Vstup do fotogalerie

 

V pátek 22. 12. 2017 poslední školní den před vánočními svátky proběhla v tělocvičně soutěž ve šplhu na tyči mezi žáky prvního stupně. V mezičase vyhodnocování byla pro děti připravena diskotéka. Děti si den báječně užily.

  Pedagogové 1. stupně, fotografie Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Již tradičně se o soutěžní program postarali poslední den školy před Vánocemi deváťáci, fotograficky pak průběh zaznamenal Lukáš Láník z 9. třídy.

 

 

Vstup do fotogalerie

Již pošesté jela početná výprava našich sportovců na vánoční trojboj – v disciplínách šplh, trojskok z místa, přeskoky přes švihadlo za minutu. Po velmi napínavém zápolení naše družstvo ve složení Petr Kovář, Nikol Rohrerová, Kuba Šebesta a Adéla Dědíková zvítězilo a převzalo pohár přímo z rukou pana starosty Mirka Miloše. Druhé družstvo – Laďa Kolečkář, Kamila Veselá, Roman Sedláček a Adéla Kovacsová skončilo třetí. Dalších 21 žáků závodili za jednotlivce – rovněž úspěšně. Uvedu alespoň umístění na stupních vítězů:

šplh – 1. Rohrerová, 3. Byloková, 1. Kolečkář, 3. Kovář, 3. Cahová, 1. Sulz, 3. Láník:

trojskok – 2. Lufi, 1. Kolečkář, 2. Kovář, 3. Štyks, 1. Šobrová, 3. Cahová, 1. Kadlíček, 2. Láník:

švihadlo – 1. Kuchyňková, 3. Petrů, 2. Kovář, 3. Kolečkář, 1. Zajícová, 3. Cahová:

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci sebe sama, třídy a celé školy, paní učitelce Pavle Lavrovičové za doprovod. :

Všem přeji hezké Vánoce – samozřejmě i s pohybem!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 13. 12. 2017 se celý první stupeň naší školy vypravil za vědeckým poznáním do Brna. Navštívili jsme vědecko-informační centrum - VIDU. Zde měli žáci po třídách výukové programy, zúčastnili se prohlídky expozice. Pro všechny to bylo přínosné.

Pedagogové 1. stupně,  foto - Markéta Pernesová

  

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 12. 12. 2017 se na naší škole konala "Vánoční akademie". Žáci si pro rodiče připravili pod vedením svých učitelů krásná vystoupení. Všem účinkujícím a divákům děkujeme za pohodovou atmosféru.

Pedagogové 1. stupně, foto - Markéta Pernesová

  

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se konal tradiční šplh před Vánocemi – bohužel s účastí do ztracena. Děvčat 6.–7. ročník bylo 6 – vyhrála Kamila Veselá časem 5,8 s, 10 sedmáků bylo nahnáno z hodiny TV 10 – vyhrál Laďa Kolečkář časem 3,4 s.

Starší kluci přišli pouze 2 – vyhrál Dominik Sulz 2,71 s, druhý byl Kuba Šebesta 2,92 s. Dívka přišla jediná – Maruška Mondeková , čas 6,15 s.

To je vše za 2. stupeň. Přitom to bylo povinné pro závodníky, kteří budou naši školu reprezentovat na Vánočním trojboji v Hrušovanech (bude jich téměř 30!) ve čtvrtek 21. 12. Je to od nich nezodpovědné – nevěnovat přípravě těch pár vteřin. Kdo splnil svou povinnost jsou: Šebesta, Sulz, Kolečkář, Byloková, Veselá. Určitě z toho mají radost, též i jejich rodiče.

Všem zúčastněným blahopřejeme a píšeme body do Sportovce.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Tématický den, tentokrát s motivem Vánoc.

 

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 9. 12. 2017 se konal již 10. jarmark v Drnholci. Naše děti rodičům a návštěvníkům předvely svá pásma. Děkuji všem účinkujícím a pedagogům za pěkně obohacený Drnholecký jarmark. Foto - Markéta Pernesová

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie Projektový týden na téma Jaké je to u nás doma proběhl první prosincový týden. Žáci nám představili své rodiny. Děti se velmi pečlivě připravily, donesly fotografie členů své rodiny a pěkně nám o nich povyprávěly. Celý týden probíhal v klidné a přátelské atmosféře. Ráda bych všechny pochválila za zvládnutí všech úkolů a činností, které je tento týden čekaly.

  Klára Kneeová

 

 

Vstup do fotogalerie

To vám jednoho krásného pondělí přišla žákovská rada na pravidelnou schůzku s paní ředitelkou a metodičkou prevence s návrhem, že by rádi uspořádali pro spolužáky z prvního stupně nadílku a Mikulášské soutěžení. Jelikož s tímto nápadem paní učitelky z prvního stupně souhlasily, členové žákovské rady se v úterý 5. 12. 2017 převtělili do oné "trojice" (tzn. sv. Mikuláše, anděla a čerta) a vydali se na obchůzku po třídách. No a ve 4. hodině se žáci vydali za soutěžemi, které byly připraveny v tělocvičnách, v jídelně či ve vestibulu. Dětem i vyučujícím se akce líbila a členové žákovské rady dostali pochvalu jak sladkou, tak písemnou. Děkujeme.  

 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.