Vstup do fotogalerie

Na otázky ze světa cyklistiky odpovídali žáci ve druhém soutěžním kole Bedny školy. Otázky se zaměřily nejen na historii jízdního kola, ale i na bezpečnostní výbavu. Některé otázky můžete shlédnout ve fotogalerii. Dopoledne se žáci převlékli za cyklisty, kterým nechybí přilba, reflexní prvek a láhev s pitím. Gratuluji třídě 7.A, která obhájila první místo.

A jaký tematický den nás čeká v prosinci? To se žáci dozví za čtrnáct dní, kdy bude téma vyvěšeno na nástěnce ve vestibulu školy.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

V září jsme se ponořili do projektu pro celý 1. stupeň - muzikoterapie. Mnohé děti si neuměly představit, co se po tímto pojmem ukrývá. Nejdříve panovalo nadšení z trumber, šamanských bubnů a dalších rytmických nástrojů. Záhy všichni zjistili, že až tak jednoduché to nebude. I my vyučující jsme si ověřili, jak se děti umí orientovat při říkadlech. Za mě i moji třídu byl projekt úžasný a velmi pro děti přínosný. Děkujeme lektorce Mgr. Aleně Vlkové. Děkuji kolegům za kladné odezvy. 

Bronislava Šimčíková

Vstup do fotogalerie

V úterý 9. 11. a ve středu 10. 11. 2021 jsme s žáky šestých tříd v rámci výuky dějepisu navštívili Archeopark Pavlov. Nádherná expozice na místech, kudy opravdu kráčeli lovci mamutů a navíc nedaleko v Dolních Věstonicích byla objevena nejstarší soška z pálené hlíny na světě – Věstonická venuše.

Ostatně samotný program měl název Za tajemstvím Věstonické venuše. Žáci se seznámili nejen s touhle nejznámější soškou, která je v expozici vystavena jako kopie, ale i s ostatními venušemi nejen z území naší republiky, ale i z Francie nebo Rakouska.

Nejprve jsme shlédli krátký dokument o nálezech na území ČR, konkrétně v lokalitách Pavlova a Dolních Věstonic.

Následně rozděleni na dvě velké skupiny soutěžila jedna skupina v hledání informací v expozici o Věstonické venuši i o těch ostatních soškách, zatímco druhá skupina sochala vlastní hliněnou postavičku, aby se pak skupiny prohodily a vyzkoušeli si tak všichni všechno.

Na závěr si žáci ještě vyzkoušeli, jak dávali pozor po celou dobu programu v malém kvízu. Po skončení dvouhodinového programu si ještě mohli pořádně prohlédnout všechny exponáty ve vitrínách a koupit si nějaký suvenýr na památku.

Všichni žáci byli velmi spokojení s programem a v expozici se jim moc líbilo. Přece jen takovéto vyučování přináší mnohem víc zážitků než „suché“ vyhledávání v učebnici.

Je na místě všechny žáky pochválit za vzorné chování nejen během pobytu v muzeu, ale i během cesty tam i zpět. Děkuji i panu Vrábelovi za perfektní zajištění dopravy na exkurzi.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu nás čekala návštěva VIDY v Brně v rámci projektového dne. Jeli jsme i s žáky 4.A. Na nás čekal program - Malý alchymista. V programu jsme se naučili rozeznat skupenství pevné, kapalné a plynné. Žáci si měli možnost vše vyzkoušet a probádat jako malí chemici. Projekt se nám všem moc líbil.

Bronislava Šimčíková

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 4. 11. se snad všichni třeťáci a čtvrťáci nemohli dočkat rána. Čekal nás zájezd do divadla Radost v Brně. Předtsavení nemělo chybu. Pipi punčochatá nás tak některé nadchla, že děti se chtějí vydat do divadla ještě i s rodiči. Představení nádherné, chování reprezentativní. Děkuji.

Bronislava Šimčíková

Vstup do fotogalerie

V letošním školním roce se nám podařilo dokončit plavání 2. a 3. tříd. Od 6. září jsme absolvovali 10 dvouhodinových lekcí v plavecké škole Hustopeče. Žákům se plavání líbilo, naučili se různé styly plavání a také si vyzkoušeli záchranu tonoucího. My děkujeme rodičům za trpělivost a dětem za pěkné chování. V jarních měsících nás budou reprezentovat za hochy Lukáš a Prokop a za děvčata Adelka a Nina.

Bronislava Šimčíková, Martina Bejdáková

V úterý 2. 11. 2021 se naši prvňáčci a druháci vypravili do Brna na projektový den. Projekt probíhal ve VIDĚ. Prvňáci se v rámci programu "Tanec barev" seznámili s tvorbou duhy, se vznikem barev, jak můžeme namíchat barvy. Druháci se seznámili se skupenstvím vody. Experimentovali, dělali pokusy, pracovali ve skupinkách. Během celého dopoledne děti získaly spoustu nových poznatků. Dětem se ve VIDĚ moc líbilo.

Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

V úterý 2. 11. 2021 proběhl turnaj chlapců 8. a 9. tříd v basketbalu. Za účast tří družstev byla k vidění pěkná utkání. Vítězem se stalo družstvo 9.A ve složení Jakubík, Zugárek, Foltána, Šlachta. Všem chlapcům děkuji za účast. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Po prázdninách se vrací celoškolní soutěž Bedna školy, která je tentokrát zaměřena na olympijské hry. Cílem soutěže je posílení čtenářské a informační gramotnosti. I letos soutěží žáci od 5. do 9. třídy.

První soutěžní kolo bylo věnováno tenisu. Žáci se převlékli za tenisty a odpoledne si vyzkoušeli vědomostní test na Moodlu. Nejúspěšnější třídou prvního kola byla 7.A.

Radka Tesařová 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates