Vstup do fotogalerie

V prosinci 2019 jsme měli možnost podílet se na akci, která vznikla čistě náhodou. Dobrá duše, paní Šlachtová, nás oslovila a požádala o pár vánočních přáníček pro seniory v domově Pomocné ruce, o.p.s. v Brně. Úkolu se ujaly třídy 6.A a 6.B. Vytvořili krásné přání s ještě krásnějším osobním věnováním. Jako dárek navíc jsme natočili zpívání koled u školního vánočního stromečku.

Seniorům vše předala paní Šlachtová osobně. Celá akce byla velmi kladně hodnocena, ukápla i slzička dojetí babiček a dědečků. Žáci byli potěšeni dvěma dopisy, které dostali od 87 leté a 94 leté babičky. Už plánujeme další dopisy a pohledy z výletů, které do domova pošleme. Jsme rádi, že jsme mohli aspoň touto cestou seniory na Vánoce potěšit.

  Martina Lerch

 

Vstup do fotogalerie

Dne 7. 1. jsme 4.A a 5. A jeli do planetária. Náš program se jmenoval Země v pohybu. Před programem jsme probírali souhvězdí. Zjistili jsme, že první nejjasnější hvězda je Sirius a Polárka je 48 nejjasnější hvězda. Po programu jsme se nasvačili a pak jsme si mohli koupit suvenýry. Byl to moc pěkný a poučný výlet.

Adéla Vyšková a Melanie Laskovská, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

20. 12. žáci devátého ročníku velmi zodpovědně přistoupili k nesnadnému úkolu – zorganizovat vánoční soutěžení pro své spolužáky. Na třinácti stanovištích soutěžící předváděli své praktické i vědomostní dovednosti a snažili se vyřešit zadané úkoly. Vítězství slavila 6. A. :)

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

 Poslední den před vánočními prázdninami 1. stupeň již tradičně soutěžil ve šplhu. V kategorii 1. a 2. tříd byl nejrychlejší Jimi Kovář, následovala ho Nikolka Růžičková a Míša Valášková. Mezi děvčaty 3. - 5. tříd zvítězila Melisa Vamberská, o další místa se podělily sestry Sabča a Terka Huťkovy. Závěr soutěže patřil chlapcům z 3. - 5. tříd. První místo získal Tomáš Bejdák, druhé Emil Pliska a třetí Pavel Hanák. Děkujeme všem účastníkům za krásné výkony.

Zuzana Mrenicová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 18. 12. 2018 proběhla na naší škole interaktivní výstava K 500. výročí úmrtí vynikajícího renesančního malíře a vynálezce Leonarda da Vinci.

První část byla spíše informativního charakteru formou divadelního představení, kdy herci z Hradce Králové z agentury Pernštejni seznámili žáky s osobou Leonarda da Vinci a s dobou, ve které v italské Florencii žil.

Druhá část byla podstatně zajímavější – žáci si mohli po třídách prohlédnout vystavené exponáty da Vinciho vynálezů, např. přístroj na měření síly větru a další na tu dobu převratné vynálezy.

Byly to příjemně strávené dvě vyučovací hodiny, ve kterých jsme se zábavnou formou dozvěděli zase něco navíc.

 

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 19. 12. v odpoledních hodinách se již tradičně konala vánoční besídka pro seniory. Děti  předškolního věku až po pátou třídu si pro návštěvníky připravily rozmanitý program. Všem účinkujícím děkujeme a přejeme pohodové vánoční svátky.

  pedagogové 1. stupně A

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se v rámci soutěže "Sova ví, sova zná a sova napoví"  konal ponožkový den. Úkolem bylo přijít do školy s ponožkami, které nebudou stejné. Jak se to dětem podařilo, nám zachytila fotoaparátem Markéta Pernesová. Děkujeme.

  pedagogové 1. stupně A

 

Vstup do fotogalerie

Spousta andělů se slétla ve čtvrtek 19.12. k nám do školy, aby si společně připomněli Mezinárodní den lidských práv a Mezinárodní den dobrovolníků. Po odpoledním vyhledávání odpovědí se do vedení dostala 9. A.

Všichni andílci Vám přejí krásné Vánoce a hodně štěstí do nového roku.  

Radka Tesařová, foto Tomáš Procházka 

 

Vstup do fotogalerie

Po ročním výpadku se opět podařilo našemu družstvu zvítězit v již 8. ročníku „Poháru starosty“ v Hrušovanech nad Jevišovkou. Našim žákům se dařilo i v individuálních soutěžích, protože získali spoustu umístění. Všem patří velké poděkování za vzornou sportovní reprezentaci.

Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu se v Drnholci konal již 12. vánoční jarmark. Netradičně se letos program odehrával na náměstí před kulturním domem. I přes nástrahy venkovního prostředí se všem dětem vystoupení podařilo. Děkujeme rodičům, že své ratolesti doprovodili a vřelým potleskem jejich vystoupení podpořili.

  Bronislava Šimčíková, foto Markéta Pernesová 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 10. prosince se naše třída 3.A vydala spolu se 4.A do Divadla Radost v Brně, na představení O líné babičce. Babča Milada byla velká cestovatelka. Každý den si plnila svá přání pomoci "škatulky", z niž si pokaždé vytáhla lístek s jiným dobrodružstvím. Společnost na cestách jí dělal její pes, jezevčík Pepa. Než jsme se vrátili do školy, tak jsem navštívili Muzeum loutek, které bylo velice hezké.

  František Kočica 3. A

 

Vstup do fotogalerie

 Na každoroční mikulášskou nadílku se vždy těší celá naše škola, protože se v rolích Mikuláše, andělů a čertů předvádějí členové žákovské rady. Nejmladší žáčci měli z čertovské chásky respekt, možná i trochu strach a Mikuláš s anděly byli pro ně záchranou. Navíc po básničce či písničce dostaly děti sladkou odměnu. Členové žákovské rady si zaslouží velké poděkování.

 pedagogové 2. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 3. 12. 2019 se na naší škole konala Vánoční akademie spojená s jarmarkem. Žáci si pro své rodiče připravili pod vedením svých učitelů pestrý program. Mimo jiné společně vystoupili prvňáčci a deváťáci, kteří na úvod zazpívali vánoční píseň. Na akademii plynule navázaly třídní schůzky. Doufáme, že všichni zúčastnění prožili příjemný podvečer a nasáli vánoční atmosféru. 

pedagogové ZŠ, fotografie - M. Pernesová 

 

Vstup do fotogalerie

Až součet pomocných bodů v doplňkové tabulce rozhodl o druhém, nepostupovém místě našeho družstva starších žáků na okrskovém kole ve florbale. Po jedné porážce, dvou vítězstvích a jedné remíze se tři družstva přetahovala o prvenství, které získala ZŠ Mikulov Valtická. Klukům děkuji za parádní výkon.

  Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates