Vstup do fotogalerie

Dne 31.10. pořádali žáci 9.A pro 2. stupeň halloweenské soutěžení, ve kterém měla družstva z jednotlivých tříd chodit po různých disciplínách a plnit různé úkoly. Všechno to bylo strašně narychlo, protože deváťáci nevěděli, co a jak udělat.

Nějak se to ale skloubilo dohromady a mohlo se soutěžit.

Bylo nachystáno 7 disciplín. Po vypršení limitu se všichni sešli zase v tělocvičně a přešlo se na vyhlášení vítězů. Na 3. místě se umístili 8.B Na 2. 7.A s Nikolou R. A pro 1. místo si přišla 8 A. Všem se to velice líbilo a doufáme, že budoucí 9.A načerpala nějaké zkušenosti pro příští rok.

 Text: Tadeáš Malík, Natálie Komínková. Foto: Tadeáš Malík 

 

Vstup do fotogalerie

 Oslava 100 let republiky V neděli 28. října 2018 uběhlo přesně 100 let od založení první republiky na našem území – Československa. Naše škola si tohle významné jubileum připomněla otevřením minimuzea, které se nachází ve sklepení pod starou budovou školy. Je zde k vidění spousta nádherných exponátů, které se podařilo nashromáždit paní učitelce Hedvice Škrabalové – vedoucí minimuzea. Prostřednictvím všeho, co je k vidění, si můžeme zavzpomínat na naše dětství u babičky nebo doma, protože hodně věcí jsme mívali také. Další částí oslavy výročí byla výstava projektu 4.A (třídní učitelka Šimčíková)– Tady jsme doma – děti sbíraly historické fotky svých vesnic, rodin, různých nářadí, nástrojů, krojů, hraček a dalších předmětů z první republiky. Z fotek vytvořili každý svoje portfolio, někteří žáci přinesli různé exponáty s sebou na výstavu. Neméně důležitá a zajímavá byla vystavená kronika Drnholce a přiložené fotodokumentace, kterou přinesla paní Palíková, kronikářka obce. O muzeum, výstavu i kroniku byl nebývalý zájem ze strany spoluobčanů. Závěr oslav patřil lampionovému průvodu – z důvodu špatného počasí byla trasa zkrácena a vedla od školy, do kopce nahoru, po náměstí a na parkovišti před bývalou radnicí byl zakončen ohňostrojem. Společně strávený nedělní podvečer byl důstojnou oslavou významného výročí naší první republiky.

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 23. 10. proběhlo školní kolo žáků 8. a 9. ročníku ve florbalu. Tohoto kola se zúčastnila tři družstva a všechny zápasy byly na velmi dobré úrovni. Vítězem se stalo družstvo ve složení Michal Halász, Ladislav Kolečkář, Jakub Šidlo, Vít Štyks a Lukáš Lauseker. Nejlepším střelcem byl Laďa Kolečkář s pěti zásahy. Všem žákům děkuji za účast.  

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Na Divoký západ se proměnil 2. st. v úterý 23. 10. 2018 díky tematickému dni, zaměřenému na western. Holky a kluci měli za úkol mít na sobě kostým ve stylu cowbojů a cowbojek – rifle (nebo riflová sukně), kostkovaná košile, šátek, popř. kožená vesta, u pasu kolt a na vestě šerifskou hvězdu. Do převtělování se za kovboje z divokého západu se zapojili i paní učitelky a páni učitelé. Jak nám to všem slušelo se můžete podívat ve fotogalerii. Součástí tematického dne je i soutěž Bedna školy, do které se žáci zapojí v odpoledních hodinách a snaží se zodpovědět na jednoduché otázky, které jim vymýšlí učitelé jednotlivých předmětů. Cílem je zodpovědět všechny otázky pokud možno správně a hlavně je potřeba, aby se zapojilo co nejvíc žáků z každé třídy jak do kostýmů, tak do odpoledního zápolení u počítačů. Po prvním ostrém sčítání a vyhodnocování vede 8. A před 9.A na druhém místě a 7.A na místě třetím. Westernový den jsme si parádně užili a už se těšíme na další!!  

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 17. října se deváťáci vydali na společnou návštěvu města Břeclavi, kde byl jejich cílem právě probíhající veletrh středních škol. Žáci měli možnost získat přehled o nabízených oborech středních škol nejen z jihomoravského kraje. Procházka mezi stánky byla zpestřena ukázkami práce některých škol, takže jsme sledovali módní přehlídku studentů z oděvní školy Strážnice, podzimní účesy budoucích kadeřnic, trubače z lesnické školy nebo pěvecký sbor soukromé školy manažerské Břeclav. Žáci si rozšířili obzory a nabyté zkušenosti jim snad pomohou v dalším směrování po základní škole.

  Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

Již tradičně se naše škola zapojila do celorepublikové sbírky pro nevidomé Bílá pastelka. Sbírku jste mohli v tento den podpořit nákupem bílé pastelky v minimální hodnotě 30,- Kč. Odměnou pro žáky 1. stupně byl zajímavý program, kde si mohli vyzkoušet různé kompenzační pomůcky pro nevidomé. Děkuji všem, kteří přispěli a dětem za ochotu a pomoc při sbírce. 

Klára Kneeová a 3.A  

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.