Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 24. 10.  nás čekala první společná exkurze autobusem do Brna. Jeli jsme využít vstupenky, které jsme dostali na začátku školního roku. Exkurze se konala v technickém muzeu v Brně. Expozice byla úžasná. Děti měly možnost nahlédnout do světa našich předků. Nejvíce se jim však líbilo v herně, kde si mohli vyzkoušet rozjet parní stroj, vytvořit el. výboj, zvednout zátěž na kladkostroji atd. Dětem se exkurze moc líbila. Děkujeme starším kamarádům, kteří nám doplnili autobus a za sebe děkuji všem za dobré chování.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý proběhlo ve velké tělocvičně školní kolo basketbalu 8. a 9. tříd. Zápasy byly celkem vyrovnané, ale příliš neklidné až agresivní. Vítězství vybojovalo družstvo ve složení Štyks, Ludvík, Křivánek, Uher, Zajíc. Chlapcům děkuji za účast.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Téměř 80 kočiček a kocourků běhalo po škole v úterý dopoledne, kdy se konalo první soutěžní kolo Bedny školy. Odpoledne si žáci vyzkoušeli vyhledávat správné odpovědi na otázky zaměřené na Mezinárodní den zvířat. 

Po prvním kole vede 5. A. Gratuluji. :) 

 Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

 Počasí nám přálo, a tak jsme mohli osedlat své větrné oře. Byli k vidění draci tlustí, tencí, hezcí i hroziví. Všem nám to lítalo. Chvílemi jsme se obávali, zda nebudeme muset pro draka rodiny Janakievů až do Brna. Létal totiž tak vysoko a daleko, že se dal pozorovat jen skrze lupu. Hezkou podívanou byla též přehlídka letadel od místních modelářů. Kdo se nebál, mohl si vyzkoušet jejich ovládání.

  Kolektiv pedagogů

 

Vstup do fotogalerie

 Ve středu 9. 10. jsme byli 4.A s 5.A na exkurzi, která se jmenovala Náš přítel strom. Bylo to hodně zajímavé. Prvně nám paní povídala o konírně, ve které jsme byli. Pak každý dostal nějaký plod stromu nebo keře. Na stole byli různé větvičky a my jsme plody měli správně přiřazovat. Poté jsme měli čas na svačinu a pití. Bylo tam i kino, kde hrála uklidňující hudba.Někteří z nás dokonce meditovali. Ostatní mezitím vyráběli herbáře. Potom jsme jeli do školy, tam jsme se naobědvali a šli domů. Byl to krásný výlet. Moc se nám tam líbilo.

Tereza Macíková, 4.A 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 10. října se žáci 8. A vypravili do Hustopečí, kde na střední škole v rámci projektu Polygram vyráběli pod vedením odborných mistrů přichystané výrobky. Domů si mohli odvézt vlastnoručně vyrobený xylofon nebo klíčenku vyrobenou za pomoci 3D tiskárny. U žáků se akce setkala s pozitivními ohlasy, a proto si ji 24. října zopakují.  

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Hodně kvalitní zápasy byly k vidění na školním kole starších žáků ve florbale. Tři družstva svedla vyrovnané boje, avšak jen jedno družstvo může být první. Tím bylo družstvo ve složení Ludvík, Štyks, Zajíc, Lauseker, Křivánek, Štěpaník. Nejlepší střelec byl Erik Tábora. Děkuji za účast.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 8. října jsme jeli do Lednice na přírodovědnou exkurzi, téma: Můj přítel strom. Spolu s naší třídou 3.A jeli i žáci 2.A a 2.B. Byli jsme na procházce v lese ,u vody a potom jsme došli zpátky na zámek. Pak jsme si ozdobili kelímek a vybarvili strom. Mezi tím 2. A a 2. B si povídali o stromech a broucích. Potom jsme se prostřídali. Celou dobu nás prováděla paní instruktorka. Dozvěděli jsme se, že existují stromy, které jsou chráněné například Borovice lesní, říkali jsme si rozdíly mezi stromy , že jsou stromy, které mají víc listí, nebo větví. Exkurze byla zajímavá a bylo příjemné, že jsme byli se spolužáky venku v přírodě.                                                                                          

  Ema Myšáková, 3. A, pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý 8. října se vydaly obě deváté třídy do Břeclavi, aby navštívily poradenské středisko zaměřené na volbu další školy a povolání. V hodinovém bloku s nimi byla probrána všechna hlediska, která by měl každý zvážit při výběru následujícího vzdělávání. Ve druhém bloku si každý žák udělal test zájmů a s každým byl veden individuální pohovor. Protože nás bylo mnoho, časová dotace nebyla ideální. Proto si každý odnesl s sebou letáček s kontakty a možností telefonického objednání. Podle zpětné vazby žáků, to rozhodně nebyl ztracený den a alespoň některé to nasměrovalo a podnítilo k přemýšlení o budoucnosti.

Jana Juřenová 

 

Vstup do fotogalerie

V týdnu od 30. 9. do 4. 10. probíhal ve 4. třídě projektový týden. Projekt byl zaměřen na poznávání života a fungování obce, její samosprávu, historii, památky, kulturu i současný život.  

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 4. 10. 2019 se naše dvě družstva chlapců zúčastnila krajského přeboru v přespolním běhu v Hodoníně. Za krásného počasí a při dobré organizaci jsme se opět prosadili. Družstvo mladších žáků vybojovalo 3. místo, starší čtvrté. V jednotlivcích se nejlépe umístil Denis Kocman na 4. místě, Franta Zugárek a Laďa Kolečkář na 5. místě. Všem moc děkuji a společně se těšíme na zmrzlinový pohár, který bude za odměnu.

  Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates