Vstup do fotogalerie

Poslední týden v listopadu proběhl ve 2.B projekt „Jaké je to u nás doma“. Během týdne nás všechny děti seznámily se svými rodinami. Poslechli jsme si zajímavé příběhy především z dob prapradědečků a praprababiček dětí. Koncem týdne si děti vytvořily rodokmen a erb své rodiny. Chválím děti za přípravu na projekt a pěkné chování během celého týdne.

  Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V týdnu od 25. 11. do 29. 11. 2019 probíhal ve 2. A projektový týden "Jaké je to u nás doma". 

  Hedvika Škrabalová, Dagmar Seitlová

 

Vstup do fotogalerie

Děti si vánoční svícny odnesly domů. Pár svícnů jsme také vyrobili na vánoční jarmark, takže věříme, že udělají radost.

  Marcela Hudec

 

Vstup do fotogalerie

Listopadový tematický den byl ve znamení knih a brýlí. Žáci si měli donést oblíbenou knihu a nasadit na oči jakékoliv brýle. Odpoledne si vyzkoušeli vyhledávat informace k 17. listopadu, kdy slavíme Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Po druhém kole vede 6. A.  

Radka Tesařová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 20. 11. 2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru ve šplhu. V kategorii chlapců 1. - 3. ročník získal zlatou medaili s časem 6, 03 s Tomáš Bejdák. Ostatním zúčastněným děkujeme za jejich sportovní nadšení.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 19. 11. 2019 jeli žáci šachového kroužku do Břeclavi poměřit své schopnosti. Všichni účastníci si zaslouží velikou pochvalu a do krajského kola postoupilo družstvo ve složení Jan Matoušek, Vilém Hanker, Petr a Tomáš Zugárkovi. Budeme držet šachistům pěstičky 29. 1. 2020.

  Hedvika Škrabalová, vedoucí šachového kroužku

 

Vstup do fotogalerie

V úterý jeli prvňáci a žáci z 2.A na exkurzi do VIDY v Brně. Na děti čekal program o rostlinách a barvách v přírodě. Po svačině a programu si mohl každý jedinec vyzkoušet mnoho exponátů dle svého zájmu. Děti si to dokonale užily.

  Bronislava Šimčíková, Jana Juřenová a Dagmar Seitlová

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu čekalo na tanečníky první vystoupení tohoto školního roku. V Jiřicích zahajovali i ukončili módní přehlídku. Děkuji rodičům za doprovod a všem tanečníkům za reprezentaci naší školy.

  Bronislava Šimčíková, vedoucí tanečního kroužku

 

Vstup do fotogalerie

V listopadu jsme si připomínali 30. výročí Sametové revoluce (ostatně tomuto výročí jsme zasvětili i náš 21. školní ples, který se konal v únoru 2019 ). V neděli odpoledne, 17. listopadu, za krásného, teplého počasí se konal Den otevřených dveří. Pro více jak 50 zúčastněných byly připraveny komentované prohlídky školy, výstava výtvarných žákovských prací a otevřeno školní minimuzem s tradiční soutěží. Hodinka utekla jako voda, venku se setmělo a pod starou lípou se začaly rojit lampiony. Malí, velcí i nejmenší vyrazili v 17.00 hodin na lampionový průvod, který vedl od školy na náměstí. Tam promluvil starosta městyse pan Ivičič a celá vzpomínková akce byla zakončena ohňostrojem.  

Jana Kalandrová  

 

Vstup do fotogalerie

Dvě remízy a jedna výhra nestačily družstvu mladších žáků na postup do okresního finála ve florbale, které bude příští pátek v Mikulově. Chlapci podali bojovný výkon, který zaslouží pochvalu. Nejlepším hráčem byl Denis Kocman a střelcem Franta Zugárek. Příslibem do dalšího roku byl výkon šesťáků.

  Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates