Zdravíme všechny děti ze školní družiny a přejeme, ať jsou vaše jarní dny jen pěkné a radostné.

Březen je první jarní měsíc, jaro začíná 21. března. Jarní měsíce jsou březen, duben, květen. Příroda se začíná probouzet. Sluníčko více hřeje, dny se prodlužují. Rozkvétají první jarní květinky - sněženky, bledule, petrklíče. Všechno roste před očima.

Určitě chodíte s rodiči na procházky a obdivujete rozkvetlé předzahrádky. Zkuste vyfotit nebo nakreslit jarní květinky a pošlete nám je na naše emaily. Budeme moc rády. Má někdo z rodiny narozeniny nebo svátek na jaře? Tak mu nezapomeňte popřát!

Na začátku dubna nás čekají Velikonoce a s tím by souvisela naše aktivita ve školní družině. Dáme vám pár tipů, jak se zabavit, když nemůžeme spolu tvořit velikonoční výzdobu, říkat koledy.

Velikonoční koleda

Hody, hody doprovody,
já jsem malý zajíček,
utíkal jsem podle vody,
nesl košík vajíček.

Potkala mě koroptvička,
chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka
a já říkal: Ne, ne, ne.

Na remízku mezi poli,
mám já strýčka králíčka,
tomu nosím každým rokem,
malovaná vajíčka.

Velikonoční tvoření

http://krokotak.com/2021/03/easter-basket-2/

https://plzen.rozhlas.cz/ovecka-z-vaty-a-papiru-jen-zabecet-7899852

http://krokotak.com/2017/04/baskets-sleeping-bunnies/

Vaše výtvory si rády prohlédneme, můžete je poslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zdravím opět všechny děti ze školního klubu!

Nejprve Vás opět všechny moc zdravím. Máme tu měsíc březen a stále se nemůžeme vidět.

Každopádně musíme vydržet!

V tomto měsíci máme téma Velikonoce, a protože březen je měsícem knihy, takže i povídání o knihách jako takových, četbě a všech věcí s knihou spojených.

Zkuste si každý vybrat nějakou knihu, kterou máte rádi a přečíst si ji.

Nevadí jestli už jste jí přečetli, přečtěte jí znova. A až se opět uvidíme, můžeme si společně popovídat o tom, kdo má kterou knihu rád a proč.

A nebo mě ještě napadla jedna věc, vzhledem k tomu, že se nemůžeme vidět a zřejmě to ještě chvíli potrvá, než se společně uvidíme ve škole  -  napíšu vám svůj email a vy mi můžete klidně napsat nejen o tom, jakou knihu jste přečetli, ale můžete mi napsat i jak se máte a co děláte ve volných chvílích. Budu moc ráda! Můj email je:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

No a protože se nám blíží i velikonoce, mohli bychom toho využít a připomenout si společné zdobení perníčků. Zkuste poprosit  maminku, aby vám pomohla udělat těsto a sníh, vykrájíte si tvary, jaké se vám budou líbit a zkuste je nazdobit, jako jsme to dělali společně ve škole. Své výtvory můžete vyfotit a poslat mi je na email, abych mohla také vidět jak jste šikovní. Našla jsem vám recept na perníčky, které jsou hned měkké, je k tomu i video, takže holky třeba zvládnou udělat i sami. Maminka může z dálky jen přihlížet :-)

https://www.toprecepty.cz/recept/3353-pernicky-ktere-jsou-hned-mekke/

Štěpán a Honzík se mohou samozřejmě zapojit také, ale pokud nebudou chtít péct a zdobit, mám pro ně jiný nápad  :-)

Nechtěli byste si zkusit uplést velikonoční pomlázku? Našla jsem pro vás video, kde je to krásně ukázané. S pomocí tatínka zkuste pomlázku uplést a hotovou mi jí vyfoťte a pošlete na můj email, jsem moc zvědavá :-)   Samozřejmě je nejdříve potřeba zajít si nařezat vrbové proutky, takže opět k tomu budete potřebovat pomoc rodičů.

https://www.youtube.com/watch?v=y9YYE0Kri6w 

Mějte se moc krásně a buďte zdraví.

                                                                                                      Vaše Marcela Hudec

Zdravíme všechny děti ze školní družiny!

V březnu bychom vyráběli dárečky k MDŽ pro maminky, babičky,….

Posíláme pár odkazů pro ty, kteří budou mít chuť nějaký dáreček vyrobit.

http://krokotak.com/2020/02/paper-tulips-2/

https://www.babyweb.cz/vyrobte-mamince-i-babicce-krasne-srdicko

A protože březen je měsíc knihy, zkuste si přečíst nějakou knížku. Když budete mít čas, můžete si zkusit vytvořit papírovou záložku do knihy.

https://www.youtube.com/watch?v=zV54qGibvjA&ab_channel=DDMBene%C5%A1ov

 Vychovatelky ŠD

Zdravím opět všechny děti ze školního klubu !

Nejprve Vás všechny ještě jednou moc a moc zdravím a posílám mnoho úsměvů :-) Máme tu měsíc únor. V tomto měsíci si máme povídat o tom, co je pro naše tělo prospěšné a naopak. K tomuto tématu patří nejen zdraví celého našeho těla, ale i zdravý životní styl. To znamená – zdravá strava, otužování, pohyb na čerstvém vzduchu, ale také odpočinek – relaxování při hudbě a četba. A protože na vás neustále myslím, tak jsem opět dostala nápad, který myslím oceníte a i se u něj trochu zabavíte :-) Zkuste začít chodit na procházky a počítat kolik ujdete kroků. Někomu v tom pomůžou chytré hodinky, někdo bude prostě počítat. A komu se nebude chtít počítat :-) SAMOZŘEJMĚ NEVADÍ. Stačí, když si jen zapíšete jak dlouho jste byli venku a co jste dělali, jestli jste si jen hráli, nebo jste se jen procházeli. A až se opět uvidíme, popovídáme si o tom společně. Já už jsem také se svým synem začala chodit na procházky, protože jen sezení u počítače už ho přestalo bavit a také to samozřejmě není vůbec zdravé. Výsledky si samozřejmě také poctivě zapisuji :-) Na závěr vkládám jeden odkaz, ve kterém je pěkně vysvětleno, jaké potraviny jsou pro naše tělo a zdraví prospěšné a naopak. Zkuste se podívat. https://www.youtube.com/watch?v=jVl-cAIMjhs

Moc a moc pozdravů pro všechny ! Přeji Vám hodně úspěchů v učení a v pobytu na čerstvém vzduchu.

Vaše Marcela Hudec

Ahoj děti, máme měsíc únor a ve školní družině bychom se věnovali tématu Valentýn.

V družině bychom vytvářeli dárky pro ty, které máme rádi. Něco málo k tomuto svátku: Svatý Valentýn je po celém světě uctíván jako patron zamilovaných. Na jeho svátek si lidé, kteří se mají rádi, dávají květiny a různé jiné dárky. Obchody se plní různými předměty a dárečky pro tento účel. Víte ale, kdo to svatý Valentýn byl? Valentýn byl biskupem v jižní Itálii v městě Terni ve 3. století. Podle legendy císař Klaudius zakazoval budoucím vojákům, aby se ženili, ale Valentýn zamilované páry tajně oddával. Odtud také zřejmě pramení to, že je uctíván jako patron všech zamilovaných. Valentýn byl za toto své konání sťat mečem a zemřel tak mučednickou smrtí. Jeho svátek slavíme 14. února.

Posíláme vám nějaké nápady na dárečky, které můžete zkusit vytvořit:

http://krokotak.com/2018/01/heart-bookmark/

http://krokotak.com/2019/01/heart-flower/

https://design-fixation.com/2019/01/diy-folded-paper-hearts.html?epik=dj0yJnU9U192WWdUUU9qeWFBLTQwVWZybXJmSWZBU1k1TWJnd3cmcD0wJm49UEZHUDA2MmlwUHhHMWhyZ3dyTFgtdyZ0PUFBQUFBR0FaWWpN

Můžete zkusit vyluštit dětské sudoku:

https://www.maminkam.cz/obrazkove-sudoku

https://www.detskestranky.cz/detske-sudoku-2/

A také bychom si dělali náramek a náhrdelník z papírových korálků: https://www.skolnisvet.cz/jak-snadno-vyrobit-papirove-koralky/

Už se na vás moc těšíme! Vychovatelky ŠD

Zdravíme všechny děti ze školní družiny!

Máme měsíc leden a ve školní družině bychom se věnovali tématu Ptačí strom. Společně bychom tvořili ptáčky, vyráběli semínkové koule pro ptáčky, budky atd. Když nemáme možnost vyrábět spolu, poproste doma rodiče, aby vám pomohli, zde máte malé tipy jak na to ????: https://www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/zima/537-zimni-tvoreni-s-detmi:-krmeni-pro-ptackyhttps://decko.ceskatelevize.cz/pod-rozkvetlou-tresni/krmeni-pro-ptacky

A protože nám mrzne, zkuste vytvořit krásné ledové ozdoby na stromečky, můžete do nich přidat krmení pro ptáčky, kousky jablíček atd… fantazii se meze nekladou. Nejenže to bude krásně vypadat, ale po roztání se ingredience stanou krmení pro ptáčky apod. Zde je návod ????: https://youtu.be/RtsFHORgl3g

A pokud vás popadne nuda, posíláme pár tipů, jak ji zahnat: https://decko.ceskatelevize.cz/pod-rozkvetlou-tresni/piskvorkyhttp://www.kamaradske-hry.cz/hry-na-pocitaci/krizovky/

Už se na vás moc těšíme, až se zase ve školní družině společně uvidíme ????.

Vychovatelky ŠD

Lednový pozdrav pro všechny holky a kluky ze Školního klubu !!!


Posílám Vám všem velký pozdrav a úsměv. Věřte, že hraní her, povídání a veškerá aktivita s Vámi, mi velice chybí. Věřím, že i většině z Vás. Ale i přesto nebudeme zoufat, naopak, budeme se radovat! Všichni jste doma se svými blízkými, takže věřím, že je Vám všem víc než dobře.

Máme tu měsíc leden. V tomto měsíci bychom si měli povídat o zimních radovánkách a sportech,
které máme rádi. S tím souvisí i bezpečnost. Takže bych Vám jen chtěla připomenout, abyste na sebe dávali pozor.
Posílám odkaz na stránky, které Vám oživí pozornost, bdělost a opatrnost.
https://www.zdraviamy.cz/razy/

Na závěr mě napadlo, že byste mi mohli něco namalovat. Něco jen tak pro radost. Třeba zkusit
namalovat vaše zážitky během pobytu doma – zážitky z Vánoc, z prvního sněhu... :-)
Většina z Vás bydlí v Jevišovce, přes kterou jezdím domů. A při prvním sněhu, který napadnul,
bylo v Jevišovce tolik postavených sněhuláků, že to byla nádhera. Obrázky, které namalujete si potom vystavíme na naši nástěnku ve škole. Budou dělat radost myslím, nejenom nám. :-)

Moc Vás všechny zdravím, Vaše Marcela Hudec

ŠKOLNÍ KLUB

Zdravím všechny kamarády (piráty) :-) ze školního klubu! Opět tu máme situaci, která nám neumožňuje být každý den spolu. Proto Vás všechny chci touto cestou pozdravit a popřát Vám, abyste si doma užívali každou chvíli. Věřím, že i přesto, že se nemůžeme vidět se máte dobře a toto nelehké období zvládáte s úsměvem. Máme tu měsíc listopad, ve kterém jsme se měli pomalu připravovat na Vánoce. Čekal by nás vánoční jarmark a sním spojené vyrábění různých dekorací.

To se zatím neuskuteční, takže bych pro vás měla malý návrh. :-) Pokud se vám bude chtít a budete mít chuť něco vytvořit, budu moc ráda. Vyrobte cokoliv vás napadne. A až se společně opět uvidíme, budu moc ráda, když mi své výrobky přinesete ukázat.

Ten, komu se nechce nic vyrábět, může vymyslet třeba nějakou básničku, nebo zkusit napsat vánoční příběh. Co vy na to? Je to jen můj nápad, takže samozřejmě záleží na každém z vás a na vaší fantazii. Vkládám pár odkazů pro inspiraci. Mějte se moc krásně a už se na Vás moc těším. 

Vaše Marcela Hudec

VÁNOČNÍ SKŘÍTCI NA ZAHRADU

Jak by se vám líbilo, kdyby se k vám na zahradu na Vánoce nastěhovali vánoční skřítci? Poproste tatínka o pár špalíčků dřeva – jak budou vysoké, silné nebo tenké záleží na vás. Důležité je, aby horní strana špalíčku byla seříznutá šikmo a dal se na ní nakreslit obličej. Pak už se fantazii meze nekladou, skřítkům můžete vytvořit jakékoli obličeje, můžete jim vyrobit čepičky nebo kolem krku uvázat šálu, aby jim nebyla zima. 

KRESLENÍ NA BAŇKY

Skleněné banky jsou nedílnou součástí Vánoc již po mnoho let. Proč mít na stromečku jen kupované baňky, které nejsou osobní? Máte-li doma starší baňky – můžete samozřejmě koupit i nové – dovolte dětem, aby je pomalovaly. A to tak, že jim jednu ruku natřete bílou temperovou barvou a poté jim řeknete, ať baňku v ruce sevřou. A na vzniklé otisky prstů pak namalují sněhuláky.

 

Zdravíme všechny děti ze školní družiny!

V měsíci listopadu bychom se společně v družině věnovali tématu Moje tělo a zdraví.

Když budete mít všechny úkoly do školy hotové, zkuste vyluštit hádanky:
1) Mám teď vzkaz pro všechny žáky. Ve škole se má jíst taky! Když přestávka začíná, nesmí chybět?
2) Tekutina bílá, zdravá, pokaždé nám sílu dává. Za to, co máš v ledničce vděčíš hlavně kravičce. Co je to?
3) Kdo nám naše tělo nosí, poznáte je, když jste bosí?
4) Dvě lampičky rozžehneme, kdykoliv a kde je chceme. Jsou jako dvě kuličky, mají čočky, zorničky. Co je to?
5) Tenhle sval vždy hbitý je, slovíčky se trénuje, pomáhá při žvýkání, při jídle i povídání. Co je to?


Ovoce i zelenina je moc zdravá potravina. Každý den sním porcí pět. Proč? To zjistíš nejspíš hned.
Obsahují vitaminy, sílu dají do vteřiny, prospěšné jsou pro trávení, lepšího snad už nic není. Zeleninu s
ovocem doporučím proto všem. Porce má být – všechna čest-velká jako moje pěst.

Můžeš si vytisknout omalovánku…
http://www.supercoloring.com/cs/omalovanky/ovoce
http://krokotak.com/2020/08/paper-fruit-bowl/
http://krokotak.com/2013/03/funny-fruits-and-vegetables/

… nebo s maminkou upéct, uvařit nějakou dobrotu.
https://www.napadyproanicku.cz/napady-pro-dospele/zdrave-dobroty


A co je zdravé pro naše těla? Hlavně pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu, na to nezapomínej!
https://youtu.be/h0XcdGIKTIY

Vychovatelky ŠD

Zdravíme všechny děti ze školní družiny!

Tento týden bychom měli v družině téma Týden plný zvířátek. Když budete mít školní úkoly hotové, můžete zkusit nějaký úkol, který posíláme:

1. Nakresli své oblíbené lesní zvířátko.

2. Zašifruj zvířátko do hádanky.

3. Zkus vymyslet básničku.

Zkus uhádnout hádanky:

Parohy má, čert to není!
V lese troubí, trubač není!
Když je louka zelená,
k pastvě láká _ _ _ _ _ _.

Žádné ruce, žádné nohy,
na chození nemá vlohy.
Zato ale syčí rád,
jako každý jiný _ _ _.

Přes zimu má dlouhé spaní.
Černobílé pruhování
na podlouhlé hlavě přec
nosí v lese _ _ _ _ _ _ _. 

Dlouhé uši, rychle běží,
dohoníš je jenom stěží.
Ustrašení mazlíci,
to jsou všichni _ _ _ _ _ _.

Rezavý má kožíšek,
neloupe však oříšek.
Prolistuj si knížku,
najdi chytrou _ _ _ _ _.

Zkus vyrobit lišku nebo sovu:

Liška- http://krokotak.com/2019/10/paper-fox-2/

Sova- http://krokotak.com/2020/09/fall-owls/

Milé děti,

 v červnu bychom se věnovali se školní dužinou bezpečné jízdě na kole, povinné výbavě, dopravní výchově…Nezapomeňte si před první jízdou zkontrolovat povinnou výbavu na kolo a pak už jen hurá na cyklistický výlet nejen s rodiči ale i kamarády.  A nezapomeň, že bezpečnost a dodržování dopravních předpisů je nade vše!

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-vychova/interaktivni-dopravni-vychova/1-s-tomikem-na-kole 

https://www.bezpecnecesty.cz/data/web/elearning/02-cyklista-omalovanky.pdf

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-vychova/animovana-dopravni-vychova/9-cyklista

https://www.youtube.com/watch?v=amRGgH6E7WY

Dále bychom ve školní družině vařili zdravé pomazánky, ovocné a zeleninové saláty… Pokud máš dobrý, osvědčený recept, neváhej se o něj podělit, pošli nám ho na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.kucharkaprodceru.cz/palacinky-recept/ - zde je můj osvědčený recept na vynikající palačinky…

Všem dětem přejeme krásné prázdniny plné zážitků a už se na Vás těšíme, až se zase znovu potkáme ve školní družině. 

Vychovatelky ŠD

Vstup do fotogalerie

Zdravím školní klub!

Máme tu měsíc červen a v něm bychom si měli povídat o tom, jak se všichni těšíme na prázdniny. S tím souvisí pobyt v přírodě a bezpečnost na cestách, které budete buď s rodiči, nebo třeba i sami během prázdnin podnikat. Mám pro vás pár odkazů, ve kterých najdete užitečné rady.

http://www.bezpecnecesty.cz/

https://deti.vls.cz/cz/tipy-do-lesa/jak-se-chovat-v-lese 

No a samozřejmě také nesmíme zapomenout na zábavu, kterou máme všichni tolik rádi. Našla jsem pár fotek, které Vám připomenou naši společnou zábavu na hřišti ve školním klubu :-)

Všechny opět moc zdravím a přeji Vám krásné prázdniny, plné radosti a smíchu.

  Vaše Marcela Hudec

 

Milé děti,

v neděli 10. května oslaví naše maminky svátek matek. V družině bychom vytvářeli dárky pro naše maminky, říkali si básničky… Tak aspoň na dálku Vám posíláme pár odkazů, kde najdete návody na výrobky, které by naše maminky potěšily a zahřály u srdíčka:

http://krokotak.com/2013/02/paper-hyacinths/ 

http://krokotak.com/?s=heart+bookmarks

https://kidscraftroom.com/washi-tape-heart-suncatcher-craft/

https://www.thebestideasforkids.com/mothers-day-card-craft/

V květnu se věnujeme s družinou na školním hřišti Kuličkiádě, zkuste doma najít kuličky, udělat důlek a začít hrát. Bude fajn, když hru naučíte rodiče, sourozence…

Zde máte odkaz, kde naleznete pravidla hry J …

http://www.kulicky.com/oficialni-pravidla.php

Vychovatelky ŠD

Zdravím opět všechny ve Školním klubu

Máme květen a blíží se nám svátek matek. Posílám odkazy pro ty, kteří budou mít chuť potěšit nejen maminky, ale i své blízké. Mějte se moc hezky.

Vaše Marcela Hudec

https://www.promaminky.cz/kreativni-dilna

http://blog.modryslon.cz/tvurciho-ducha-je-treba-pestovat-a-zivit-neustale-nechejte-se-inspirovat/

„Odcvič si svoje jméno“

Výzva Olympijských sportovců na Instagramu!!

Pochlubte se přátelům na sociálních sítích fotkou se jménem (pro odvážné i s příjmení), které jste „napsali“ resp. odcvičili.

Buďte jako olympionici!

Rozjeďte soutěž ve třídě a snažte se být lepší jak ostatní třídy!

Navyšujte každý den pár opakování na víc a uvidíte, že za chvilku půjdou vidět výsledky ????

Je to jednoduché: Jak na to, najdete níže.

https://www.instagram.com/p/B-NBetCH3dZ/

 Vstup do fotogalerie  

Příjemné cvičení přeje Lucie Takáčová

Zdravím opět celý školní klub,

našla jsem pár internetových stránek, na kterých budete mít inspirace pro volné chvíle:

Někteří z Vás mohou využít výtvarné schopnosti, někteří inspirace pro tvorbu komiksů a ostatní tvůrčí schopnosti. :-)

https://www.centrum-mandala.cz/antistresove-omalovanky-k-vytisknuti

https://www.veskole.cz/clanky/komiksy-a-jejich-tvorba-on-line-2

https://volnycasdeti.cz/

 

Vaše Marcela Hudec

Ahoj děti, 

do školní družiny nosíte své knížky, o kterých si povídáme a čteme na pokračování. 

Duben - Máme rádi pohádky, to je téma pro vás. Když už budete mít školní úkoly hotové, zkuste třeba nějaký úkol, který posíláme: 

  1. Vyber si nejoblíbenější knížku a v ní pohádkovou postavu. 
  2. Zkus pohádkovou postavu nakreslit a popsat. 
  3. Napiš si její kladné a záporné vlastnosti.
  4. Zašifruj postavu do hádanky. 
  5. Zkus se stát básníkem a slož krátkou básničku 

Pohádkové hádanky: https://www.mininalepky.cz/aktuality/poznej-pohadku-66

Druhé téma je Chceme čistou planetu 

Země se zrodila před přibližně 4,55 miliardy let. Říkáme jí „matka Země“ nebo také „modrá planeta“, protože většinu jejího povrchu tvoří voda. Někdy ji také označujeme jako náš „domov“, ale zatímco doma děláme spoustu věcí pro to, aby se nám tam hezky žilo (uklízíme, myjeme podlahy, utíráme prach, pěstujeme domácí rostliny apod.), na Zemi si mnohdy nevzpomeneme.

A proto se dnes zaměříme na třídění odpadu:

Čistá planeta (.pdf)

 

Vychovatelky ŠD

Milí žáci,

     Prosím nelekejte se, nejedná se o žádný úkol do předmětu TV, i když bych našla velké množství témat k Vašemu obohacení. Tato nepříjemná situace se dotýká nás všech, a proto pevně věřím, že jste všichni zdraví. Klasickou výuku vystřídala výuka online. Jelikož jste stejně jako my, učitelé, daleko více odkázaní na samostatnou práci a musíte se vypořádat se všemi nástrahami domácího samostudia. Myslím, že v nynější době je největším problémem právě nedostatek pohybu.

     A proto Vás nabádám, abyste se i v tomto těžkém období starali o svoji imunitu, zdraví a odolnost. Nechávám na každém z Vás, jak se s touto situací popere a rozhodně nikoho nechci nutit do nějakých povinných cviků. Chci Vám pouze ukázat, že i internet a různé stránky (Youtube, Instagram, Facebook a další), jsou plné videí a návodů jak doma cvičit. Pevně věřím, že každý z nás pociťujete přebytek energie, kterou právě cvičením můžete vybít a spálit. Zapojte sourozence, rodiče nebo kamarády a bavte se aktivním odpočinkem. Vytvořte si vlastní pohybovou výzvu, třídní výzvu a snažte se přes internet jakýmkoli způsobem zapojit všechny kolem sebe. Budete na sebe pyšní a překvapeni, jak lehké je starat se o své zdraví. Můžete si například vytvořit tabulky a značit si každý cvik, počet opakování a podobně

          Ve výuce je předmět TV zařazen 3x týdně, a proto by bylo vhodné, alespoň tuto míru zachovat. Komu pohyb 3x týdně nestačí, může přidat další „hodinu“. Pokud se rozhodnete cvičit alespoň 2x týdně (přičemž týden beru jako pondělí – pátek), doporučuji Vám vybrat si úterý a čtvrtek.  V případě přidávání další pohybové aktivity, by to byly dny pondělí, středa a pátek. Nezapomeňte, že důležitý je i odpočinek, který by v případě cvičení 4x do týdne měl nastat ve středu. Nejvhodnější dobou na pohybovou aktivitu je ráno, či dopoledne, a to alespoň hodinu až hodinu a půl. Komu to ráno nevyjde, je možné si vyhradit stejný čas před večeří.

          Nezapomeňte, že pokud se dobrovolně rozhodnete starat se o své tělo, je potřeba dodržovat pravidla a zásady, které znáte z hodiny TV. Každému pohybu a sportu by mělo předcházet kvalitní rozcvičení. Organismus je potřeba na zvýšenou zátěž připravit a zahřát ho aktivním rozcvičením. Také nesmíme zapomínat na strečink, který je součástí ukončení tréninku každého sportovce. Věnovat po zátěži 10 – 15 min. je potřeba z důvodů urychlení regeneračních procesů, odplavení zplodin zátěžového metabolismu, uvolnění svalů, šlach apod.

Mezi základní tři druhy pohybové aktivity patří posilování, vytrvalostní trénink a zvyšování flexibility. Tyto druhy aktivit je tedy vhodné obměňovat.  Při posilování je hlavním cílem zpevňování svalové hmoty. Je tedy nutné střídat zatěžované svalové partie. Vytrvalostní trénink (tzv. „kardio“) při kterém dochází hlavně ke spalování tuků. Flexibilita neboli ohebnost je velmi potřebná pro každodenní pohyb. Důležité je nezařazovat stejné druhy cvičení dva dny po sobě, ale také není dobré je zcela vynechat.

         Níže pod textem Vám přikládám pro inspiraci pár vybraných videí a výzev, které jsem objevila.

Přeji vám hodně zdaru, potěšení a chuti do dalších tréninků (a hlavně žádné úrazy J).

Mějte se hezky, pevné zdraví a těším se na Vás Lucie Takáčová

https://www.youtube.com/watch?v=kTvHJe6_h1c&feature=share&fbclid=IwAR3iiGaVt4EK8BrlWe2PV08-O9m4IB-T8VzY3U3n5GkcR6dxpzAut0mKBi8

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ziWoCuf5g&feature=share&fbclid=IwAR2yvuCzKf5GnxHAW2S2_ixQM0XPhQo3gEC4sHimDgcx7tR90Pu5A93WQdY

https://www.youtube.com/watch?v=BR0jT6JxH-o

https://www.youtube.com/watch?v=rRs8ZvoXA4A

https://www.youtube.com/watch?v=bxwSMbIgiKc&t=354s

https://www.youtube.com/watch?v=6w73P5WWPnw

https://www.youtube.com/watch?v=IDTelZFxPp0

https://www.youtube.com/watch?v=Bx3amyfqmuI

https://www.youtube.com/watch?v=U2VEo87Y0mo

https://www.youtube.com/watch?v=QyBuvF4-2eg

https://www.youtube.com/watch?v=UM3k6A5oyzM

 

 

 

Sport v karanténě je projekt, který dává lidem všech generací s různým vztahem k pohybu návod na cvičení. Vy sami si můžete zvolit adekvátní náročnost cvičení, podle svého pohybového režimu. Můžete si vybrat z několika kategorií.

Jak na to:

Otevřete níže uvedený link

https://sportvkarantene.cz/?fbclid=IwAR183fBpK91PqiVNqQ8FYQP1gO1s2FW-hGjx6Ct6vjpRUTk_o5PoUID2gw0

Nejdřív je potřeba se zaregistrovat. Kliknete na „zjistěte jak trénovat s profesionály“, pak na „registrační formulář“, kde si zvolíte náročnost. Počkáte na potvrzení emailu a můžete se přihlásit („Přímý vstup do tréninkového procesu“). Stránka kromě připravování tréninků podle zvolené obtížnosti nabízí obohacení v dalších sférách života, jako je regenerace a strava.

 

 

Zaregistrujte se zde spolu se spolužáky a odcvičte si trénink ve stejný čas, kde se přes moderní technologie můžete povzbuzovat. Zapojte své kamarády a známé.

Všem, kteří se rozhodnou pro tuto formu udržování kondice přeji hodně energie, nadšení a sil.

Mnoho zábavy a pěkný týden
Lucie Takáčová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates