Vstup do fotogalerie

Dne 27. 2. se konal turnaj ve vybíjené, kde změřili síly žáci 3., 4. a 5. třídy. Nejlepší žáci postupují do oblastního kola v Mikulově. Všichni zúčastnění získali body do Sportovce roku. Šlo o velmi vyrovnaný turnaj a všechny děti hrály s nadšením. 

Učitelé TV

Vstup do fotogalerie

Za hojné účasti proběhl další tematický den. Spousta masek a doplňků navodila karnevalovou atmosféru, kterou dotvořili učitelé svými maskami. V odpolední vědomostní soutěži žáci vyhledávali informace o největším karnevalu na světě v Riu de Janeiru. Po vyhodnocení a následném sečtení bodů se na první místo vrací třída 9. A.  

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Sobotní datum 15. 2. nám trošičku pokazil tu dvojkovou řadu, ale to bylo to poslední, co se nepovedlo. Dlouhodobá pilná (pravda někdy nucená) příprava přinesla své ovoce: pěkně vyzdobený, i když už dosluhující sál, nádherná polonéza – ze žáků školy se během chvíle stali elegantní tanečníci a tanečnice (rodičům patří poděkování za společenské oděvy), bohatá soutěž o ceny, překvapivá tipovací soutěž – kdo by řekl, že tak mladému pedagogickému sboru je už dohromady 1 196 let, osvědčená hudba Šarže 54 a plný sál dobře se bavících hostů. To byl letošní školní ples s podtitulem CESTA KOLEM SVĚTA. Předešlé roky se témata pro ples sama nabízela – 100 let republiky, 30 let od sametové revoluce, jindy valentýnské datum. Letos to dalo trochu přemýšlení, ale nakonec nás oslovila výročí našich cestovatelů Hanzelky a Zikmunda a vydali jsme se po jejich stopách. V půlnočním překvapení zhlédli účastníci plesu ve škole natočený dokumentární film, který svými tanci a kostýmy dokreslili paní a páni učitelé. Velmi zdařilé.

Na letošní ples už můžeme jenom vzpomínat, ale rok je krátká doba a za chvíli začneme připravovat 23. ples a můžeme se těšit na krásné prostředí nového drnholeckého kulturního domu. Doufáme, že si to opět užijeme, tak jako ten ples letošní.

Jitka Radkovičová

 

 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates