Vstup do fotogalerie

V pátek po 4. vyučovací hodině se konaly školní gymnastické závody (letos se oblastní nekonaly – nebyly celý rok tréninky). Na tyto školní vybírali tělocvikáři v hodinách Tv. Konečný počet závodníků byl 49 (z toho 5 děvčat z Hrušovan – loni trénovali gymnastiku), tělocvična byla plná. Byly 3 skupiny rozhodčích – paní učitelka Blanka Soukupová, pan učitel Libor Smíšek z hrušovanské školy, bývalý pan učitel Zdeněk Slavík, Alois Švejda, paní učitelka Zuzana Mrenicová a Zuzana Šedivá – za jejich čas a ochotu velmi děkuji.

Asi o půl třetí se děti dočkaly slavnostního vyhlášení. Na nejvyšším stupínku stáli: Melisa Vamberská, Nikola Rohrerová, Václav Krška, Natálie Komínková, Jakub Šebesta, Marie Nevěčná a René Kocourek. Všichni závodníci předvedli pěkné výkony a zaslouží si body do Sportovce.

Zároveň chválím diváky, kteří závody sledovali (převážně žáci školy pod dozorem vyučujících a pár rodinných příslušníků), za vzorné chování, povzbuzování – za ta léta pořádání gymnastických závodů se to naučili. Poděkování zaslouží i pár žáků, kteří chystali tělocvičnu, děvčata občerstvení.

Z celé akce mám dobrý pocit – že se letos i bez tréninků cvičí dál. Vydržte, a my, dospělí – i rodiče, je v tom podporujme!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 28. 3. se konal turnaj v odbíjené. Přihlásila se 3 družstva – dvě z 8.A a jedno z 9. A. Podmínkou byla účast alespoň 2 dívek. Všechna družstva předvedla krásný bojovný výkon, vyhrála 1 set do 25 bodů, při konečném sčítání vyhrála 9.A s kapitánkou Kubíčkovou, druhé bylo družstvo s kapitánkou Braun, třetí s kapitánkou Dědíkovou. Všem hráčům děkujeme za hezkou hru a píšeme body do Sportovce. Většinu z hráčů čeká turnaj na okresní úrovni – budeme držet palce!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Práva a povinnosti. Zletilost. Občanský průkaz. Trestní odpovědnost. Trestné činy a přestupky. Trestní rejstřík. Sebeobrana. Psychotropní a návykové látky. Činnost a pravomoc městské policie a Policie ČR.

To vše byla témata besedy s velitelem Městské policie Mikulov, panem Hamerníkem, které se již tradičně účastní žáci 9. třídy. Mnoho zcela nových věcí se deváťáci dozvěděli, spoustu věcí si uvědomili. Určitě byla tato beseda velkým přínosem pro jejich další život.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se na naší škole konala recitační soutěž. Děti, které postoupily ze třídních kol, tak porovnaly síly s těmi ostatními. A že to soutěžící neměli vůbec jednoduché, potvrdila i porota. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům jednotlivých kategorií držíme pěstičky v oblastním kole v Mikulově.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se celý první stupeň rozloučil se zimou. Počasí nám přálo a snad jsme tu zimu již vyhnali.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

„S oranžovou za pohybem“

V úterý 21. března 2017 bylo slavnostně otevřeno dětské hřiště na Svatoplukově ulici. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili zástupci městyse, pan starosta Jan Ivičič, pan místostarosta Ing. Bronislav Kocman, regionální zástupkyně ČEZ paní Jana Štefánková, zástupkyně firmy Dřevoartikl paní Blanka Plačková a vedení školy. Přítomni byli také rodiče, paní učitelky a děti.

V listopadu 2014 Městys Drnholec otevřel zrekonstruovanou třídu předškoláků v přízemí budovy základní školy. Rekonstrukci včetně vybavení hradil v plné výši zřizovatel školy a na vybudování dětského hřiště mu už finance nezbyly. Peníze jsme nakonec sehnali díky dotaci Nadace ČEZ po předložení projektu „S oranžovou za pohybem“, který z velké části zpracovala paní Sandra Bejdáková. Nadace ČEZ schválila dotaci ve výši 240 tisíc Kč, Městys Drnholec přispěl částkou 100 tisíc Kč. Po získání peněz jsme se bez váhání pustili do realizace dětského hřiště. Velmi děkujeme za výbornou spolupráci s dodavatelskou firmou Dřevoartikl ze Znojma, která zajistila dodávku hracích prvků dle našich požadavků.

Nové hřiště slouží zejména dětem ze třídy předškoláků MŠ Drnholec ve věku 5 – 7 let. V odpoledních hodinách se k nim přidává 75 dětí ze školních družin základní školy. O kompletní správu hřiště se staráme sami. Kvůli bezpečnosti dětí je areál hřiště oplocený a uzamykatelný. Děti mohou dovádět třeba na lezecké stěně s otvory, opičí dráze, obručové věži nebo skluzavce.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat Oranžová hřiště již od svého založení v roce 2002, za tuto dobu podpořila vznik více než 400 hřišť, z toho 64 v Jihomoravském kraji. „Pohyb na čerstvém vzduchu by měl být během dne tráveného ve školce samozřejmostí. Stejně tak školní děti se potřebují po vyučování proběhnout a vybít přebytečnou energii při venkovních hrách. Jsme rádi, že se děti v Drnholci svého hřiště dočkaly a letošní jaro už stráví na čerstvém vzduchu,“ uvedla v tiskové zprávě paní Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.  

Jana Kalandrová 

 

Vstup do fotogalerie

Myslíte si, že se sedmáci už ničeho nemůžou bát? To jsme si ověřili v pondělí 6. 3. 2017 k Městské knihovně v Mikulově, kde nás spisovatel Jan Opatřil alias Dan Angus zavedl do hororového světa strachu, vlkodlaků, duchů… Představil nám tak svou novou knihu Hrůzostrašné povídky. Autorské čtení se nám moc líbilo a těšíme se na další výlet za literaturou.

  Dagmar Peřinová

 

Vstup do fotogalerie

I letošní maškarní ples byl ve znamení tance, soutěžení, mlsání, hopsání a dalších aktivit, které k pravému maškarnímu plesu patří. Děkuji rodičům za přípravu krásných masek a ochotu trávit s dětmi nedělní odpoledne, dětem za jejich bezprostřednost a výdrž, žákům ZŠ za pomoc s organizací plesu, kolegyním za čas strávený nejen v bufetu a věrným sponzorům za dary. Už se těším na příští maškarní ples:-).

text Hana Vlková, foto Tadeáš Malík

Vstup do fotogalerie

Dva turnaje odehráli chlapci 8. a 9. třídy o přeborníka okresu v košíkové. Na prvním 22. 2. 2017 ve Valticích celkem bez problémů naše družstvo vybojovalo postup na okresní přebor v Charvátské. Na tomto turnaji se nám vydařil začátek, ve kterém jsme porazili Nikolčice 13:8 a velmi kvalitním výkonem jsme překvapili všechny soupeře. Druhý zápas se ale celému družstvu hrubě nevydařil a Kobylí nás převálcovalo 20:2. Rozhodovalo skóre, které hrálo v náš neprospěch, ale celkové páté místo a hlavně předvedená hra si zaslouží pochvalu.

  Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.