Vstup do fotogalerie

Ve dnech 14. a 28. ledna se uskutečnila školní kola soutěže v anglickém jazyku. V I. kategorii se zúčastnilo 10 žáků 6. – 7. tříd, ve II. kategorii pouze 4 žáci z 8. A.

Výsledky:

I. kategorie: 1. místo Adéla Jurkasová, 2. místo Václav Jakubík, 3. místo Přemysl Mikulčík.

II. kategorie: 1. místo Vojtěch Michálek, 2. místo Natálie Elisa Lufi, 3. místo Adriana Plisková

Okresního kola jazykové soutěže se v letošním roce nezúčastníme.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Trochu zvláštní lyžařský kurz zažili žáci naší školy společně s učiteli. Dlouho očekávanou akci výrazně ovlivnila chřipková epidemie, se kterou bojovala spousta žáků. Ti, kteří vydrželi, si užili krásné chvíle na sněhu i mimo něj. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 24. ledna 2020 proběhla již tradiční beseda pro devátý ročník, tentokrát doplněný o žáky osmého ročníku.

Jako besedující přijeli pan David Hušek, svobodník v aktivní záloze, a pan Roman Kopřiva, plukovník ve výslužbě z Komunitního centra válečných veteránů v Brně.

Pan Hušek vyprávěl o svém působení v misích UNPROFOR, UNCRO a IFOR v zemích bývalé Jugoslávie, pan Kopřiva pro změnu seznamoval žáky se svým působením v Afghánistánu.

Svoje vyprávění doplnili o spoustu fotek, videí a drobných předmětů - suvenýrů, dovezených přímo z bojových misí.

Jako vždy byla beseda velmi zajímavá, hlavně díky osobním zážitkům obou veteránů.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 27. 1. 2020 jsme se s druháky pustili do přípravy zdravého pokrmu. Děti se rozdělily do skupin, domluvily se na přípravě jídla a v kuchyňce vše zrealizovaly. Postupně jsme ochutnali šopský salát, ovocný salát, rybí a vajíčkovou pomazánku. Děti zaslouží pochvalu, pokrmy se jim opravdu povedly.

Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 se žáci prvních a druhých tříd vydali do Brna na úžasné divadelní představení Jája a Pája. Dětem se představení moc líbilo. Po příjezdu do školy čekalo rozdávání vysvědčení - pro prvňáčky to bylo první pololetního vysvědčení.

  pedagogové 1. a 2. tříd

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 27. ledna 2020 to na naší škole vypadalo, že pár žáků a učitelů zaspalo a přiběhlo do školy na poslední chvíli. Omyl! To byl jen další tematický den, tentokrát županový. Je velká škoda, že zapojených zúčastněných nebylo víc. I přesto jsme si to užili a po odpoledním vyplňování odpovědí na otázky na moodle bylo jasné, že po půl roce opět vyhráli páťáci! Jen tak dál! :-D

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 28. 1. 2020 se družstvo šachového kroužku ve složení Petr Zugárek, Tomáš Zugárek, Vilém Hanker a Jan Matoušek zúčastnilo krajského kola šachového turnaje družstev v Břeclavi. Žáci odehráli celkem sedm partií, ve velké konkurenci se umístili na pátém místě. Hráčům děkuji za předvedené výkony a přeji další hráčské úspěchy.  

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ukázka netradiční geometrie v 1. A. Děti byly moc šikovné a práce s geometrickými tvary a zkoumání těles je moc bavilo.  

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Smysly a smyslovost hrají ve výtvarné výchově jednu ze zásadních rolí. Snažíme se je využít a podnítit žáky k jinému přemýšlení a vnímání svého díla.

Cílem tohoto projektu je využití jednotlivých smyslů v umění. Důležitou roli hraje imaginace ve spojení se smysly a kreativita žáků. Projekt se skládá z 6 dílčích úkolů. V prvním úkolu měli žáci za úkol spojit smyslovost, tělesnost a typické znaky daného smyslu. Ve skupinách zpracovávali volnou technikou na velký formát papíru jednotlivé smysly. Výsledek můžete posoudit v podání 5.A, kteří se ho zpracovali na výbornou. Tyto díla naleznete také v naší „GALERII VE ŠKOLE“.

  Martina Lerch

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates