Vstup do fotogalerie

V úterý před Velikonocemi se konalo školní kolo gymnastických závodů. Za účasti 46 žáků se soutěžilo v 6 kategoriích. Rozhodovaly 3 skupiny rozhodčích – kromě paní učitelky Mrenicové byli přizváni paní ředitelka z Hrušovan Blanka Soukupová, pan Smíšek, pan Slavík a Švejda a slečna Šedivá. Za jejich ochotu a čas velmi děkuji. A jak to vše dopadlo? Již druhým rokem gymnastika na škole není, tak se děti připravovaly pouze v hodinách TV a v březnu měli s manželi Smíškovými 3 tréninky.

Na stupních vítězů stanuli:

1.-2.ročník - Sabina Huťková, Tereza Huťková, Pavel Hanák
3.-5. ročník dívky – Melisa Vamberská, Lucie Lukáčová, Bára Mrenicová
3.-5. ročník chlapci – František Zugárek, Vojtěch Zourek, Lukáš Nguyen
6.-7. ročník dívky – Natálie Lufi, Nikola Ševčíková, Radka Furišová
8.-9. ročník dívky – Natálie Komínková, Klára Hajduchová, Marie Nevěčná
8.-9. ročník chlapci – Jakub Šebesta, František Kadlíček

Všichni předvedli své nejlepší výkony, těm nejmenším jsme museli i napovídat, u děvčat na kladině sehrála své i tréma. Za povšimnutí stojí výkon Kuby Šebesty, který na prostných předvedl salto vzad po rondátu. Všechny děti si zaslouží pochvalu, také body do Sportovce. Děkujeme také všem, kteří se na přípravě i průběhu závodu podíleli.

  Kateřina Smíšková, fotila Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 26. 3. a v úterý 27. 3. 2018 se do prvních tříd naší školy přišli podívat budoucí prvňáčci. Všem dětem se společné setkání moc líbilo. Žáci 1.A a 1.B se na oplátku těší na návštěvu mateřských škol.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerieKrásné masky a převleky - úžasné! Fůra zapojených žáků - paráda! Soudržnost třídních kolektivů - skvělé! A i když nesvítilo sluníčko, tak v převleku princezny, víly, skřítka, vodníka či krokodýla, měla většina zúčastněných dobrou náladu - jako mávnutím kouzelného proutku! Už se těšíme na další téma!:-)

 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se žáci prvních a druhé třídy pustili do pexesového klání. Všechny děti byly do hry zapáleny, ovšem nejvíce obrázků získaly Eliška Dřevojánková, Sofie Lukáčová, Sára Lišková a Natálie Kovářová. Dětem se hodina moc líbila a už se těší na příští rok.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

 

Ve čtvrtek 15. 3. 2018 proběhla na naší škole soutěž v recitaci všech ročníků. Do oblastního kola v Mikulově postoupil za 1. třídu Jakub Peřina. Za kategorii 2. - 3. tříd Matěj Štěpaník, za 4. - 5. třídu nás bude reprezentovat Adéla Wernerová. Z vyšších ročníků dále postoupil Marek Jurkas a a Tomáš Foltán. Postupujícím držíme palce dál v soutěži a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci tříd.

  Pedagogové školy

 

Vstup do fotogalerie

 Ve středu se vydala velká výprava děvčat (26) 6. – 9. ročníku na závody do Břeclavi. Tradičně už hodně let tuto akci absolvujeme a jezdíme domů s medailemi. Chtěli jsme i letos a podařilo se! Mladší žákyně (6.a 7. r.) pod vedením kapitánky Kamily Veselé vybojovaly 3. místo. V základní šestce však nehrály jen sedmačky, ale i holky z 6. třídy (např. Rohrerová, Lufi, Petrů, Plisková, Němcová) a dokázaly, že se toho od září už dost naučily. Starší žákyně měly pozici těžší, byly 2 skupiny po 3 družstvech, my jsme "vyfasovali" těžké soupeře – Hrušovany a Charvatskou. Tu jsme porazili, i Hrušovany, ale až ve 3. setu. Tento zápas byl nejlepší (mimo jiné manželský duel Smíšek Smíšková). Jako vítězové skupiny jsme se utkali ve finále s Lednicí, ta nás porazila. Nebyli jsme slabší, ale asi i únava, smůla atd. Starší děvčata pod vedením Adély Dědíkové podala vynikající bojovné výkony, Adéla byla vůbec pochválena i trenéry od soupeřek. Bylo na ní i ostatních děvčatech vidět dostatek zkušeností z předešlých let (každý rok Břeclav, Mikulov, turnaje ve škole). Na některá děvčata se nedostalo, ač náhradnice, tak nehrály, zato nádherně fandily a povzbuzovaly. Všem děvčatům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy, a to i v chování (nebyly žádné problémy). Je to i dobrá vizitka pro rodiče.

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se utkala 3 družstva ve volejbalu – smíšené družstvo 8.AB s kapitánkou Komínkovou, 2 družstva deváťáků – kapitáni Mikulík a Sikorová. Po pěkném boji vyhrálo družstvo Mikulíkovo, druzí byli deváťáci s Katkou Sikorovou, osmáci sice třetí, ale byla to pro ně dobrá zkušenost. V hodinách TV spíše jen tak plácají, s lepším soupeřem se zdokonalují. Všem patří gratulace a body do Sportovce. V dubnu vybere pan Pichanič nejlepší hráče do Břeclavi.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 11. 3. 2018 se konal maškarní ples pro děti pořádaný Spolkem rodičů a přátel školy Drnholec. Ve 13.30 se sešli dobrovolníci z řad žáků naší školy, kteří pomáhali s celkovou organizací plesu a od dvou hodin začal ples. Některé dobrovolnice malovaly dětem obličej, jiní dělali radost dětem u štěstíčka či kola štěstí, někdo fotil a jiní vítali příchozí u vchodu. Tanečně nadaní pomáhali od dvou hodin roztančit děti v krásných maskách. Většina dětí se po několika málo okamžicích ostychu zapojila a řádila s námi na parketu až do samého konce plesu nebo sil:-). V mezičase tanečního reje si děti zasoutěžily o sladké odměny, např. při tanci na novinách nebo s balónkem mezi těly, při prolézání tunelem a přenášení kostek, nebo se v určité chvíli musely se svými kamarády vejít na jeden balicí papír. Doufám, že i vy, návštěvníci (stejně jako já a dobrovolníci), jste si ples užili a vaše děti si odnesly domů zážitky, odměny a těšení se na další rok. Děkuji našim věrným sponzorům (Drogerie Kršková, Potraviny Minipo Drnholec, Brabec Velkoobchod) a především všem rodičům, prarodičům a dalším příbuzným, kteří nelitovali času, připravili dětem nádherné masky, došli a společně se zapojili do tance a soutěží.

 foto T. Malík, žák 8. A

  text H. Vlková, T. Malík a N. Komínková, žáci 8. A

Vstup do fotogalerie

 V období velkých mrazů jsme využili zamrzlé plochy rybníku. V pátek během vyučování se na ledové ploše vystřídaly děti první až třetí třídy. Během klouzání a bruslení si děti užily spoustu legrace. Hodina Tv se všem líbila.

  Pedagogové 1. stupně

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.