Projekt 2.B - Jaké je to u nás doma

Vstup do fotogalerie

Poslední týden v listopadu proběhl ve 2.B projekt „Jaké je to u nás doma“. Během týdne nás všechny děti seznámily se svými rodinami. Poslechli jsme si zajímavé příběhy především z dob prapradědečků a praprababiček dětí. Koncem týdne si děti vytvořily rodokmen a erb své rodiny. Chválím děti za přípravu na projekt a pěkné chování během celého týdne.

  Zuzana Mrenicová

 

Projektový týden 2.A - 29. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

V týdnu od 25. 11. do 29. 11. 2019 probíhal ve 2. A projektový týden "Jaké je to u nás doma". 

  Hedvika Škrabalová, Dagmar Seitlová

 

Vánoční tvoření ve školním klubu – listopad 2019

Vstup do fotogalerie

Děti si vánoční svícny odnesly domů. Pár svícnů jsme také vyrobili na vánoční jarmark, takže věříme, že udělají radost.

  Marcela Hudec

 

Den brýlový – 27. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

Listopadový tematický den byl ve znamení knih a brýlí. Žáci si měli donést oblíbenou knihu a nasadit na oči jakékoliv brýle. Odpoledne si vyzkoušeli vyhledávat informace k 17. listopadu, kdy slavíme Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Po druhém kole vede 6. A.  

Radka Tesařová 

 

Šplh, okresní kolo Břeclav - 20. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

Ve středu 20. 11. 2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru ve šplhu. V kategorii chlapců 1. - 3. ročník získal zlatou medaili s časem 6, 03 s Tomáš Bejdák. Ostatním zúčastněným děkujeme za jejich sportovní nadšení.

  Martina Bejdáková

 

Šachový turnaj v Břeclavi - 19. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

V úterý 19. 11. 2019 jeli žáci šachového kroužku do Břeclavi poměřit své schopnosti. Všichni účastníci si zaslouží velikou pochvalu a do krajského kola postoupilo družstvo ve složení Jan Matoušek, Vilém Hanker, Petr a Tomáš Zugárkovi. Budeme držet šachistům pěstičky 29. 1. 2020.

  Hedvika Škrabalová, vedoucí šachového kroužku

 

1.A a 2.A ve VIDĚ v Brně - 19. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

V úterý jeli prvňáci a žáci z 2.A na exkurzi do VIDY v Brně. Na děti čekal program o rostlinách a barvách v přírodě. Po svačině a programu si mohl každý jedinec vyzkoušet mnoho exponátů dle svého zájmu. Děti si to dokonale užily.

  Bronislava Šimčíková, Jana Juřenová a Dagmar Seitlová

 

Vystoupení tanečního kroužku - Jiřice 16. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

V sobotu čekalo na tanečníky první vystoupení tohoto školního roku. V Jiřicích zahajovali i ukončili módní přehlídku. Děkuji rodičům za doprovod a všem tanečníkům za reprezentaci naší školy.

  Bronislava Šimčíková, vedoucí tanečního kroužku

 

17.listopad, den otevřených dveří – 17. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

V listopadu jsme si připomínali 30. výročí Sametové revoluce (ostatně tomuto výročí jsme zasvětili i náš 21. školní ples, který se konal v únoru 2019 ). V neděli odpoledne, 17. listopadu, za krásného, teplého počasí se konal Den otevřených dveří. Pro více jak 50 zúčastněných byly připraveny komentované prohlídky školy, výstava výtvarných žákovských prací a otevřeno školní minimuzem s tradiční soutěží. Hodinka utekla jako voda, venku se setmělo a pod starou lípou se začaly rojit lampiony. Malí, velcí i nejmenší vyrazili v 17.00 hodin na lampionový průvod, který vedl od školy na náměstí. Tam promluvil starosta městyse pan Ivičič a celá vzpomínková akce byla zakončena ohňostrojem.  

Jana Kalandrová  

 

Florbal mladších žáků v Mikulově – 7. 11. 2019

Vstup do fotogalerie

Dvě remízy a jedna výhra nestačily družstvu mladších žáků na postup do okresního finála ve florbale, které bude příští pátek v Mikulově. Chlapci podali bojovný výkon, který zaslouží pochvalu. Nejlepším hráčem byl Denis Kocman a střelcem Franta Zugárek. Příslibem do dalšího roku byl výkon šesťáků.

  Stanislav Pichanič