Vstup do fotogalerie

 

Ve středu 21. 2. 2018 se uskutečnila mezi prvňáky a druháky sportovní soutěž "Švihadlák".

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Pátý tématický den s názvem sněhulákový. Podmínky pro získání amnestie od písemek a zkoušení byly dáné: bílé tričko a 3 věci, které jsou pro sněhuláky typické. Takže na druhém stupni se nám procházeli sněhuláci s dlouhými šálami, s mrkví na nose (či v ústech :-) ), s černými knoflíky na triku, s větvičkou či metličkou v ruce a samozřejmě s pokrývkou hlavy. Zapojení žáci do této celoroční třídní soutěže byli úžasní! 

H. Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

Jako každoročně nebyl únor jen ve znamení zimy a tmy, ale také krásných dam, elegantních pánů, hudby a zábavy. Základní škola Drnholec ve spolupráci se SRPŠ připravila svůj tradiční, letos již 20., školní ples, tentokrát s podtitulem Hurá, máme republiku!. V tomto roce slavíme významné výročí 100. založení samostatného Československa a takové téma nemohlo projít bez povšimnutí.

Drnholecký kulturní dům se změnil v úžasný obarvený film pro pamětníky. Mezi serpentýnkami, dobovými plakáty, závěsy a květinami v barvách české vlajky se procházely krásné flapper tanečnice se svými elegány. Takový zájem návštěvníků o prvorepublikovou éru jsme nečekali. Mezi pestrobarevnými flitry a třásněmi se hemžily jak sněhové vločky žákyně osmých a devátých tříd. Nechyběla totiž úvodní polonéza, která slavnostně celý ples zahajovala. Děti celý tanec zvládly na jedničku a nejedno srdce jihlo. Krev v žilách naopak všem rozproudily skokanky na trampolínách a kapela Šarže 54 ji už nenechala vychladnout. O půlnoci přišli na řadu učitelé. Na jejich půlnoční překvapení se každoročně těší nejen dospělí, ale především žáci. Vidět totiž své vyučující jako charlestonové, barové a kankánové tanečnice (a tanečníka) se jim jen tak nenaskytne. Úctyhodný výkon byl odměněn velkým potleskem. A tím se program nachýlil ke svému konci. Odtancováno, tombola rozdána, dojedeno, dopito.

20. školní ples byl krásným zážitkem. Děkujeme účastníkům, kteří se v takovém množství přišli pobavit, přátelům školy, rodičům za podporu a hlavně děkujeme organizátorům a dětem. Bez nich by to nešlo. A čím vás překvapíme za rok?

 Dagmar Peřinová

 

Vstup do fotogalerie

Umístění „nic moc“, ale výkony žáků na vysoké úrovni. Tak lze charakterizovat vystoupení žáků na okresním přeboru v košíkové chlapců 8. a 9. tříd pořádané ZŠ Valtice. Za vzornou reprezentaci žákům děkuji.

Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.