Vstup do fotogalerie

Přednášku pro osmý a devátý ročník vedla paní Varcholová z Děčína, která žákům připomněla zásady zdravého životního stylu. Žáci si ve skupinách vypracovali pracovní listy a zájemci měli možnost nechat se změřit speciálním přístrojem, který propočítal např. množství tuku, vody, svalů v těle a zájemcům ukázal např. rozložení svalů na těle. Přednáška doplnila a oprášila znalosti v oblasti zdravého životního stylu.

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

 

Čarodějky a čarodějové z 2. A v pátek 27. 4. vypustili do přírody motýlky. Děti totiž měly možnost v měsíci dubnu sledovat housenky babočky bodlákové, přeměňující se v kukly a následně do barevných motýlů. Po vylíhnutí je děti nakrmily a poté je mohly vypustit do přírody. Byl to krásný zážitek.

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

Neboť v pravý čarodějnický čas jsme nebyli ve škole, udělali jsme si čarodějáles už v pátek 27. 4. 2018. Děkujeme všem rodičům za pěkné kostýmy. Děti měly tak možnost podpořit své kolektivy v celoroční soutěži Sova ví, sova zná, sova napoví. Jak probíhal celý den a jak se tento den dětem vydařil vám napoví naše fotogalerie.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 24. 4. se konalo školní kolo taneční soutěže 1. až 5. tříd. Celkem se soutěže zúčastnilo 45 dětí. První místa ve svých kategoriích obsadili Tamara Kovalčíková, Melisa Vamberská a Marek Ledvina. Všem zúčastněným děkuji. Děkuji rozhodčím Terezce a Kristýnce a Markétce za krásné fotečky. Byli jste všichni skvělí.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý se konalo tradiční školní kolo v přehazované dívek 6. a 7. ročníku. Obě družstva tvořilo pouze 6 hráček. Šesťačky s přehazovanou letos teprve začínaly – překvapily! První set (hrálo se do 25 bodů) sice prohrály, ale druhý za povzbuzování paní třídní učitelky vyhrály. Třetí rozhodující set s převahou vyhrály. A příčina nezdaru zkušenějších sedmaček? Neukázněnost, z toho vyplývající nesoustředěnost, tudíž chyby. Jediná hráčka, Jitka Drozdová, se chovala sportovně a podala dobré výkony. Tento turnaj byl zároveň nominací na závody v Mikulově – po zásluze pojedou jen šesťačky. Zasluhují si velkou pochvalu a samozřejmě 100 bodů do Sportovce.

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

Těsně nám unikl postup na okresní kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Na okrskovém kole jsme skupinu vyhráli, ale ve finále nás porazilo družstvo pořádající školy ZŠ Mikulov Valtická. Děkuji za reprezentaci. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Předposlední tematický den, předposlední šance přidat body do školní soutěže Bedna školy, předposlední amnestie od zkoušení a testů. Příští měsíc finále... Kdo vyhraje? Která třída pojede za odměnu do Aqualandu Moravia? To se ukáže za měsíc!

H. Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

Národka pojala letošní Den Země vskutku velkolepě. Pozvala si hosty z brněnské neziskové organizace Rezekvítek zabývající se ekologickou výchovou a ochranou přírody. Prostřednictvím krásných aktivit jsme nahlíželi pod povrch půdy a zkoumali, co všechno v ní je. Ten, kdo zrovna nechytal lelky, mohl za pomocí názorných ukázek a zajímavého výkladu lektorek lépe poznat, jak je půda pro člověka důležitá a proč je nutné ji chránit.

 Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Již několik let je v devátém ročniku nový předmět – VkZ. Je to na úkor jedné hodiny TV (pro mě tělocvikářku i bohužel, na výkonech holek je to poznat), ale po zkušenostech tento předmět „není k zahození“. Jsou tam témata jako zdravý způsob života a péče o zdraví, rizika, prevence, vztahy mezi lidmi, změny v životě člověka, osobnostní a sociální rozvoj. Zvláště s děvčaty tohoto devátého ročníku se dá na mnoha témata plodně diskutovat. Před pololetím si měly dívky vybrat téma vycházející z obsahu učiva, vypracovat referát a vystoupit s ním v hodině. Se souhlasem žákyně – autorky –Terezy Křekové její referát zveřejňuji. Při poslouchání nejen mně šel mráz po zádech. Přečtěte si, proč.

O sebevědomí

Samotné sebevědomí vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sebe samému. Samozřejmě, každý člověk má svou míru sebevědomí. A to přiměřené – jedinec, který reálně posuzuje své možnosti a volí si tak přiměřené cíle, nízké – jedinec je závislý na hodnocení druhých a volí si jednoduché cíle, vysoké – jedinec přeceňuje své schopnosti a volí si vysoké a nepřiměřené cíle.

Nechtěla jsem dělat referát stylem, že si vyhledám nějaké informace a jen je opíšu. Místo toho jsem chtěla napsat referát formou příběhu, který tvoří mou osobnost.

Od narození jsem byla spíš ubrečené dítě, ale nebylo tomu tak vždy. Sice to bylo jen rok, ale podle mamky jsem si ten rok užila a byla šťastná. To vše se pak změnilo. Můj táta se mnou ten rok sice byl, ale byl to rok, ze kterého si nic nepamatuji. Mamka mi říkala, že se jeho odchod na mě podepsal. Často jsem brečela. Pak jsem se časem vyrovnala s odchodem táty. Po čase, kdy jsem začínala mít rozum a uvědomovala jsem si hodně věcí, mě táta začal navštěvovat. Byla jsem šťastná. Jenže jsem nevěděla, že mi tyhle návštěvy ublíží tak moc. Ano, táta mě navštěvoval, ale jak se rychle objevil, tak i zmizel. Mívala jsem psychické horečky, deprese a byla věčně ve stresu. Začala jsem si myslet, že táta odešel kvůli mně. Kvůli této myšlence jsem odmítala jídlo a můj zdravotní stav se zhoršoval. Časem jsem začala ztrácet na váze a kvůli mému chování jsem ztrácela sebevědomí, přestala jsem věřit sama sobě a tím jsem nejen ublížila sama sobě, ale i lidem, kteří mě mají rádi a kteří mě podporují. A to mě mrzí nejvíc. Naštěstí moje rodina se nevzdává a díky naší tvrdohlavosti dosáhneme toho, co chceme. Právě moje rodina mě vytáhla z depresí a stresu, který jsem měla. Vrátila mi moje sebevědomí, moje já. Vysvětlili mi, že můj táta nestojí za to, abych se kvůli němu trápila a ubližovala si. Takhle jsem se trápila celých 10 let. Mluvila jsem s mojí rodinou celé týdny, měsíce a říkala jsem, co mě trápí a díky tomu jsem mohla minulost hodit za hlavu a soustředit se na přítomnost a na budoucnost. Teď jsem zdravá, ale moje sebevědomí není takové, jaké bývalo, pořád mám problém důvěřovat lidem, ale lepší se to.

Za to, jaká teď jsem a jaký jsem člověk, můžu poděkovat jenom mojí rodině. Lásku a podporu, kterou mi moje rodina dala, jim nikdy nebudu moct dostatečně oplatit. Miluji svoji rodinu, ať se chová, jak chce, vždy je budu milovat.

 

Nejsem češtinář, abych hodnotila práci po stránce slohové, lidskosti a citu však nacházím v tomto referátu mnoho. Navíc byl pronesen velmi klidně a vyrovnaně, ne všichni by se dovedli s takovým problémem podělit s druhými. A velký přínos i pro spolužačky – ne něco z internetu nebo facebooku, ale ze života – dokonce vrstevnice.

Terko, díky za Tvoji otevřenost, a také pro mě za zpětnou vazbu, že tento předmět vám k něčemu je.

Kateřina Smíšková a Tereza Křeková 

 

Vstup do fotogalerie

Tradiční projektový den konaný u příležitosti oslavy Dne Země jsme letos pojali různorodě. Nejprve celý druhý stupeň zveleboval okolí školy hrabáním starého listí a vytrháváním trávy z míst, kde není žádoucí. Poté si žáci zvolili aktivity, které jim nejvíce vyhovovaly. Např. skládání z papíru, výroba květináče z pet lahve, výroba informačních cedulí ke stromům u školy (školní arboretum), příprava plotu na barevný nátěr, prezentace o elektroautomobilech, pochůzka po obci a vytvoření mapy s fotkami nelibých zákoutí obce, literární tvorba na téma Den Země (výroba almanachu) a hrabání podruhé. Všechny skupinky, dle slov vedoucích, pracovaly velmi dobře a za to také žáci dostali sladkou odměnu v duchu přísloví o práci a koláčích.:-)

H. Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

V rámci fyziky vyjeli osmáci a část deváťáků do VIDA v Brně.

foto a text H. Vlková, T. Zejda

 

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 19. dubna se uskutečnil zápis do první třídy. Se svými zákonnými zástupci se dostavilo celkem 35 dětí. U pěti dětí požádali rodiče o odklad školní docházky. Všechny děti absolvovaly svůj první kontakt se školou v pohodě a paní učitelky se těší na nové žáčky.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Dvě třetí místa vybojovala naše dvě družstva na okresním přeboru ve volejbale. Především utkání chlapců byla velmi vyrovnaná, ale poděkování patří všem žákům i žákyním. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Zimu jsme s dětmi vynesli až po Velikonocích, protože nás porazila chřipka. I letos se  zhostili výroby Moren páťáci. Děkujeme.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 4. 4. 2018 se konal turnaj 3. - 5. třídy ve vybíjené. Žáci bojovali ze všech sil, byli slušní a hráli férově. První skončilo družstvo páté třídy a druhou příčku obsadila družstva 3. i 4. třídy.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 3. 4. 2018 proběhl na prvním stupni výukový program "Včelí bzučení". Žáci se dozvěděli spoustu nových zajímavostí ze života včel. Jitce a Davidovi z Kuřimi děkuji za velmi pěknou besedu.

  Hedvika Škrabalová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.