Vstup do fotogalerie

Poslední březnový den jsme si připomněli významné české olympioniky. Žáci byli oblečeni v barvách české trikolory a na krku měli pověšenou medaili. Třída 7.A si zaslouží pochvalu za udržení prvního místa.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Školní družina – březen 2022

V měsíci březnu jsme byli v očekávání jara. Poznávali jsme první jarní květiny a malovali obrázky s jarními motivy. Vyzkoušeli jsme si pěstování hrášku v improvizovaném skleníku bez použití zeminy.

Protože je březen měsícem knihy, donesli jsme si do družiny knížku, kterou máme nejraději. V kroužku na koberci jsme si knihy prohlíželi a objevovali množství literárních žánrů.

Březnové počasí bylo jak vymalované a tak jsme každý den sportovali na školním hřišti.

Kolektiv vychovatelek ŠD

 

 

Vstup do fotogalerie 
Ve čtvrtek 24. 3. 2022 proběhla na naší škole recitační soutěž. Příjemnou atmosféru navodili všichni soutěžící i diváci. Za to jim patří dík. Poděkování patří i porotě a všem vyučujícím, kteří se na průběhu recitačního klání účastnili. V I. kategorii - prvňáci - vyhrála Aneta Radkovičová. II. kategorie - 2. a 3. třída - zde se na prvním místě umístil Lukáš Bukovský. III. kategorie - 4. a 5. třída - první místo obsadil Oliver Drábek. IV. kategorie - 6. a 7. třída - prvenství si odnesl Tomáš Zugárek. V. kategorie - ti nejstarší - 8. a 9. třída - zde zabodovala Adéla Wernerová. Všichni uvedení výherci budou naši školu reprezentovat na recitační soutěži v Mikulově. Držme jim palce. A jak soutěž probíhala a kdo se umístil na dalších pěkných místech? Vše ve fotogalerii.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič. Odtáhnu tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím na zpátek, svléknu zimní kabátek....neslo se ulicemi od základní školy až k rybníku, kde jsme Morenu upálili. Snad jsme tu paní Zimu vyhnali.

  pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V pátek jsme si přesunuli na dvě hodiny matematiky ven. Šli jsme k místnímu rybníčku, kde jsme se rozdělili do skupin a procvičili osovou souměrnost, tělesa i jednotky délky a obsahu. Zjistili jsme, že najít souměrné útvary v přírodě je daleko těžší než v zastavěné oblasti. Zkusili jsme odhadovat různé rozměry. Nakonec jsme vzali metry a svoje odhady přeměřili. Někdy jsme se spletli jen o pár centimetrů a někdy skoro o metr. Ale důležitější je, že nás matematika venku bavila. Za odměnu jsme šli ve zbývajícím čase na hřiště.

  Radka Tesařová a žáci 5. A

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 1. 3. 2022 proběhl u prvňáčků projektový den - VČELKY. Přišel nás navštívit odborník na včelky, který přinesl spoustu věcí, které potřebujeme k chovu včelek znát. Získali jsme také mnoho nových poznatků z jejich života. Povídali jsme si, kreslili, stříhali, skládali a závěrem ochutnávali med. Každý účastník dostal na památku dřevěné jojo.

Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

Fašanku, fašanku, už je ťa namále.....zaznělo školou v úterý před Popeleční středou. Jako každý rok jsme nezapomněli na fašankové veselí ve škole. Fašank se nám opět prolínal celou výukou. Děti si to užily. Děkujeme maminkám za tradiční fašankové pamlsky. A teď nás čeká šestitýdenní půst. 

  Bronislava Šimčíková, foto Maja Abassy

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates