Vstup do fotogalerie

Ve dnech 17. 8. - 21. 8. 2020 se konal 2. turnus příměstského tábora.

V pondělí jsme šli na procházku po Drnholci, hráli pohybové hry a malovali křídami.

V úterý kvůli špatnému počasí jsme se vydali koupat do krytého bazénu v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Ve středu jsme jeli na výlet do Mikulova, kde jsme navštívili lom a poté jsme vyšli na Svatý kopeček. Podívali jsme se do zámecké zahrady a nakonec jsme se prošli městem, kde jsme měli rozchod.

Ve čtvrtek jsme šli procházkou lesem do Jevišovky.

V pátek jsme si pohráli dopoledne v družině a vyráběli táborové kšiltovky. Potom jsme byli na školní zahradě, kde jsme si opekli špekáčky a hledali poklad, který se skrýval na zahradě u školy.

Celý týden jsme si užili a zažili spoustu legrace.

 

  Tereza Kovářová a Veronika Menšíková

 

Vstup do fotogalerie

Ve dnech 20. 7.- 24. 7. se konal 1. turnus příměstského tábora. Celý týden se nám vydařil.

V pondělí jsme absolvovali procházku po Drnholci a hráli pohybové a míčové hry.

V úterý jsme šli procházkou lesem do Jevišovky, kde jsme si hráli na místním hřišti.

Ve středu jsme hráli ve škole netradiční hry, vydali se společně na točenou zmrzlinu a vyráběli putovní kamínky.

Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Mikulova, kde jsme navštívili jeskyni Na Turoldu a poté procházka městem, kde jsme měli rozchod. To se dětem líbilo nejvíc.

V pátek jsme strávili den ve škole, kde jsme si vyráběli táborové kšiltovky, opékali špekáčky, hráli míčové hry. Na konci dne děti čekalo překvapení v podobě balíčků s odměnou.

Celý týden jsme si užili a zažili mnoho legrace.

  Kovářová Tereza, Marcela Hudec

Vstup do fotogalerie

První vysvědčení za první školní rok si děti odnesly v pondělí 29. 6. 2020 v odpoledních hodinách. Děti jsem zároveň pasovala na druháčky. Jen pevně doufám, že příští školní rok bude o něco klidnější a strávíme více času ve svém indiánském prostředí. Rodiče si odnesli ze slavnostního odpoledne diplom a velké poděkování za spolupráci v době distanční výuky. Děkuji všem za účast a přeji dětem i rodičům klidné prázdniny.

Bronislava Šimčíková - třídní učitelka
Fotografie - rodiče a Markéta Pernesová 

Máme za sebou neobvyklý, „koronavirový“, školní rok. Jak dopadl?

Z celkového počtu 273 žáků a žákyň školy prospělo s vyznamenáním 163, 5 žáků neprospělo. Bylo uděleno 126 pochval třídního učitele, 37 pochval ředitelky školy, 8 důtek třídního učitele a 3 důtky ředitelky školy.

Velké poděkování patří všem pedagogům za výuku na dálku i ve škole, rodičům za zvládnutí domácí výuky a vyplnění ankety v elektronické žákovské, žákům a žákyním za plnění úkolů na dálku a těm, kteří byli dobrovolně ve škole za dodržování všech hygienických opatření. Zvládli jsme to!

Několik nepředaných vysvědčení je uloženo v kanceláři školy k vyzvednutí v pracovních dnech mezi 8.00 – 12.00 hodinou, nejlépe po předchozí telefonické domluvě (727 941 717).

Pár informací k organizaci školního roku 2020/2021:

  • zahájení školního roku: úterý 1. září 2020
  • podzimní prázdniny: čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020
  • vánoční prázdniny: středa 23. prosince 2020 – neděle 3. ledna 2021
  • jednodenní pololetní prázdniny: pátek 29. ledna 2021
  • jarní prázdniny: 22. – 28. února 2021
  • velikonoční prázdniny: čtvrtek 1. dubna 2021
  • hlavní prázdniny: čtvrtek 1. července – úterý 31. srpna 2021

 

PŘEJI VŠEM MNOHO ZDRAVÍ, SLUNEČNÉ LÉTO, ZASLOUŽENOU DOVOLENOU A KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Jana Kalandrová

Vstup do fotogalerie

Poslední týden u prvňáčků se opakovalo přímo v terénu. I když jsme i trochu zmokli, podařilo se nám nám splnit všechny úkoly. Pojmenovat obilí, tok řeky, rybník, potok, živočichy našich ekosystémů, určit směry vesnic v okolí Drnholce, zopakovali jsme si plodiny na poli, stromy ovocné i zelené. Naučili jsme se přenášet zraněného a dozvěděli jsme se, co je to obzor, úpatí úbočí a vrchol. Zjistili jsme jak nádherně velké mohou být lopuchy a dokonce jsme vyběhli kopec pod Křížkem a naučili jsme se válet sudy. Poslední den jsme našli poklad, který jsme si poctivě rozdělili. Celý týden byl náročný, ale všichni jsme byli spokojení.

Bronislava Šimčíková - třídní učitelka 

 

Vstup do fotogalerie

Středeční dopoledne bylo náročné, ale kouzelné. Děti plnily úkoly - čtení s porozuměním. Nechyběla matematika v podobě počítání a dočítání. Pracovní činnosti a výtvarná výchova - stromy a skládání obrázků z přírodnin a hlavně jsme si procvičili prvouku. Tělocvik a hudební výchova byla taky zařazena v podobě nácviku tanečku na známou Mravenčí ukolébavku. Prostě ve dvouhodinovce jsme toho hodně zvládli. Pro některé oříšek, ale vše nakonec dobře dopadlo. Vyhodnocení proběhlo ve třídě, pírka rozdána a hurá na zítřejší klasickou výuku.

Bronislava Šimčíková 

Vstup do fotogalerie

 

Ani Koronavir nám nezabránil, abychom uskutečnili projekt Veselé zoubky v první třídě. I když jsme rozděleni na dvě skupiny, v každé tento projekt proběhl v pondělí na Den dětí. Spojili jsme oslavu s užitečnou věcí. Děti dostaly krásný zdravý dáreček a jen doufám, že budou dodržovat to, co se všichni dozvěděli nebo si zopakovali.

Bronislava Šimčíková 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates