Vstup do fotogalerie

V úterý odjeli žáci 4.B a 5.A v rámci projektového dne do zábavního vědeckého centra VIDA. Na čtvrťáky čekal program Mysli na smysly. Během programu prozkoumali přesnost vlastních smyslů a vytvořili si plakát s informacemi o smyslech. Na páťáky čekala Cesta do nitra země. Přiblížili si stavbu Země. Zjistili, jaké horniny a minerály tvoří její největší část. Po celou dobu exkurze se žáci chovali vzorně. Věřím, že si odnesli spoustu zážitků.

 Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Po delší distanční výuce se ve škole těšíme na prezenční výuku celého prvního stupně. Kromě poskytování distanční výuky jsme se dětem snažily zlepšit školní prostředí. Zhotovením potahů na křesla a molitany jsme zkrášlily multimediální učebnu. V této třídě kromě jiného probíhají „čtenářské dílničky“, ve kterých se děti věnují četbě. Je zde i školní knihovna, kde si děti mohou v průběhu školního roku zapůjčit knížky. Poděkování patří Janě Wernerové, která už před časem ušila několik potahů na křesla, dále se přidaly Miroslava Saidlová, Markéta Pernesová, Věra Plassová, Zdena Dubšová a Hedvika Škrabalová. Paní Saidlová s paní Mrenicovou dodaly látku.

Těšíme se, že se dětem bude v učebně zase o něco příjemněji pracovat.

  Hedvika Škrabalová

Zajímavou zkušenost mohli získat žáci, kteří se v první polovině listopadu zapojili do online soutěží Přírodovědný klokan (pro žáky 8. a 9. ročníku) a Matematický klokan (žáci 1. a 2. stupně). Za normálních okolností tyto soutěže probíhají ve škole, ale tentokrát, v době uzavření škol, mohli přihlášení žáci na Meetu asi hodinu přemýšlet nad zadanými otázkami. Děkuji kolegům za organizaci a žákům za účast. Matematického klokana (rozděleného do kategorií cvrček, klokánek, benjamín, kadet) se rozhodlo řešit 43 žáků. Je trochu s podivem, že Přírodovědného klokana si chtěl vyzkoušet pouze jeden žák z 8. A, za což Frantovi Z. a všem matematicky laděným žákům, děkujeme. Už se těšíte na další ročník "klokanů"? Věřím, že ano a účast bude hojná!

A jelikož se v předmětových soutěžích soutěží celý rok, čeká nás olympiáda z českého jazyka, matematická olympiáda, zeměpisná olympiáda a další a další soutěže, do kterých se každý může zapojit a ukázat, co umí. Těšíme se na vás!

Školní soutěž (celotřídní a celoroční pro 2. stupeň) Bedna školy probíhá také online, a to v e-learningovém systému Moodle. Jen je nám líto, že převlékání se za "něco" nebo "někoho" se online nedá udělat! Už abychom byli ve škole a užili si "tematických dní"! 

Hana Vlková

V době před uzavřením škol se naše škola zapojila do dvou celostátních sbírek Český den proti rakovině (https://www.denprotirakovine.cz/) a Bílá pastelka (https://www.bilapastelka.cz/). Děkuji všem rodičům, žákům, kolegům a spoluobčanům za to, že přispěli minimální částkou 20 Kč za kvítek měsíčku ve středu 30. 9. 2020 a 30 Kč za bílou pastelku v úterý 13. 10. 2020. Pomohli jste tak přispět na boj proti nádorům ledvin a močového měchýře částkou 11 904 Kč a na rozvoj programů sociálně rehabilitačních služeb a zvýšení zaměstnanosti pro lidi s vážným oslabením nebo ztrátou zraku částkou 7 009 Kč. Velké díky všem, kterým na druhých záleží a přeji všem hodně zdraví.

Hana Vlková

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates