Vstup do fotogalerie

Únorová družina se nesla v duchu olympijských her. Seznámili jsme se se zemí, kde se hry konaly, a pověděli si spoustu zajímavostí o symbolu olympiády – pandě. Společně jsme drželi pěsti našim sportovcům a povídali si o sportech, které jsme málo znali. Některé sporty jsme výtvarně ztvárnili a některé si i vyzkoušeli. V herně jsme si hráli s kamarády a na školním hřišti jsme se zdokonalovali v hraní míčových her. Stále se učíme dodržovat pravidla fair play, být k sobě slušní a přátelští.

Kolektiv vychovatelek ŠD

 

Vstup do fotogalerie

Zelená je tráva, fotbal to je hra…. Tak by mohl být popsán právě proběhlý tematický den. Po škole běhala spousta fotbalistů i fotbalistek.

První místo ubránila třída 7.A. Jak by také ne, když se role brankářky zhostila paní učitelka Zabloudilová. Třída 6.B boj o zlato nevzdává a pomalu zmenšuje bodový rozdíl. Pozadu nezůstává ani 8.B, která se nachází na místě bronzovém.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Jak prožívali sportovní soutěžení naši druháčci.

Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

V magické úterý jsme si to pořádně užili. Dokázali jsme plnit všechny úkoly ve dvojicích. Přiřazování slovních druhů, slovní úlohy u tabule, procvičení násobků, křížkové vyšívání, dokreslení poloviny obrázku. Prostě jsme si celý den užili a moc se nám líbil. Už teď se těšíme na masopust příští úterý.

  Šarlotka Hušková a kolektiv 3. třídy

 

Vstup do fotogalerie

Čtvrtek 17. 2. patřil opět projektovému dni v Brně v technickém muzeu. Tentokráte na nás čekal zajímavý  projekt pod názvem "Uličkami řemesel". Děti se měly možnost seznámit s řemesly a životem našich předků. Vyzkoušeli si nakupování a vážení zboží v koloniálu. Seznámili se s pražením kávy, nahlédli do dílen ševců, tkalců, hospodyň, knihaře, kováře, ale také švadlen.  Nejvíc si to užili v herně. Dětem se projekt velmi líbil. Chválíme za vzorné chování.

  Bronislava Šimčíková a Nikola Zifčáková

 

Vstup do fotogalerie

Že mobilní telefon do výuky nepatří? Omyl. Zábavnou matematiku si v pátek užili naši druháčci. Po vypočítání příkladu si v mobilním telefonu načetli QR kód, který jim prozradil tajné heslo. Nakonec ze získaných hesel skládali větu. Dětem se hodina velmi líbila.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

U třeťáků to celý týden jelo v duchu olympijských her. Zahajovali jsme přesně 4. 2. 2022. Ne jen v tělesné výchově, ale i v matematice se velmi často objevovalo téma her formou sčítání a odčítání do 1 000. Počítali jsme násobky a odhadovali výsledky utkání a měřili čas. V jazyce českém nechyběl běhací diktát s názvy sportů, rébusy, křížovky a skrývačky našich sportovců. Nástěnky u třídy nám zdobí plakátek a postavičky lyžařů, snowboardistů a biatlonistů. Atmosféra výborná a třída plná elánu a sportu. Děkuji dětem a rodičům za velmi přínosný a příjemný týden radosti, sportu a úsměvů.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 10. 2. jsme jeli společně s 4.B do Technického muzea v Brně. Po příjezdu jsme se šli podívat na letadla. Navštívili jsme uličku řemesel. Uličkou nás provázela lektorka Bára. Podívali jsme se, jak to v Brně vypadalo za první republiky. Viděli jsme pražírnu kávy, koloniál, hospodu, trafiku, ševcovu dílnu a zámečnickou dílnu. Vypadalo to opravdově.

Dali jsme si malou přestávku na sváču a nákup suvenýrů a zamířili do herny. Ta se nám líbila nejvíc. V herně jsme si vyzkoušeli různé věci např. malování do písku, zrcadlovou skříň, optické klamy nebo tančícího tučňáka.

V technickém muzeu se nám moc líbilo a užili jsme si to.

  žáci 5. A

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 8. 2. 2022 se naši prvňáci a druháci vypravili do Technického muzea v Brně. Byl zde pro ně připravený program "Ulička řemesel" a spousta zajímavých  her v místní herně. Myslím si, že si to všechny děti užily. Většinu aktivit můžete spatřit ve fotogalerii.

  Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová, Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

V letošním roce se školního zúčastnilo 17 žáků.

Svými výkony překvapili všichni zúčastnění. Je vidět, že úroveň znalosti angličtiny se neustále zlepšuje.

Soutěžícím děkujeme za účast a k pěkným výkonům blahopřejeme.

Do okresního kola, které se koná 15. 3. 2022 v ZŠ Slovácká v Břeclavi, postupují vítězové obou kategorií:
6. – 7. ročník – Matyáš Bylok
8. - 9. ročník – Adéla Jurkasová

  Don’t worry, be happy! Jitka Radkovičová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates