Vstup do fotogalerie

Jak jinak zakončit prázdniny, než příměstským táborem! Konal se ve dnech 21. – 25. 8. 2017. Scházeli jsme se vždy ve školní družině, kolem osmé hodiny ranní. A program? Ten jsme měli, jak jinak, než pořádně nabitý. I když nás moc nebylo, vytvořili jsme fajn partu a tábor jsme si pořádně užili.

Celý týden byl zaměřený na poznávání našeho blízkého okolí. Než jsme se ale vydali prozkoumávat krásy místa, kde žijeme, vymysleli jsme si, jak si budeme říkat, vyrobili si krásná táborová trička a pořádně se seznámili.

Hned v úterý jsme si dali pěkně do těla. Promazat řetěz, nasadit helmu, pořádné boty, baťoh s velkou svačinou a jedem – směr Jáňův dvůr! Našim cílem bylo na kolech dojet v pořádku tam i zpátky, což se nám velice dobře povedlo. Jde vidět, že většina dětí má s jízdou na kole zkušenosti. A aby to nebyla „jen“ jízda na kole, v Jáňovém dvoře na nás čekali dva koníci, na kterých jsme se mohli povozit.

Ve středu jsme zavítali do krytého bazénu v Hrušovanech. Kromě koupání jsme si ve vodě zahráli i pár her a zasoutěžili si. Potom následovala návštěva místního parku a dětského hřiště. A protože bylo teplo a my měli spoustu času, nezbývalo nic jiného než se zchladit znova a to pořádnou zmrzlinou.

Další výlet byl plánovaný do Mikulova. Ve čtvrtek ráno jsme se sešli o něco dříve, abychom stihli autobus. Hned co jsme přijeli na místo, vydali jsme se na-horu a ještě dál. Cesta na kopeček byla sice strmá a spíše nezpevněná, ale díky ukázněnosti dětí jsme všechno opět hravě zvládli a než jsme se nadáli, byli jsme nahoře i dole a bez sebemenšího úrazu. Po Svatém kopečku následovala dlouhá procházka městem zakončená návštěvou zámecké zahrady. A potom konečně – rozchod. Unavení, s plným břichem a bez peněz jsme se vraceli kolem jedné hodiny odpolední domů.

V pátek nás čekala cesta za pokladem. Trasa vedla kolem řeky Dyje a přes místní les. Děti během cesty plnily spoustu úkolů. Ať už to byly úkoly fyzicky náročné, nebo vědomostní, všechny je hravě zvládly. Na závěr jsme si ještě napsali navzájem krásné vzkazy, pochutnali si na špekáčcích, rozdali poklad a hurá domů.

Děkuji dětem i rodičům, za krásnou spolupráci.

  Renata Pitáková

 

Vstup do fotogalerie

Ve dnech 10.7. - 14.7.2017 se konal jako každý rok příměstský tábor. První den jsme se rozdělili do dvou týmů – piráti a mimoni. Tvořili jsme týmové vlajky a malovali křídami pirátskou loď a mimoňskou vzducholoď. Šli jsme na Starátko, kde jsme se naučili nové pohybové hry (Vlk a Karkulky, Na spící princeznu, …).

Druhý den nám nevyšlo počasí, takže jsme museli výlet do Mikulova zrušit. Dopoledne jsme hráli hry v družině a dívali se na pohádku. Odpoledne jsme šli na rozhlednu, kde jsme hráli pohybové hry.

Třetí den jsme jeli na koupaliště do Březí, kde si děti užily plno zábavy v bazénu.

Čtvrtý den jsme se vydali pěšky lesem do Jevišovky, kde jsme si zahráli hry a podívali se, kde naši kamarádi bydlí.

Poslední den jsme měli karneval. Skoro všichni došli převlečení v kostýmech. Mezi maskami byla čarodějnice, mimoň, princezny, víla,… Dopoledne jsme si vytvářeli táborová trička a psali dopisy kamarádům. Odpoledne jsme si šli zasoutěžit v týmech a zakončili to diskotékou. Potom jsme uklidili družinu a děti dostali malý dárek v podobě pastelek, bločku a sladkostí. Rozloučili jsme se s příměstským táborem a šli spokojeně domů. Celý týden jsme si spolu skvěle a zábavně užili. Děti tvořily skvělou partu a všichni se zapojili do aktivit s nadšením.

  Veronika Menšíková

 

Vstup do fotogalerie

Když jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Novosedlech, jeli jsme do Dobšic na Sokolnickou chatu.

Až jsme dojeli do Znojma, tak jsme jeli autobusem až na chatu. Tam jsme si opekli špekáčky, projeli na koni, podívali na dravce a zasoutěžili. Protože nám nejel autobus, šli jsme tři kilometry až na vlakové nádraží, kde jsme měli rozchod a mohli si nakoupit, co jsme chtěli. Když dojel vlak, nastoupili jsme a jeli domů. V Novosedlech si nás rodiče vzali a hurá domů.

  Vendula Pučková, 6.A

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 13. 9. se konala jedna z prvních hodin tělesné výchovy ve spolupráci s kamarády devátých tříd. Malí i velcí byli nadšeni. Těšíme se na další setkávání.

  kolektiv pedagogů 1. a 9. tříd

 

Vstup do fotogalerie

Jako každoročně první sportovní soutěž naší školy je Zátopkův maraton. Za dobrého počasí 84 žáků a žákyň běhu schopných běželi na Starátku trasu 1 km, jejich výkony se započítají do akce Sportovec roku. Nejrychlejšími běžci v kategoriích byli:

6.-7.ročník Štyks V. – 3:37, Veselá K. – 4:33

8.-9.ročník Kadlíček F. – 3:51, Konečná K. – 4:21

Nejrychlejších 42 běžců (aby to byl maraton) zaběhlo čas 3 hodiny 13 minut.

Všem žákům blahopřejeme. Závod proběhnul v rámci sportovně-branného dne a byl obohacen (opět na Starátku) o odbornou ukázku první pomoci ve spolupráci s místními hasiči. Akce se žákům velmi líbila, což se projevilo v jejich vzorném chování a byli za to pochváleni. Celé dopoledne proběhlo v hezké pohodové atmosféře – za to zaslouží poděkování učitelé, pořadatelé i žáci.  

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

První týden nového školního roku jsme zakončili branně - sportovním dnem. Děti si měly možnost vyzkoušet masáž srdce na figuríně, kterou nám přivezli ukázat naši hasiči. Ti nám předvedli vybavení hasičského auta a ve stručnosti nás seznámili se záchranářskou prací hasičů. Poté si děti zaběhaly tradiční Zátopkův maraton. Děkujeme všem zúčastněným. 

  kolektiv pedagogů, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Slunečné prázdniny máme za sebou, horké chvíle ve školních lavicích nového školního roku před sebou. Jak nám bylo první den zachytila na fotografiích Markéta Pernesová. Kolektiv pedagogů přeje všem rodičům pevné nervy a těší se na vzájemnou spolupráci.

  kolektiv pedagogů

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.