Vstup do fotogalerie

Dne 21.6. jsme jeli na první třídní výlet do Vranova nad Dyjí. Dojeli jsme a šli na exkurzi do vodní elektrárny. Po exkurzi jsme si užili koupání na Vranovské přehradě. Po večeři hráli fotbal a badminton. Večer jsme zpívali a pan učitel hrál na kytaru. Další den jsme šli po snídani na menší túru, kde jsme hledali informace o Vranově a jeho okolí. Po odpočinku jsme se šli koupat a hrát volejbal. V pátek jsme byli na prohlídce akvárií, poklidili jsme pokoje, sbalili se a ještě nám vyšel čas na hry. Pak už jsme nasedli na autobus směr Znojmo a odtud vlakem domů. Celý výlet jsme si užili a i počasí nám přálo. Už se těšíme na další třídní výlet. :-)

Saša Janatová, Terka Franková, 6.A  

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 22. 6. se vydala třída 1. A na výlet do Jevišovky. Podívali jsme se, kde bydlí naši spolužáci z Jevišovky. Prohlédli si obec a zahráli spoustu her. Nakonec nás čekala pěší túra zpět do Drnholce. Cesta nám rychle utíkala, protože jsme si zahráli Šipkovanou. I když bylo počasí tropické, děti vše zvládly. Výlet se vydařil.

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

I tento rok byli žáci první třídy pasování na čtenáře. Své rodiče přivítali básničkou a poté již předvedli své čtenářské dovednosti. Na závěr jsme si poslechli slib čtenáře, který žáci stvrdili svým podpisem a mohli jsme přejít k samotnému pasování. Moc děkuji za společně strávené letní odpoledne rodičům, paní ředitelce a prvňáčkům.

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

 

V pondělí 19. června jsme měli s 5.A dopravní výchovu. Ráno přišel pan Marek Svoboda a vysvětloval nám pravidla silničního provozu. Po teorii jsme psali test a po testu jsme si šli pro kola a jeli na připravené dopravní hřiště. Byla zkouška zručnosti a volná jízda. Bylo to moc fajn.

  Adéla Wernerová

 

Vstup do fotogalerie

Tento běh byl odstartován v celé republice pro více jak 500 škol v 10:15hod. Nejdříve proběhl slavnostní nástup, kde jsme si připomněli, proč tento běh na naší škole organizujeme. První hvízdnutí píšťalky slyšeli naši nejmenší, kteří se s chutí vydali na trať a zahájili nám tak vlastní závod. Fotografie vám napoví, jak se dětem dopoledne líbilo a jak jej prožívaly.

  Bronislava Šimčíková

 foto - Markéta Pernesová

Vstup do fotogalerie

12. 6.
– Drnholec – Vranovice – Modřice – Židenice – Svitavy – Polička – Borová u Poličky - camp – chaty – ubytování – bazén – trampolíny – večeře (guláš) – večerka

13. 6.
-snídaně – vlak - Polička – výchovný pořad „Po stopách Bohuslava Martinů“ – na věži, na hřbitově, v muzeu, zakončení poslechem skladeb B. Martinů – příjemné městečko – oběd – spinnery – vlak – nákup - camp – osobní volno – trampolíny, bazén, minigolf - večeře (svíčková) – společný večer: plusy a mínusy naší školní docházky, vzpomínky na uplynulá léta – pozdější večerka

14. 6.
-snídaně - tajemství a překvapení = nízký lanový park – molekuly – skupiny – ztvárnění oper B. Smetany, života a díla B Martinů – schovávaná v lese (klíště a narozeniny) – Švandova roubenka – pizza – vycházka do Borové – nákup - trampolíny, bazén, minigolf – večeře (kuře) – dřevo – „táboráčíček“ –„máršmelouny“ – „zpěv“ – osobní volno – večerka

15. 6.
- snídaně – vlak – autobus – Litomyšl – říčka Loučná - pstruzi, kachny, ondatry - náměstí – zámek – slabý výklad, ale pochvala za chování žáků - přípravy na Smetanovu Litomyšl – park – sochy Olbrama Zoubka – náměstí - rozchod – sraz – autobus – vlak – nákup – camp – bazén, trampolíny – trochu „ponorka“? – večeře (znojemská) - večerka

16. 6.
- snídaně – úklid – balení – předání chat – pochvala za pořádek – nádraží – Borová u Poličky - Pustá Kamenice - Borová u Poličky (krátký výlet zdarma) – Polička – Svitavy (šesťáci, špatné nástupiště) – Židenice – Modřice – Vranovice – Drnholec .

Krásná krajina Vysočiny, nová místa, města, poznatky i vědomosti, trochu turistiky, trochu sportu, trochu lenošení, stará přátelství, nová přátelství, staré lásky, nové lásky, porozumění, úsměvy, slzy, hádky, tedy vše, co patří k životu a samozřejmě i ke školnímu výletu. Já si opět odvážím nepochopení, jak z takového nepořádku v chatách mohou ráno vyjít ven celkem čistí a vyžehlení chlapci – nechápu. Naši žáci se chovali v porovnání se žáky z jiných škol ubytovaných v kempu opravdu vzorně, i když z mého pohledu se nějaká ta chybička našla, takže na závěr velká pochvala. A úplně nakonec poděkování paní ředitelce Kalandrové, která nejen že nás na tak dlouhý výlet pustila, ale dokonce ho s námi i absolvovala (stejně jako všechny předešlé).

A to je vše. Konec,end, Schluss, коне́ц … Byl to náš výlet poslední.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Do břeclavského nízkoprahového zařízení jsme se vydali v rámci minimálního preventivního programu naší školy. Rizika zneužívání návykových látek, problémy závislostního chování, ale také kdo, kde a jakou pomoc nám může v oblasti těchto problémů nabídnout, to vše jsme se dozvěděli na besedě s pracovnicí K-centra. Informace pro teenagery určitě velmi důležité.

Pobyt v Břeclavě jsme zakončili vycházkou po městě.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Je pátek 2. června a my vyrážíme autobusem v 7.15 směr Mikulov, zámek. Máme tam objednanou exkurzi v expozici „Římané a Germáni pod Pálavou“.

V rámci dějepisu se právě zaobíráme starověkým Římem, momentálně římským císařstvím. Jedním z římských císařů byl i Marcus Aurelius, o kterém se v expozici dozvídáme spoustu zajímavých informací. Je zde spousta exponátů – mince, brnění, nálezy nádob, koster atd. Pracujeme ve skupinkách, dvojicích nebo i sami, vyplňujeme pracovní list s pomocí údajů na vitrínách a také díky poslechu informačních tabulí.

V plném soustředění se najednou přiřítí Říman – legionář, zřejmě zapomenutý z dob, kdy Římané pronikali i na naše území…

Po kontrole správných odpovědí jsme se přesunuli do jiné části zámku, kde probíhaly souboje - byli jsme rozděleni na dvě poloviny, jedna představovala Římany a druhá Germány. Absolutním vítězem a právoplatným legionářem se stala Jitka Drozdová z 6.B. Poté si zájemci vyrazili minci Marka Aurelia.

Vše proběhlo hladce, dokonce jsme díky časové rezervě stihli i minirozchod.

Exkurze byla zakončena návratem do školy, zaslouženým obědem a páteční šestou hodinou. Nám to ale vůbec nevadilo, exkurze se báječně vydařila, všichni byli spokojení.

Žáci se chovali vzorně, nemusely jsme je s paní asistentkou Žouželkovou napomínat ani v prostorách výstavy, ani během přepravy linkovým autobusem. Velmi je chválila i paní lektorka, kterou mile překvapilo, že si žáci navzájem pomáhají s vyplňováním pracovního listu.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

 Pro druhý stupeň si divadelníci z Hradce připravili pořad o španělských spisovatelích. Hodinu a půl vydrželi bavit žáky i učitele.

Tomáš Procházka 

 

Vstup do fotogalerie

Že se celý rok vyplatí soutěžit, zjistili žáci třídy 7. B a další žáci, kteří ve školních soutěžích Sova ví, sova zná, sova napoví (1. stupeň) a Bedna školy (2. stupeň) vyhráli vstup (a oběd) do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Sponzorem bylo SRPŠ - moc děkujeme! :-) Takže vzkaz pro ty, kteří ještě váhají, zda se v příštím roce mají zapojit do soutěžení: "Zapoj sebe, zapoj třídu a v Pasecu hodíš rybu!" Tzn. soutěž a můžeš se čvachtat a užívat si to stejně jako my! :-)

  Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

První školní výlet se 6. B vydařil. Posuďte sami:

– Užili jsme si zpožděného vlaku a zborcení pečlivě vypracovaného cestovního itineráře.

– Na autobusovém nádraží v Blansku jsme se naučili hru na postřeh "Píp - éé? - éé!"

– Zjistili jsme, že ani na krátkou vzdálenost (800 metrů) není sportovní taška plná věcí dokonalým a ergonomickým zavazadlem.

– Pozápasili jsme se záludnostmi povlečení při povlékání lůžkovin.

– Ušli jsme 5 kilometrů na zříceninu Holštejna a 5 kilometrů zpět (pro slabší matematiky – je to celkem 10 kilometrů :-)

– Prolezli jsme volně přístupnou jeskyni Lidomorna a přežili to jen s jedním odřeným kolenem (dalších několik kolen jsme přibrali při sportování v areálu).

– Vyschlým Bílým potokem jsme došli až k velkému propadání a nakoukli do prázdné suché propasti, kam za jiného stavu vody padá mohutný vodopád.

– Chodili jsme navzdory vedru velmi rychle, hlavně cestou zpět do kempu.

– Zahráli jsme si přehazku jen tak a "s nadšením" i krásný organizovaný turnaj :-)

– Absolvovali jsme noční stezku odvahy, někteří dokonce sami, ostatní po dvojicích.

– Počasí bylo luxusní, ani déšť, který nás potkal v pátek, jsme nepocítili na vlastní kůži (teprve jsme se chystali na snídani).

– Prošli jsme dlouhý okruh Sloupsko-šošůvských jeskyní a byli pochváleni jako hodní žáci (a učitelé). A pak jsme se rádi rozpleskli na sluníčku do trávy a zahřáli se.

– Zahráli jsme si ve Sloupu poznávací křížovku, i když bylo vedro a moc se nám nechtělo.

– Opékali jsme si u táboráku "máršmelouny", marně se pokoušeli o zpěv a zahráli si modifikovanou hru z Aktivit (pantomima).

– V noci jsme spali, i když bylo první noc docela zima. Vstávali jsme až v osm.

– Poznali jsme se trochu jinak než ve škole.

– Zjistili jsme, kolik kuřecích stehen může vdechnout paní učitelka na jedno posezení :-)

– Chovali jsme se vzorně a učitelé nás určitě pochválí.

  foto Hana Vlková, text Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

Výlet 5.A Vranov nad Dyjí Z výletu si přinášíme spoustu krásných zážitků. Hezké počasí, koupání, táborák, hry, noční stezku, ale hlavně procházku překrásnou přírodou NP Podyjí, adrenalinový lanový park a zámek Vranov. Výlet 5.A Vranov nad Dyjí

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

 

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se třeťáci a čtvrťáci naší školy vypravili na školní výlet směr Uherské Hradiště. První zastávka patřila ekosystému rybník - Živá Modrá Voda. Plynule jsme přešli do vedlejšího archeoskanzenu, kde byli žáci seznámeni se životem u nás v době 9. století. Další zastávka patřila místu, kde se třídí odpady. V KOVO - ZOO nás přivítaly sochy různých živočichů, vystoupali jsme na maják, proběhli se po lodi a na závěr zazvonili na zvony. Výlet se vydařil, děti mají spoustu zážitků. Všem zúčastněným děkuji za pěkný průběh výletu.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek 9. 6. žáci z první třídy využili slunečného počasí a vyrazili se učit ven do přírody. Čekaly na ně úkoly z jazyka českého, matematiky a prvouky. Také protáhli svá tělíčka. Den se vydařil.

Klára Kneeová 

Vstup do fotogalerie

V pondělí jsme vyrazili do Náměště nad Oslavou na přírodovědný kurz. Po odjezdu z Drnholce jsme v pořádku přijeli na vojenské letiště v Náměšti. Podívali jsme se do stálé expozice, dále jsme šli podívat do hangáru na opravu vrtulníků. Z letiště jsme jeli do rekreačního střediska Jiskra, kde jsme se ubytovali do chatek po šesti nebo sedmi. Po ubytování jsme se šli chvilku brouzdat do řeky Oslavy a po svačině na obchůzku po červené značce. Bohužel ke zřícenině Lamberk jsme se nedostali, protože nás cestou čekalo nemilé překvapení v podobě velkých kamenů a skalnatých překážek. Byl to můj největší výšlap s velkou skupinou dětí. Po večeři jsme měli osobní volno, kde jsme hráli různé míčové hry. Pak sprcha a spát. Druhý den nás čekalo dopolední vyučování a pískování mandalů. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali po zelené k rybníku Rathan. Asi po hodině nám zavolali, že se máme vrátit, protože je vyhlášená výstraha do lesa. Protože bylo teplo a dusno, mohli jsme jít do bazénu, což bylo príma. Třetí den nás čekal po dopoledním programu výlet do Náměště. Ve městě jsme se rozdělili do skupinek a šli si kupovat různé věci. Večer jsme se bavili v bílém stanu. Byla velká sranda. První šli kluci, kteří nám udělali módní přehlídku. Pak nastoupili prvňáci a páťáci, kteří předvedli reklamu. Pak vystupovali i s ostatní s písničkami. Po zábavě jsme šli spát. Tento den byl bomba, super. Čtvrtý den. Dopoledne jsme vyráběli obrázky ze špejlí. Po obědě bazén a po bazénu jsme měli bojovku. A po bojovce zase bazén. Ještě jsme se balili domů. Večer jsme měli táborák, špekáčky a horory. A pak, poslední noc v chatkách. Pátý den. Po snídani jsme naskládali kufry a tašky do vozíku a šli k autobusu na statek. Nejeli jsme domů, ale do Permonia. Tam nás rozdělili do skupinek, ve kterých jsme procházeli parkem a plnili nelehké úkoly. Po splnění úkolů jsme odevzdali čipové hodiny v kterých byly zaznamenány body. Někteří vyhráli medaile, někteří sošku permoníka. Po vydatném obědě na kterém jsme si pochutnali, jsme celí unavení jeli domů. .

 

Vendula Půčková a Vašek Krška

 

Vstup do fotogalerie

 Prosím, pozor, stručné hlášení o konání školního výletu:

- kdo: 7. A, B + paní učitelky Vlková, Zabloudilová

- kdy: 6. – 8. 6. 2017

- kde: Velehrad a okolí

- čím: vlakem, autobusem

- jak: s batohem na zádech

- program: První den: po ubytování příjemná procházka k rozhledně Salaš = ta nádherná rozhledna na fotkách hned za snímky řízků ve vlaku :-), večer ještě rychlokoupačka v nedalekém rybníku, protože ve středu už mělo být chladněji.

Druhý den: pěšky asi 2 km do Velehradu, prohlídka přenádherné baziliky sv. Cyrila a Metoděje, exkurze do archeoskanzenu věnovanému Velké Moravě, příjemná procházka k rozhledně Modrá a návštěva expozice Živá voda v Modré, očváchnutí unavených nohou v jezírku, zájemci ještě navštívili nově otevřené terárium (ostatní měli rozchod ve Velehradě na náměstí) a cesta zpět na ubikace.

Třetí den: po snídani úklid, sbalení věcí a odchod na autobus, ve Starém Městě jsme skoukli kovozoo, velmi zajímavá podívaná – všechna zvířata byla překvapivě z kovu! :-)

- zážitky: řízky od maminky, překvapivé zjištění, že rozhledna je na kopci, téměř probdělá noc, velmi náročný druhý den – všude, kam jsme dosedli, se nám zavíraly oči, ale paní učitelky byly neúprosné a nenechaly nás pořádně nikde odpočinout..., snídaně i večeře od pana majitele kempu – velmi chutné, ryby plovoucí kolem nás v průhledném tunelu, první den přeháňka – někteří bez pláštěnek či deštníků...

V nohách cca 25 km za tři dny – to je dobrý, ne? :-)

- poučení: na výlet s námi opravdu pevné, rozchozené (rozšlápnuté) boty, pláštěnku (deštník) - nevyplácí se nespat vůbec nebo minimálně, druhý den je totiž k nepřežití...a navíc ty, co neuposlechli příkaz učitelek, čekala druhý den po večeři náročná poznávačka a že to paní učitelka Vlková umí pořádně osolit...

- vždycky se snažíme o co největší počet nových poznatků a informací, výlet totiž není na to, aby se člověk válel u mobilu...

Konec hlášení. Soňa Zabloudilová, v.r.

P.S. Během těch tří dnů jsme toho zažili opravdu hodně, většina zážitků a situací však byla příjemná, řešili jsme pouze pár kázeňských přestupků. Doufám, že si žáci vzali ponaučení a celý rok se budou chovat tak, aby si výlet zasloužili i v 8. třídě. 

  foto Hana Vlková, text Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 1. 6. 2017 jsme i ve škole oslavovali MDD. Kromě sladkostí žáci obdrželi i dárek v podobě divadelního představení. Herci z Hradce Králové dětem na prvním stupni zahráli některé z Ezopových bajek. Částečně si děti program platily, z části jim bylo přispěno z fondu SRPŠ. Některé žáky představení zaujalo více, některé méně. Hercům děkujeme za poučné vystoupení, dětem za vytvoření příjemné atmosféry.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V tradičním vedru se konala tradiční soutěž Drnholecký slavík. Soutěž letos oživilo vystoupení skupiny Brace for Impact, složené ze žáků deváté a loňské deváté třídy. Bohužel se nám předvedli jen na začátku celé akce. Jejich přípravy totiž narušovala smůla (prasklá drátěnka na bubnu, nefungující baskytara opravená nakonec pomocí pájky, prasklá struna elektrické kytary), a když nakonec praskly všechny struny na jedné z elektrických kytar, mohli nám členové skupiny v závěru akce jen zamávat.

Samotná soutěž o nejlepšího zpěváka či zpěvačku probíhala příjemně svižně. Porotu i diváky se snažili zaujmout interpreti od předškoláků až po deváťáky a všichni byli odměněni potleskem za výkon a vůbec i za odvahu postavit se k mikrofonu před velkým publikem.

  foto Marie Nevěčná z 8. A, text Tomáš Procházka

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.