříd uspěla s nejvíce body Petra Skřivánková z 4.B. Druhé místo vybojovala Laura Janakieva z 3. A. Medaili za 3. místo si ze závodů odnesla Nikča Růžičková z 4.B. Poslední zlatou medaili zaslouženě dostala Lilly Ann Vermešová z 6.A, které moc děkujeme, že se jako jediná ze starších žáků závodů také zúčastnila. Všechny děti zacvičily krásné sestavy, vzorně se na závodech chovaly. Děkujeme jim, že je pohyb baví, mají chuť trénovat a něco nového se naučit. Poděkování patří i všem rozhodčím, divákům z řad rodičů, prarodičů i kamarádů z družiny, kteří závodníky podpořili a ocenili jejich výkony, Markétce za krásné fotky. Největší poděkování patří manželům Smíškovým - Katce a Liborovi, kteří trénovali děti již za mých školních let a stále mají chuť své zkušenosti nadále dětem předávat. A jsou v tom náramně dobří.

  Za trenéry kroužku gymnastiky Zuzana Mrenicová, foto Markéta Pernesová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates