Vstup do fotogalerie

V úterý 12. 10. 2021 se naše škola již tradičně zapojila do celonárodní sbírky občanského sdružení Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých pod názvem Bílá pastelka. Garantem byli žáci 3. třídy, kteří se úkolu prodat co nejvíce bílých pastelek zhostili opravdu velmi dobře. Za to jim patří velké díky a jejich rodičům, kteří jim dělali doprovod při prodeji v odpoledních hodinách ve vesnicích. Souběžně v tento den probíhal v dopolední dvouhodinovce i workshop, kde si děti 1. stupně mohly vyzkoušet, jak se žije lidem s oční vadou. Dopoledne i odpoledne bylo přínosné jak pro děti, tak i pro celou sbírku. Děkujeme všem, kteří se podíleli jak na organizaci, tak i samotným dárcům. Těšíme se na spolupráci v příštím roce. Děkujeme.

Bronislava Šimčíková, garant sbírky

Vstup do fotogalerie

 V pátek 8. října 2021 jsme se vydali na dějepisnou exkurzi na slovanské hradiště do Mikulčic.

Jelikož jsme přijeli o chvilku dřív, zašli jsme se nejprve vyfotit k pomníku Konstantina a Metoděje – dvou slovanských věrozvěstů, kteří zavítali na Velkou Moravu v r. 863 a přinesli křesťanství, písmo (hlaholici) a jazyk (staroslověnštinu).

Poté jsme se vydali směr expozice muzea, abychom se nejprve posilnili vydatnými svačinami od maminek a silným čajem, který pro nás připravily pracovnice muzea. Čekaly nás totiž líté souboje mezi Slovany, Vikingy, kočovníky a Franky. Tyto čtyři skupiny, rozlišené barevnými stužkami na rukávu svrchního hábitu, mezi sebou bojovaly nejprve „na sucho“ – rozuměj na tabletu a posléze i na živo – lukostřelba a přetahování lanem. V mezičase jsme ještě stihli vyšplhat na rozhlednu nad muzeem, vysokou 39 metrů a zdolat jsme museli 159 schodů.

Vítězové jsme nakonec byli všichni – překonali jsme sami sebe v různých disciplínách a ještě jsme si prohlédli nádherné expozice a dozvěděli jsme se něco o naší historii.

Celé dopoledne bylo dle názoru sedmáků velmi vydařené.

P.S. Poslední fotka v galerii je připomínka nedávného tornáda v Mikulčicích.

 

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

Další sportovní úspěch v úterý vybojovali žáci a žákyně v Hustopečích na školském fotbalovém poháru. Svým soupeřům nedali šanci a po vítězstvích 7:0 se ZŠ Mikulov Valtická a 3:2 se ZŠ Hustopeče Komenského postupují do jarního finále. Také v tomto případě děkuji za sportovní reprezentaci školy.

  Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates