Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme se se žáky 9. ročníku vypravili do Břeclavi. Na informačním poradenském středisku, které působí v rámci úřadu práce, si žáci rozšířili obzory ohledně pracovních nabídek a možností zaměstnání v našem regionu. Po vyplnění profesního dotazníku se jim dostalo odborných rad od školených pracovnic.  

  Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 27. 11. 2018 se žáci naší školy šachového kroužku zúčastnili Okresního přeboru škol v šachu v Břeclavi. Křivánek Tomáš, Hanker Vilém, Zugárek Tomáš a Matoušek Jan za mladší žáky obsadili třetí místo. Zugárek František, Foltán Michal, Zourek Vojtěch a Zugárek Petr ve své kategorii vybojovali krásné páté místo. Všem hráčům děkuji za zdařilou reprezentaci naší školy.

 Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 28. 11. 2018 proběhl další tematický den, tentokrát kšandový. Odpoledne měli žáci možnost podpořit svoji třídu ve vědomostním testu v Moodle a získat tak cenné body do celoroční soutěže o jednodenní výlet pro celou třídu. Prozatím je na prvním místě 8. A. Udrží prvenství i v prosinci? A jaké bude téma? To se uvidí 20. prosince. :)

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Za menší účasti, ale při velmi dobrých výkonech proběhlo školní kolo ve skoku vysokém. V jednotlivých kategoriích si 1. místo vybojovali: 3. - 5. ročník děvčata Nela Ďurčányová (95cm) a v téže kategorii u chlapců se nejlépe dařilo Davidu Feitlovi se svým skokem 105 cm. 6,7. ročník dívky – Nikol Rohrerová (125 cm), 8,9. ročník dívky – Natálie Komínková (110 cm) a 8,9. ročník chlapci – Jakub Šebesta (145 cm). Všem zúčastněným děkuji a skoku vysokému „Zdar“.

  Stanislav Pichanič a Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se žáci třetí a čtvrté třídy vydali do Brna do divadla Radost na představení Mach a Šebestová. Dětem se divadelní ztvárnění pohádkového příběhu moc líbilo a již nyní se těší na další návštěvu divadla.

Kneeová, Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

 

Ve středu 21. 11. proběhl okresní přebor ve šplhu v Břeclavi. Zúčastnilo se ho 5 našich závodníků. Na stupních vítězů stál Vojtěch Zourek z 5. třídy, který vyhrál bronzovou medaili. Všem dětem děkuji za maximální nasazení a Vojtěchu gratuluji k vítězství.

 Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

  V úterý 13. 11. 2018 se žáci prvních tříd vypravili do Brna, kde navštívili technické muzeum.

Škrabalová, Mrenicová 

 

Vstup do fotogalerie

 Neskutečně smolně dopadlo pro družstvo mladších žáků okrskové kolo ve florbalu, které pořádala ZŠ Mikulov Hraničářů. Při účasti čtyř družstev a zvoleném systému každý s každým kluci začali famózně a vyhrávali 6:2 nad ZŠ Hraničářů. Po výhře 4:1 nad Gymnáziem Mikulov jim stačila k postupu výhra se ZŠ Valtická. Jeden smolný gól a prohra 1:0 nás odsunula na nepostupové druhé místo. Klukům děkuji za parádní výkon. Nejlepším střelcem byl Lukáš Rohrer se šesti brankami.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 14. 11. 2018 jsme vyrazili vstříc dobrodružství do Archeoparku v Pavlově. Nejprve jsme absolvovali první vyučovací hodinu, po které už následovala jízda do zmíněného muzea pravěku.

Tam jsme se rozdělili na dvě velké skupiny – jedna skupina šla vyrábět věstonickou venuši z rychleschnoucí hlíny, druhá skupina se rozdělila ještě na dvě menší skupinky a soutěžili v expozici – úkoly nebyly zrovna jednoduché: najít v expozici deset různých lístečků, ze kterých skládali příběh o Věstonické venuši, ve druhém úkolu zase vyhledávali v expozici informace o jiných vystavených venuších.

Poté se obě skupiny vyměnily a tím pádem plnili a vyráběli všichni všechno. Na konci exkurze jsme absolvovali ještě kvíz, ve kterém jsme si ověřili, jak jsme dávali po celou dobu pozor.

Vyrobené venuše jsme si hned mohli vzít domů, jen jsme je ještě museli nechat ve škole na lavici doschnout, vraceli jsme se totiž na oběd a na šestou vyučovací hodinu.

Paní průvodkyně nás všechny moc chválily, prý tak hodné děti tam ještě neměly.

  žáci 6.A

Za sebe musím konstatovat, že celé dopoledne probíhalo naprosto v klidu, i ty soutěže v expozici, při kterých se běhalo, byly bez problémů. Venuše jsou velmi vydařené – viz foto. Chválím šesťáky za vzorné chování během exkurze i během jízdy autobusem tam i zpět.

  Soňa Zabloudilová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.