Vstup do fotogalerie

23. května jsme jeli do Mikulova. Čekali jsme na autobus, který jel do Perné. Po cestě lesem jsme počítali schody na Sirotčí hrádek a bylo jich 100. Z lesa jsme došli na zarostlé fotbalové hřiště. Tam jsme nafotili různé druhy hmyzu. Po té jsme vystoupili na Sirotčí hrádek. Byl tam krásný výhled, všichni si to užívali. Od Sirotčího hrádku jsme šli přes Stolovou horu. Došli jsme k jeskyni, kde jsme měli prohlídku. V jeskyni byly různé druhy síní, např. pohádková síň. V jeskyni v zimě sídlí netopýři. Na konci jsme si kupovali suvenýry. Lukáš, Denis

  

 

Vstup do fotogalerie

Počasí na jedničku, usměvavá porota, vtipná moderátorka, spousta sladkostí a cen a ke všemu ta nejlepší pěvecká esa naší školy. Že nevíte co? No přece Drnholecký slavík tradičně „mezi smrčky“. A když se zrovna nesoutěžilo, tak se zase zpívalo, a to v podání nefalšované superstar Patrika Němce, který přijal naše pozvání v době učení se na státní zkoušku, za což jsme mu velmi vděčni a vážíme si toho.

Všem patří velká gratulace a těm, co se spolupodíleli na organizaci velké díky.

  Martina Bejdáková, fotila Marie Nevěčná

 

Vstup do fotogalerie

Dne 28. května naše třída 6. A odjela na třídní výlet do Spytihněvi do Rekreačního areálu Skleníky. Po příjezdu do Spytihněvi jsme šli dva kilometry do areálu, který byl vedle Baťového kanálu. Po ubytování a prohlídce areálu jsme hráli přehazovanou a koupali se. V deset hodin večer byla večerka a paní učitelka nám vzala mobilní telefony. Druhý den ráno naše kamarádka Agátka jela k doktorovi a dostala antibiotika. A my jsme zatím s panem učitelem Pichaničem šli na vlak. Ve vlaku na nás čekala paní učitelka s Agátkou a jeli jsme do Starého Města, ze kterého nám odjížděl autobus do Živé Vody. Přijeli jsme a spěchali na autobusovou zastávku. Vlak měl zpoždění a tak nám autobus ujel. Půl hodiny jsme čekali na vlak, který jel zpátky do Spytihněvi. Po návratu jsme hráli golf, přehazovanou a osvěžili jsme se ve vodě. V deset hodin večer jsme šli zase spát. Třetí den ráno jsme si šli ještě zahrát přehazku a pak jsme šli na vlak a jeli domů.

  Kája Hanušková, Radka Tesařová

 

 

Naši páťáci vytvořili úžasný model auta, kterým podle nich budeme jezdit v budoucnosti! Prezentujeme jej na soutěži Mladý designer pořádané společností Škoda-auto. Prozatím je naše auto na 3. příčce popularity z více než 80 přihlášených modelů! Podpořte nás i vy svým hlasem.

Postupujte podle pokynů na odkazu: 

http://www.mladidesigneri.skoda-auto.cz/galerie-praci/f59ddcf0-037c-5cad-ac07-e3d100d4fc1f

Kdybyste nás nemohli najít, hledejte LEVIT 5A, tak se naše auto jmenuje :-).

>DĚKUJEMEEEEE!

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 se dočkali pasování na čtenáře i žáci z 1. A. Všem zúčastněným děkuji za příjemnou atmosféru a prvňáčkům přeji radost ze čtení.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve dnech 21. 5. - 25. 5. 2018 se někteří žáci naší školy zúčastnili přírodovědného kurzu v Nesměři. K úžasným zážitkům jistě přispěla parta super dětí i dospělých, krásné počasí i výborná kuchyně. Děkujeme rodičům, vaše děti byly skvělé, uměly dodržovat pravidla, na kterých jsme se dohodli. Vše ostatní uvidíte ve fotogalerii.

  Bronislava Šimčíková, fotografie Markéta Pernesová, Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Atletické závody 25. 5. 2018 V pátek 25. 5. jsme se s vybranými žáky 1. stupně vydali na atletické závody do Mikulova. Nezalekli jsme se velké konkurence výborných atletů a probojovali se na přední příčky. Zlatou medailí byla za slalom oceněna Karolína Schmidtová z 1. B třídy. Stejné ocenění získal i Matyáš Kocman ze 2. A třídy. Pozadu nezůstal se stříbrnou medailí ani Vilém Hanker ze 3. A třídy v disciplíně hod šipkou. Radost nám udělal i nadějný sportovec Ondřej Kuchyňka z 1. B třídy s bronzovou medailí za hod. Milým překvapením bylo uvidět Karolínu Schmidtovou na stupních vítězů podruhé. Tentokrát za skok do dálky z místa. Vítězům gratuluji a všem závodníkům přeji mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Další ročník soutěže pořádané DDM Mikulov a správou CHKO Pálava pro tým pěti žáků z osmých ročníků škol z Mikulovska je za námi. A o čem to celé bylo? Jak název napovídá, tentokrát o Turoldu.:-) Příprava na tuto dovednostní a znalostní soutěž měla formu přednášky, kterou vedl p. Matuška z CHKO Pálava. Tým (5 holek a 1 kluk) pak studoval informační brožury o CHKO. Poté došlo i na ověřování znalostí a lehkou přípravu na soutěž. No a ve čtvrtek se soutěžilo v PR Turold na 8 stanovištích, kde byla potřeba ukázat nejen znalosti (přírodovědné a vůbec obecné), ale také dovednosti (práce v týmu, vyjadřovací schopnosti, orientace v mapě, pohyb v terénu). Prý si to soutěžící "velmi" užili a za účast dostali krásné ceny (vstupenky do ZOO Vyškov, reflexní pásky, něco do výtvarného kufříku, něco na zklidnění - takovou tu točící hračku a bonbóny):-). Děkuji za reprezentaci a velmi příjemnou atmosféru celého dopoledne.

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

Čtvrteční odpoledne bylo věnováno našim prvňáčkům. Paní královnou byli totiž pasováni na rytíře řádu čtenářského.

Po odříkání básniček a říkanek složili slib, který zpečetili královským pamlskem a přečetli pohádku.

Už se zdálo, že k pasování ani nedojde, protože část rytířů se odešla vyčůrat. Vše dobře dopadlo. Královnou byli pasováni všichni a veselými zvířátky odměněni knížkou, průkazem do knihovny, diplomem a medailí.

Rodičům děkuji a dětem přeji, aby se pro ně stala kniha tou pravou společnicí při trávení volného času a aby jí daly přednost před mobilem, počítačem nebo tabletem.

 

 Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Poslední tématický den, u kterého jsme se dost pobavili, především my učitelé. Tímto děkuji p. uč. Peřinové za celoroční přípravy amnestií či plakátků. Poslední Bedna školy a děkuji p. uč. Tesařové za vkládání otázek a vyhodnocování. A dík patří také všem kolegyním a kolegům, kteří se také do tématických dnů zapojili a vymýšleli záludné otázky. Takže, asi všichni čteme výsledkové tabulky, a tak pro nás není překvapením, že hlavní cenu (celodenní vstup do Aqualandu Moravia s obědem v úterý 26. 6. 2018) si opět (podruhé) vyzvedne třída 8. B, které upřímně gratuluji! Poděkování a gratulace patří ale všem, kteří se do této soutěže zapojili, odhodili zábrany (především u dnů jako vánoční, sněhulákový, sukničkový) :-) a pobavili se. Všechny takto zapojené třídy = žáci si celý rok navzájem pomáhali (nosili kravaty pro ostatní spolužáky, trička s pruhy aj.), upozorňovali na tématické dny, pomáhali s odpovídáním na všetečné otázky kolegů z oblastí český, anglický či německý jazyk, hudební, občanská a výtvarná výchova a dějepis a snažili se tak získat bodíky pro svou třídu. Nevím jak vy, ale já se už těším na 3. ročník Bedny školy!:-)

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 18. 5. 2018 proběhl na naší škole již tradiční šachový turnaj o školní pohár. Na prvním místě se umístil Tomáš Foltán, který si také pohár odnesl. Na druhém místě skončil František Zugárek a třetí místo obsadil Michal Foltán. Ještě zmíním i čtvrté místo, které získal Petr Zugárek. Výhercům blahopřeji. Všem hráčům přeji pěkné prázdniny.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Se 4. a 5. místem se vrátila naše dvě družstva žáků z okresního kola McDonald´s Cupu. Ve vyrovnané soutěži jsme měli trošku smůly na los, ale to je sport. Za předvedené výkony patří všem velké poděkování. Také moc děkuji panu Kocmanovi a Zugárkovi za spolupráci při organizaci této akce.  

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Devátá třída byla vyslána jako reprezentant na "Pohár osvobození" do Valtic. Tato basketbalová akce má dlouholetou tradici a naše družstvo se velkou měrou zasloužilo o velmi zajímavý průběh. Umístění není důležité, ale za přístup musím všem poděkovat.  

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 16. května jsme se společně se žáky sedmých tříd vydali na exkurzi na Slovanské hradiště do Mikulčic. Jeli jsme tak trošku do neznáma, dle propozic jsme se jeli účastnit soutěže O Mojmírův pohár.

Letos poprvé neprobíhala exkurze klasickou formou – v téhle vitríně vidíme to a to, v téhle vitríně si povšimněte toho a toho… Místo klasické prohlídky exponátů se žáci po zhruba hodinovém stručném výkladu rozdělili do pěti skupin, dostali otázky, týkající se informací o exponátech v expozici a údajů na informačních tabulí v celém areálu a po pěti minutách byli paní průvodkyní vypouštěni na trať. Paní učitelka s paní asistentkou to sledovaly vše z lavičky, místy hrůzou trnuly, jestli se všichni žáci vrátí zpět do cíle, to když se skupinka náhle ztrácela ve vysoké trávě a v dálce jsme viděly jen hlavy našich dětí…

Nakonec vše dobře dopadlo, všechny skupiny se v plném obsazení vrátily do cíle, kde byly zkontrolovány odpovědi a zaznamenán čas doběhnutí posledního člena skupinky. Tři nejlepší skupiny všech škol, které se soutěže zúčastní, budou odměněny přímo ve škole, kterou navštíví paní průvodkyně a žákům přiveze medaile.

Následovalo rozdělení tříd na A a B, 7.A šla střílet lukem na terč a 7.B hrála hru zvanou drveník. Posléze si hry vystřídali, takže všichni stříleli z luku a všichni okusili, jestli bolí, když dostanou údajně lehkým dřívkem do kotníku.

Na závěr veškerého našeho snažení se dostavila sladká odměna v podobě výstupu na zdejší rozhlednu.

Zhruba ve čtvrt na jednu jsme opouštěli mikulčické hradiště, někteří posilnění pizzou z nedalekého bufetu, jiní posilnění svačinou z maminčiných zásob, každopádně obohacení o další nové zážitky a o nové dovednosti.

Všichni žáci se chovali opravdu vzorně, paní průvodkyně je velmi chválily, že tak hodné sedmáky už dlouho neviděly. Děkuji sedmákům za vzornou reprezentaci školy a sebe sama.  

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

Druhou květnovou neděli se i v Drnholci a Jevišovce konala oslava Dne matek. Děti si pro ně připravily tu nejkrásnější kytičku plnou říkanek, básniček, písniček a tanečků. Děkujeme pedagogům a dětem za pěkně připravený program a fotografům za krásné fotky.

Fotografie od paní Markéty Pernesové. 
Fotografie od pana Jiřího Heinishe naleznete na http://www.znojmia.cz/galerie/viewpage.php?./alba/drnholec-2018-den-matek&0

  Kolektiv pedagogů

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 12. 5. 2018 se v Drnholci konal šachový turnaj k osvobození Hrušovan nad Jevišovkou a okolí. Chválím žáky naší školy za výbornou reprezentaci. Na prvním místě se umístil Tomáš Foltán, čtvrté místo obsadil František Zugárek. I ostatní hráči dosáhli pěkných umístění. Všem děkuji, Škrabalová.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek jela děvčata 6. ročníku na turnaj pořádaný DDM Mikulov. Původně měla hrát zvlášť děvčata 6. a zvlášť 7. ročníků. Na turnaj se ale dostavilo jen 5 družstev celkem – 3 šesťaček a pouze 2 sedmaček. Proto se rozhodlo, že se to spojí a ať si děvčata zahrají více, bude hrát každý s každým. Naše družstvo ve složení Petrů, Rohrerová,Lufi, Němcová, Plisková, Kovacsová, Bileszová a Hanušková podalo velmi slušný výkon. Nás porazily sedmačky z gymnázia a ZŠ Hraničářů, my jsme ale porazili šesťačky z těchtéž škol. Celkově jsme sice byli bronzoví, ale v kategorii 6. tříd zlatí. Děvčata měla velmi cennou zkušenost – hlavně se staršími soupeřkami, ze svého výkonu měla sama radost. Zaslouží pochvalu a body do Sportovce. 

 Kateřina Smíšková

 

Práci fotografa při focení tříd zachytila na video děvčata z 8.B a po sestřihu a zrychlení se můžete i Vy přesvědčit, co obnáší. Aspoň tedy ta část, kde se fotí celé třídy.

 Simona Černošová, Nikola Šobrová a Kristýna Winklerová (všechny 8.B), Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Velmi dobrý výsledek vybojovala naše dvě družstva žáků na již 21. ročníku McDonald´s Cupu. Okrskové kolo se konalo za krásného počasí ve Valticích. Žáci 4. a 5. ročníku celý turnaj vyhráli. Družstvo 2. a 3. třídy vybojovalo druhé místo. Oba kolektivy postupují na okresní kolo. Všem děkuji za předvedené výkony, ale zvlášť vyzvedávám výkon Melisy Vamberské a Sabiny Krupkové. 

Stanislav Pichanič 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.