Přejeme všem krásné léto prožité ve zdraví, žákům nezapomenutelné prázdniny plné úžasných zážitků a rodičům a kolegům pohodové a odpočinkové dovolené. 

P. S. Ve středu 1. září 2021 v 7.40 na viděnou!:-)

Vstup do fotogalerie Předposlední den školního roku patřil sportu. I když jsme měli Tv jen omezeně, výkony dětí byly neuvěřitelné a všem zúčastněným patří hluboká poklona a poděkování.

Kolektiv 1. stupně, foto Markéta Pernesová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 naše třída 8.A zavítala na SOŠ a SOU Hustopeče kvůli výběru budoucí školy (povolání). Po příjezdu nás uvítal pan ředitel. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – kluci a holky s Tomem. Kluci vyráběli lampičku z plastového balónku, misky a LED pásky. Holky vyráběly potisk na plátěnou tašku a poté si ji malovaly.

Nakonec jsme si v místní jídelně dali výborný oběd a autobusem jeli domů. V Hustopečích se nám líbilo, tašky i lampičky se nám všem povedly.

ZOO Vyškov a dinopark

V pátek 25.6. 2021 jsme se vydali ne cestu za dinosaury do Vyškova. Bohužel bylo po bouřce, která poškodila část areálu. Z tohoto důvodu jsme nemohli využít všechny atrakce. Ale i tak jsme se rozdělili do skupinek a výlet si užili i se spoustou fotek! Nakonec si někteří zašli do obchůdku pro nějaké suvenýry. Potom jsme přejeli zpátky do ZOO, která byla téměř celá uzavřená. Nejlepší tam bylo dětské hřiště, na houpačce jsme se vyřádili všichni.

Po cestě domů jsme se zastavili na oběd v MC Donald a v KFC, a pak už jsme vyrazili domů. Cestou jsme si někteří povídali o výletu, někteří si posílali fotky, jiní usínali… I když všechno nefungovalo jak mělo, výlet stál za to!

  žáci 8.A

 

Vstup do fotogalerie

Podivný výlet v podivné době – pouze jeden den a téměř za humny.

Cíl: Hájenka Břeclav, dokázat zdatnost nejen tělesnou, ale také si zapřemýšlet v soutěži Pevnost Boyard a zdolat červenou dráhu v lanovém centru.

7.40 odjezd minibusem Transbus od školy
8.40 Hájenka Břeclav – příjezd
9.00 – 11. 00 Pevnost Boyard
11.00 – 12. 00 přestávka, oběd
12.00 – 14.00 lanové centrum a houpačka Big Swing
14.15 – odjezd
14.30 – 15.00 – zmrzlina Valgelato ve Valticích
15.20 – žáci vystupují v Novosedlích
15.45 – žáci vystupují v Drnholci

Hodnocení: cíl beze zbytku splněn, někteří překonali sami sebe, stateční ochutnali smažené červy, ještě statečnější využili obrovskou houpačku Big Swing. Trochu nás zklamalo, že místo tygrů byli v pevnosti kozy, ale zase byly přítulnější než tygři.

Všichni žáci se chovali slušně, ukázali, že ve skupinách umí spolupracovat. Výlet se vydařil.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie Byli jsme na Výletě v Pasohlávkách. Nejdřív jsme šli z Drnholce pěšky po hrázi do Pasohlávek. Tam jsme si hráli na hřišti, potom nám jel parník. Jeli jsme na něm jednu hodinu do kempu. V kempu jsme se koupali, měli jsme tam oběd, zmrzlinu. Ve dvě hodiny jsme jeli autobusem zpět do Drnholce, někteří šli domů a někteří do družiny. Výlet jsme si užili.

Petra Skřivánková, foto Dáša Seitlová

Vstup do fotogalerie Ve dnech 23. a 24. 6. jsme měli projektové dny „Stezky Ferdy Mravence“. První den jsme strávili ve škole, plnili jsme úkoly týkající se lesa, na závěr dne jsme svou práci prezentovali. Druhý den jsme se vydali do Drnholeckého luhu. Po cestě jsme plnili zadané úkoly a hráli hry. Ve třídě jsme si zhodnotili, jak se nám podařilo zadané úkoly splnit. Chválím všechny děti za aktivitu, snahu a příjemně strávené dva dny.

Zuzana Mrenicová, foto Dáša Seitlová

Vstup do fotogalerie

Projektové dny prohlubují učivo sedmého ročníku.

První den si žáci a žákyně ve čtyřčlenných skupinách zopakovali pojmy demokracie, národnostní menšina, rasismus, tolerance, xenofobie apod. Blíže se seznámili s historií a životem Romů a Židů. V důsledku epidemiologických opatření jsme letos nenavštívili ani Romské muzeum v Brně, ani synagogu a židovský hřbitov v Mikulově. I přes podmračené počasí si zahráli venku hru pétanque a nezmokli!

Druhý projektový den byl zaměřen na poválečnou spolupráci v Evropě, hlavně na Evropskou unii. Ve skupinách vyluštili zeměpisnou osmisměrku, doplnili pracovní list o EU a připravili si kvízové otázky o státech EU pro ostatní skupiny. Po úspěšném absolvování kvízu, hodnocení a sebehodnocení obou dnů už na žáky a žákyně čekala sladká odměna – zmrzlina.

 

  Jana Kalandrová, garant projektu

 

Vstup do fotogalerie Ve středu 23. 6. se vydala 1. A na výlet do Mikulova. V zámeckém sklepení na nás čekal hezký program s názvem Římané. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o této době, o nálezech, pozůstatcích a v průběhu toho si vyrobily válečné štíty, které pak použily v bitvě proti Germánům. Poté jsme se občerstvili u stánku s pizzou a zmrzlinou. Nakonec jsme si vyšlápli svatý kopeček. Výlet se nám velmi vydařil.

Martina Bejdáková

Vstup do fotogalerie

Ve středu ve škole to bylo super. Nejlepší hra byla McDonald, pantomima a podbíhání. Nebavilo mě stavění ze špejlí jednou rukou. Když jsme hráli McDonald, byli jsme v pinecárně, na pantomimu jsme byli venku (sice vyhrála 6. B, ale nevadí), podbíhání taky venku a špejle tak venku.

Ve čtvrtek jsme jeli do Mikulova a tam to bylo taky super. Chodili jsme po Mikulově ve skupinkách. Myslela jsem, že to bude horší, ale bylo to super. Jedno jsme nevěděli, nebo jako věděli, ale nevěděli, jak toho beránka sklonit, ale pak jsme na to přišli. Pak jsme byli na Kozím hrádku a tam to bylo tak super, až na to, že jsem se bouchla do hlavy o ty schody. Pak jsme měli rozchod a po něm jeli domů.

V pátek mě taťka dovezl do školy a v sedm jsme jeli na Macochu. Když jsme přijeli, šli jsme na WC a do dětského koutku. Pak jsme jeli vláčkem k jeskyni. Pak jsme šli do té jeskyně a ostatním byla zima, ale mně tam bylo teplo. Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych se nebouchla do hlavy. Takže jsem se bouchla do hlavy a ta mě pak bolela asi další půlhodinu, ale já jsem na to zvyklá.

Pak jsme šli na lodičky a to bylo ještě lepší. Když jsme vylezli z jeskyně, šli jsme na lanovku a tam to bylo super. Cestou zpátky nás chytla krátká přeháňka.

Nakonec jsme šli už jen na vláček a autobusem domů.  

 

 

Vstup do fotogalerie V pátek čekala na druháky druhá část výletu a to v podobě bojovky. První skupina schovávala úkoly a značila cestu, druhá skupina dětí šla po stopách fáborek a plnila úkoly. Děti si bojovku užily.

Bronislava Šimčíková, foto Ivona Myšáková

Vstup do fotogalerie Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se naši třeťáci z áčka vypravili na výlet. Od školy jsme šli pěšky do Jevišovky, kde na nás čekalo občerstvení u paní Závody. Autobusem jsme přejeli do Hrušovan nad Jevišovkou vyřádit se do bazénu. Po plavání následovalo další občerstvení od paní Lečbychové - piškot s tvarohem a ovocem. Po rozchodu na náměstí jsme chvíli strávili na místním dětském hřišti a opět autobusem jeli domů. Paní Závody i paní Lečbychové moc děkujeme. Všechno bylo to super.

Hedvika Škrabalová, Ivona Myšáková

Vstup do fotogalerie

Řekla bych, že poslední třídní výlet, i přes to že nejela celá třída, jsme si moc užili. Úžasnými společnicemi byla paní učitelka Tesařová a paní učitelka Lukáčová, se kterými jsme se spoustukrát nasmáli. Chaty, hřiště, bazén, jídelna, bufet a všechny další atrakce, které se v campu Březová našly, byly nádherně udělané. Vyzkoušeli jsme si spoustu nových věcí, jako: bungee running, paintball, vysoká lana… Abychom vyzkoušeli, že jsme strašpytlíci, šli jsme do strašidelné věže, kde na nás čekalo spoustu překvapení: kostry, pavouci, hadi… Hrávali jsme volejbal, fotbal a někdy si jen tak povídali. Taky určitě budeme vzpomínat na našeho instruktora Adama, „neboli Balvana, čili říkejte mi, jak chcete, hlavně mi tykejte“, jelikož to byl týpek a takový flegmouš, díky kterému jsme se na další den těšili. Ve čtvrtek jsme se se slzami v očích a krosnou na zádech vydali na cestu domů. Máme moc pěkných fotek a hlavně zážitků. Za všechny ty krásné momenty touto cestou děkuji a věřím, že nám výlet pomohl ještě víc vztah se třídou upevnit.

  žáci 9.A

 

Vstup do fotogalerie Ve středu nás čekala první část výletu. Šli jsme pěšky přes les do Jevišovky, navštívit bydliště našich spolužáků. Cestu tam i zpět děti daly hravě. Cestou jsme si zpívali písničky a hodně si povídali. V Jevišovce jsme poznali, kde bydlí naši spolužáci. Děkuji Jevišovským, že se nás tak hezky ujali. Už teď se těším na druhou část výletu a tou bude páteční bojovka.

Bronislava Šimčíková, foto Ivona Myšáková

Vstup do fotogalerie V pondělí druháčky  čekala poslední prvoučná vycházka, tentokráte do polí. Počasí nám vyšlo, děti si zopakovaly jak plodiny, tak i plevele. Navštívili jsme i rodinnou farmu u Šebestů a podívali jsme se, kde v Drnholci stojí bludiště.

Bronislava Šimčíková, foto Ivona Myšáková

Vstup do fotogalerie Ve čtvrtek 10. 6. 2021 proběhlo u prvňáčků učení v přírodě.

Martina Bejdáková

Vstup do fotogalerie V letošním podivném roce se v Drnholci děti a rodiny s dětmi nudit nemusely. Po tvrdém lockdownu jsme dali možnost protáhnout svá těla a zahřát mozkové závity všem věkovým kategoriím.  První stezka byla určena těm nejmenším pod názvem "Z pohádky do pohádky". Vedla našim luhem a lesíkem až k rybníku. Na stezce je čekalo 10 úkolů a 10 meziúkolů. Druhá stezka byla asi nejdelší a vedla polem až k drnholeckým hradbám a zpět kolem bažantnice. Na této trase se ukrývalo 20 úkolů.
Třetí A-Zet kvízová stezka vedla po hrázi až k druhé čerpačce a končila na dvorku naší školy. Otázky byly pod QR kódy, ale kdo nevlastní mobilní telefon, měl možnost si otázky i s nápovědou přečíst. Děkuji všem, kteří se podíleli na tvorbě stezek. Děkuji také těm, kteří si vyzkoušeli stezky projít a splnit úkoly. Odpovědi do slosování odevzdalo 87 účastníků.  Vylosováni na pedagogické radě 8. 6. 2021 byli: Sykorová Majda, Hryčovský Štěpán, Daniel Šmehlík, Janakieva Laura, Hušková Šarlotka, Sakač Jakub, Feitlová Dagmar, Železná Laura, Šubová Petra, Trojková Věra. Děkuji za fotografie, které jste pořídili. Krásné prázdninové dny .

Bronislava Šimčíková, foto od účastníků putování

Vstup do fotogalerie V pondělí jsme s žáky druhé třídy opět vydali do přírody. Zkoumali jsme, porovnávali a pozorovali změny v přírodě. Pyly travin a květy topolů byly tak agresivní, že ve třetí vyučovací hodině jsme se vrátili do třídy, kde si skupinky dotvořily pracovní listy. Ještě nás čeká pole. Snad to bude lepší.

Bronislava Šimčíková, foto Iva Myšáková

Vstup do fotogalerie V úterý 1. 6. 2021 bylo znát, kdo má svátek. Celým prvním stupněm od samého rána zněl smích. Děti byly veselé a usměvavé. Vše vyvrcholilo čtvrtou vyučovací hodinu. Školní provizorní hřiště se proměnilo na stanoviště, kterých bylo 14. Děti si měly možnost vyzkoušet chůzi na chůdách, souboj na kladině, skoky přes lano, kop míčem na branku, různé překážkové dráhy....Sluníčko doladilo tak krásný dětský den.

 Foto Markéta Pernesová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates