Vstup do fotogalerie

Pátek 28. 4. 2017 zaplavily první stupeň naší ZŠ houfy čarodějnic. Prvňáci a druháci si společně poměřili síly v tělocvičně. Další ročníky si čarodějnický program vytvořily ve třídách.

  Pedagogové prvního stupně

 

Vstup do fotogalerie

Poslední dubnovou neděli naši školu a městys Drnholec reprezentovala děvčata z kroužku trampolín a klokaních bot na prvním ročníku Pálavského festivalu sportu, který se konal v ATC Merkur v Pasohlávkách. Za jejich vzornou reprezentaci děkuji.

  Bronislava Šimčíková, vedoucí kroužků

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 proběhl na naší škole zápis do první třídy. Přijatým dětem přejeme hodně školních úspěchů, nové kamarády a rodičům pevné nervy.

 

pedagogové prvního stupně

 

Vstup do fotogalerie

Velkého úspěchu se dočkalo smíšené družstvo žáků 4. a 5. ročníku při okrskové i okresním kole ve vybíjené. Na okrskovém kole v Mikulově i okresním kole v Hustopečích naše družstvo nepoznalo porážku a postoupilo do krajského kola v Brně. Tam budeme bojovat o republikové finále.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Jako každoročně se utkaly žákyně 6. a 7. tříd v přehazované. Zahrát si přišla 3 družstva – 6.A, 6.B a smíšené ze 7.AB. Po velmi kvalitních zápasech zvítězily sedmačky s kapitánkou Daňkovou, druhá byla 6.B s kapitánkou Veselou a třetí 6.A s kapitánkou Janatovou. Uznání zaslouží Maruška Mondeková, která šla dobrovolně pomoct šesťačkám, kterým chyběla 1 hráčka. Všem blahopřejeme, čeká je ještě turnaj v Mikulově, kde budou silné soupeřky. Ale my to zvládneme! 

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

 Skupina ruštinářů z 8.A předvedla v krátkém pásmu to, co se učí letos. Nejraději zpívají, tak to byly písně, ukázali, že umějí něco o Rusku – u mapy, zdramatizovali legendu. Zapojilo se všech 9 žáků, za což zasluhují velkou pochvalu. Vystoupení sledovala i porota, která vyhodnotila nejlepší tři – podle rozsahu mluvení, znalosti textu a hlavně výslovnosti. Byli to Maruška Nevěčná, Sára Tomečková a Hynek Děneš. Všem vystupujícím i porotě děkujeme. Je škoda, že si na další školní rok letošní šesťáci ruštinu nevybrali – určitě by je to bavilo tak jako ty letošní osmáky.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu jsme jeli jako každý rok do Šlapanic na gymnastické závody – tentokrát ne tak velká výprava jako každoročně (letos se nekonaly tréninky). Manželé Smíškovi jeli jako rozhodčí a jedinou závodnicí byla Nikola Röhrerová, která vyhrála školní kolo a absolvovala aspoň dva tréninky. V kategorii starších žákyň se umístila druhá za bučovickou závodnicí. Děvčata z Bučovic jsou na každých závodech favoritkami – na ty nemáme. Nikolce blahopřejeme a přejeme – vytrvat! 

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

Počasí tušilo, že v naší škole chystáme projektový den - Den Země, a tak nadělilo žákům i pedagogům slunečné dopoledne. Žáci prvního stupně se s igelitkami a rukavicemi po obci vydali sbírat odpadky, které nepořádní spolužáci, spoluobčané a vítr rozházeli. Ve svých vyučovacích hodinách (matematika, český jazyk, prvouka apod.) se věnovali tématice životního prostředí. Žáci druhého stupně si zvolili jednu z nabízených aktivit a co se jim podařilo udělat? Natřít plot u MŠ, pohrabat listí, připravit dráhy na běh, vytvořit prezentace o výrobě elektrické energie v ČR, natřít staré lavice, vyrobit dárečky pro maminky, pokladničky z pet lahví, vyzdobit vchod do školy plasovými kytičkami, namalovat obrazy s ohroženými zvířaty a za odměnu jim skupina šikovných cukrářek upekla a nazdobila perníčky. Žáci hodnotili tento projektový den jako velmi vydařený a pedagogové je pochválili za jejich dobře odvedenou práci.  

foto D. Hryzláková 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 19. 4. 2017 jsme v naší tělocvičně po dlouhé době opět přivítali herce z Hradce Králové z agentury Pernštejni s výchovným divadelním představením Vikingové. Jako pokaždé i tentokrát jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které v učebnicích nenajdeme, zábavnou formou si někteří z nás vyzkoušeli útočné i obranné formace vikingských bojovníků, v závěru představení jsme shlédli i krátkou ukázku šermířského umění obou hlavních aktérů.

Spokojenost byla na obou stranách, už se těšíme na listopad na Staré pověsti české.

 Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

  Družstva starších chlapců a dívek se v pátek zúčastnila okresního přeboru ve volejbale, který se odehrál v Břeclavi. Po bojovném výkonu jsme sice skončili na posledních místech, ale předvedené výkony si zaslouží pochvalu.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pátek poslední vyučovací hodinu se konalo školní kolo ve vybíjené 3. až 5. tříd.

  Zuzana Mrenicová a Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 5. dubna se v Mikulově konalo oblstní kolo recitační soutěže, kam postoupily i naše děti ZŠ. Všem se dařilo, výkony byly vyrovnané, avšak oceněný může být v každé kategorii jen jeden. Z naší školy se to podařilo Václavu Krškovi, který ve své kategorii získal krásné třetí místo. Všem zúčastněným patří velká pochvala a poděkování.

  Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 4. dubna nás navštívily děti z mateřské školy Jevišovka. Prvňáčci jim předvedli, jak umí číst, psát a počítat. Předškoláci si vyzkoušeli psaní na tabuli, což je velmi bavilo. Ukázali nám, že jim nedělají problém čísla ani geometrické tvary. Nakonec jsme se rozloučili známou pohádkou o Perníkové chaloupce, kde na nás čekaly další úkoly, které jsme společně zvládli.

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.