Hory 27. 1. –1. 2. 2019

 Tomáš Procházka

Napadl nám sníh - 28. 1. - 29. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

V pondělí a úterý si prvňáčci užívali sněhových radovánek.

  Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

 

4.A na sněhu - 29. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

V úterý vyrazili čtvrťáci na sníh v rámci tělesné výchovy a v hodině pracovních činností. Sněhu si užili, vydováděli se, ale také stavěli stavby ze sněhu. Markétka zachytila krásné okamžiky na fotografiích. Stálo to za to.

  Bronislava Šimčíková

 

Šachový turnaj v Hlohovci - 26. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

V sobotu 26. 1. 2019 jeli žáci šachového kroužku ZŠ Drnholec na šachový turnaj do Hlohovce. Byli to Tomáš Křivánek, Michal Foltán, Zugárek František, Petr a Tomáš. S pěknými výsledky reprezentovali školu, děkuji nejen jim, ale i rodičům, kteří jim zajistili dopravu na turnaj a zpět.

  Škrabalová

 

Pyžamový den – 25. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

 V měsíci lednu se uskutečnil další tematický den. Společným znakem bylo pyžamo s oblíbeným plyšákem. Celá škola se rozzářila různými plyšovými kamarády. Většina žáků se do pyžama převlékla na záchodech a někteří si oblíbené pyžamo přinesli ještě z domu pod oblečením. Opět se zapojila i většina pedagogického sboru. Den se vydařil a těšíme se na další. 

 

 

Beseda o zahraničních misích AČR – 17. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 17. 1. 2019 proběhlo již desáté setkání Davida a Jiřího Huškových s deváťáky v rámci besedy o zahraničních misích armády ČR. Beseda je zařazena do výukového plánu dějepisu 9. třídy – novodobé dějiny. Beseda se konala v učebně přírodopisu. Rotný v záloze David Hušek seznamoval žáky se svými zážitky z nasazení v zemích bývalé Jugoslávie v 90. letech 20. st. (Chorvatsko, Bosna a Hercegovina). V současnosti je v záloze. Praporčík Jiří Hušek je stále v činné službě, pravidelně se zúčastňuje misí v Afghánistánu. Opět velmi poutavé a zajímavé povídání o vlastních zážitcích a prožitcích daleko od domova a vlastního komfortu.

Soňa Zabloudilová 

 

Konverzační soutěž v jazyce anglickém – 15. 1. 2019

Vstup do fotogalerie

V letošním roce se školního zúčastnilo 16 žáků, což je po dlouhé době poměrně vysoký počet, Zbaběle a líně se zachovali pouze osmáci s nulovou účastí. Svými výkony překvapili šesťáci. Všichni žáci se snažili a konverzace v cizím jazyce je určitě pro ně velkým přínosem. K výkonům gratulujeme. Do okresního kola postupují vítězové obou kategorií: 6. – 7. ročník – Václav Jakubík 8. - 9. ročník – Gabriela Luknarová Don’t worry, be happy!

Jitka Radkovičová