Osvětim – 8. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

V pátek 8. 4. 2022 žáci osmých a devátých tříd absolvovali jednodenní exkurzi do koncentračních a vyhlazovacích táborů v Osvětimi a Březince. Zážitek nemusí být vždy krásný, ale může být silný...

Pohled očima Reného Špánka a Zdeňka Hozy z IX. A třídy:

Při vstupu do tábora Osvětim – Auschwitz velkou bránou, ze které už šel mráz po zádech, jsem si hned začal představovat, jakou hrůzu tam museli lidé zažít. Moji představivost ještě doplňoval velmi zajímavý výklad paní průvodkyně.

Když nad tím tak přemýšlím, v každé části prohlídky mi projel mráz po zádech. Největší pocit hrůzy jsem měl u vitríny plné vlasů. Vitrína plná bot ale nebyla o moc lepší.

Viděli jsme tam i spoustu dalších věcí, jako například fotky lidí, kteří si tou hrůzou museli projít. Návštěvu tábora rozhodně doporučuji. Dozvíte se tam i spoustu zajímavých informací.

Exkurze nás velice zaujala a myslím, že se těch 9 hodin v autobuse vyplatilo. Rozšířilo mi to obzory a konečně vidím, kam lidská nenávist dokáže zajít.

 

 

Čarodějáles - 29. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

V pátek 29.4.2022 se vyučování na 1. stupni neslo v duchu kouzel a čarodějnického reje. První dvě vyučovací hodiny si prvňáci a druháci poměřili své síly v tělocvičně. Následoval čarodějnický program, kterého se účastnily všechny ročníky 1. stupně. Velké poděkování patří žákům 9. třídy, kteří ochotně celý program připravili a vedli ho. Všichni soutěžící byli odměněni a spokojeně se rozletěli do svých domovů. Velké poděkování patří i všem rodičům za pěkné kostýmy. Jak probíhal celý den a jak si tento den děti užily, Vám napoví již následující fotografie.

Kolektiv vyučujících 1. stupně, fotografie Markéta Pernesová.

 

Taneční soutěž 1. - 5. tříd - 26. 4. 2022

 V úterý 26. 4. 2022 se po dvouleté covidové přestávce vrátila do naší školy taneční soutěž. Zúčastnilo se jí celkem 46 dětí. V kategorii 1. - 2. tříd se nejlépe dařilo Lili Jakubcové, která si odnesla 100 bodů do Sportovce roku. V kategorii 3. - 5. tříd děvčat si tytéž body odnesla Petra Skřivánková a v téže kategorii, ale chlapců se porotě nejvíce líbil Prokop Polepil. Všem účastníkům, divákům i porotě moc děkujeme. Fotografie byly pohybem rozmazané, ale mrkněte, jak se našim soutěžícím dařilo přímo v pohybu. Video pro vás natočila paní Dáša Seitlová. Děkuji.

Bronislava Šimčíková

Den Země - 22. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

V pátek 22. 4. 2022 probíhal Den Země i na 1. stupni.  

  kolektiv 1. stupně

 

Pyžamový den – 27. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

I sportovci musí odpočívat, a proto další kolo Bedny školy bylo ve znamení pyžam. Děti přišly do školy v pyžamech a overalech, přesně tak, jako by právě vylezly z postele.

Někteří hrdinové v těchto úborech absolvovali již cestu do školy, někteří se převlékali až ve třídách. Všem to bezesporu velmi slušelo a kupodivu nikomu z nich se nechtělo spát, spíše naopak: spací úbor měl přímo aktivizační účinek.

Do posledního kola postupuje z prvního místa třída 7. A. Změní se pořadí po příštím kole? To uvidíme na konci května, kdy nás čeká poslední soutěžní kolo.

  Radka Tesařová

 

Pracovní činnosti u páťáků - 26. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

Dnešní pohodová suplovací hodina pracovních činností u páťáků. Musím pochválit všechny skupiny - nikdo nic nezapomněl, spolupráce úžasná a všechny pomazánky lahodné a chuťově vyvážené. Prostě super. Mrkněte.

  Bronislava Šimčíková

 

Stonožka Mikulov - 23. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

V sobotu nás úspěšně reprezentoval náš taneční kroužek na taneční přehlídce Stonožka v Mikulově. Děvčata sklidila ohromný potlesk a své vystoupení si s úsměvem užila. Děkuji rodičům za podporu a doprovod a děvčatům za vzornou reprezentaci.

  Bronislava Šimčíková

 

Recitační soutěž v Mikulově - 6. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

Ve středu 6. 4. 2022 se vítězové školního kola recitační soutěže vypravili do Mikulova, kde se po dvouleté odmlce konalo Oblastní kolo recitační soutěže. Našim žákům se mezi konkurencí dařilo. Druhé místo obsadil Lukáš Bukovský ze 3.A, první místo ve své kategorii získala Adéla Wernerová z 9.A. Adéle budeme přát štěstí i nadále, bude totiž naši školu reprezentovat v krajském kole v Brně. 

  Martina Bejdáková

 

Renesanční freska – březen 2022

Vstup do fotogalerie

Součástí hodin výtvarné výchovy je od letoška malý náhled do dějin umění. I toto je způsob, jak se naučit dějiny. Žáci se vžili do role renesančního malíře, který maluje fresku na stropě kostela. (např. Michelangelo v Sixtinské kapli)

Lehce řečeno, ale dle zkušenosti nelehká věc. Zajímavý zážitek pro děti. Za případně ušpiněné oblečení se omlouvám. :)

 Martina Lerch

 

Velikonoční výrobky

Vstup do fotogalerie

Po měsíčním snažení se žákům osmých tříd podařilo vyrobit nádherné velikonoční zajíčky, které jsou k vidění ve fotogalerii.

Pozadu s výzdobou nezůstali ani žáci páté třídy, kteří v pracovních činnostech vyrobili krásné velikonoční slepičky.

 Stanislav Pichanič, Martina Lerch

 

Hvězdárna a planetárium Brno – 8. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

Dne 8. dubna jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium Brno na Kraví hoře. V planetáriu jsme si vyslechli přednášku o nejrůznějších souhvězdích, která byla nad našimi hlavami povedeně graficky zpracována. Po přednášce následoval film Robinsonka. S vesmírnou trosečnicí Robinsonkou jsme přistáli na měsíční základně u Hadleyho brázdy a sledovali, zda se hrdince podaří zprovoznit starou základnu. Malá trosečnice tam čekala na záchrannou kosmickou loď. Program se nám líbil, a tak věříme, že se sem ještě někdy podíváme.

Mimo tento program jsme vyzkoušeli nejrůznější aktivity před planetáriem. Například jsme zjistili, jaká by byla naše váha na různých planetách. Po návštěvě planetária nás šalina svezla na Náměstí Svobody. Odtud jsme došli až k Brněnskému drakovi, abychom zjistili, že je to vlastně krokodýl.

Výlet plný zajímavostí a nových zážitků se vydařil, a tak se všichni těšíme na další společný výlet.

  Radka Tesařová a žáci 5. A

 

Zápis do první třídy - 7. 4. 2022

Vstup do fotogalerie

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

"Tak už to máme za sebou!" To si mohli říct děti i rodiče, kteří přišli zapsat své ratolesti do naší školy 7. 4. 2022. Právě předchozí den skončila předškolákům příprava na vstup do školy v podobě edukativně – stimulačních skupin. A hned následující den přišly děti své nabyté dovednosti v doprovodu svých zákonných zástupců zúročit k zápisu. Podle hodnocení paních učitelek se jim poctivá příprava vyplatila a všichni se s nachystanými úkoly vypořádali se ctí. Odměnou jim byly nejen dárečky, které pro ně připravily paní vychovatelky s dětmi ve školní družině. Památkou jim také bude fotka z pěkného fotokoutku, který připravila paní Markéta Pernesová a který nikdo nevynechal!

  Kolektiv vyučujících 1. stupně.