Vstup do fotogalerie

V úterý proběhl turnaj v pálkované (neboli sálovém softbalu) mezi družstvy 6.A a 7.A. Třída 7.B družstvo bohužel nepostavila – i díky velké absenci žáků pro nemoc. Sedmáci s kapitánem Kubou Šidlem s převahou vyhráli, byla vidět zkušenost o rok delší, vynikali přesnými přihrávkami z mety na metu. V družstvu 6.A (kapitán Viktor Kolka) bylo více děvčat, váznou přihrávky na mety, přesto podali bojovný výkon. A lepší byli v kázni. Všem 20 hráčům a hráčkám blahopřejeme a jsme rádi, že část odpoledne trávili pohybem. A navíc mají body do Sportovce.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

O tomto tématickém dni jsme si mysleli (pedagogové druhého stupně), že nemůže být snad lehčí téma, než je kravata. Tu přeci mají doma skoro všichni, ne?  Ale přesto se našli jedinci a ročníky, kde zapojení žáků do této celotřídní soutěže byla nízká. Škoda. Většina z nás se už ale určitě těší na další téma! Že ano? :-)

H. Vlková

 

Jak bylo na horách? Posuďte sami :-)

Vstup do fotogalerie

 

 

Vstup do fotogalerie

Již po osmé jsme na naší škole přivítali bratry Davida a Jiřího Huškovy, kteří nám každoročně přijdou pobesedovat s našimi deváťáky o zážitcích z nasazení v zahraničních misích. Beseda probíhá v rámci učiva dějepisu o nejnovějších dějinách. David Hušek je rotný v záloze a účastnil se misí UNPROFOR a UNCRO v Chorvatsku a IFOR v Bosně (bývalá Jugosloávie). Jiří Hušek je praporčík armády ČR (v činné službě) a účastnil se misí KFOR v Kosovu (bývalá Jugoslávie) a ISAF a ISAF PTR v Afghánistánu. Oba aktéři besedy s sebou mají vždy spoustu fotek, videí a předmětů z misí. Jejich vyprávění vždy velmi poutavé a zajímavé a o to víc cennější, že jsou to vlastní zážitky z bojů. I letošní žáci devátého ročníku byli vyprávěním velmi zaujati a v duchu určitě ocenili, že žijí v bezpečné zemi.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V letošním roce naši žáci opět změřili své síly a dovednosti v anglické konverzaci. V I. kategorii žáků 6. – 7. tříd soutěžili pouze dva žáci, ve druhé kategorii 8. – 9. tříd bylo zastoupení početnější – celkem 7 žáků. Školní kolo se skládalo ze dvou částí – porozumění poslechu a konverzace na vylosované téma. Mnozí žáci překvapili svými znalostmi. Do okresního kola postupují vítězové obou kategorií: I. kategorie - Vladimír Kolečkář, II. kategorie – Dominik Václavík. Blahopřejeme nejenom vítězům, ale všem zúčastněným, kteří se nebáli přihlásit do soutěže a ukázali, že jim angličtina není cizí, i když je to cizí jazyk.

  Jitka Radkovičová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.