Vstup do fotogalerie

 Ve středu 8. 2. jsme se společně s paní učitelkou Smíškovou a s paní asistentkou vydaly na turnaj v přehazované. Myslím, že když jsme nastoupily do vlaku, který nás odvezl do Břeclavi, to nejhorší z celého dne jsme měly za sebou – brzké vstávání.

Když jsme konečně dorazily do haly, kde se turnaj konal, pohltila nás nervozita, protože ostatní holky z jiných škol byly vyšší než my. Ulevilo se nám, když nám paní učitelka oznámila, že hrajeme až druhý zápas. Z našeho prvního zápasu jsme měly největší strach, jelikož jsme ty holky znaly z minulého roku a nebyly nám zrovna sympatické, ale v přehazované byly dost dobré. Mile nás překvapilo, když za námi ty holky přišly a chovaly se k nám přátelsky.

Náš první zápas skončil 1:1 na sety. Potom jsme hrály až 6. zápas, takže jsme měly dost času, který jsme strávily jezením a seznamováním se s protihráčkami.

Nebudu konkrétněji popisovat všechny zápasy, protože všechny byly dost stejné – podání, nahrávky, smeče, bloky a koneckonců i zbytečně ztracené body a zbytečné chyby.

Po všech zápasech na nás čekalo jen vyhlášení. Nakonec nás překvapilo třetí místo, jelikož konkurence byla tenhle rok opravdu velká a bylo to vážně těsné. Mladší žákyně vyhrály druhé místo, takže jsme měly všechny radost.

Řekla bych, že den byl dost vydařený a kromě namožených svalů si některé z nás našly nové kamarádky a všechny jsme si odvezly nové zkušenosti.

Adéla Dědíková, 8. A 

 

Vstup do fotogalerie

Pro zkušenosti jeli čtyři chlapci na "Hustopečské skákání". V kategorii mladších žáků se umístili v poli poražených, ale v žádném případě svými výkony nezklamali. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

 Velmi bojovný a zodpovědný výkon podalo družstvo děvčat na okresním kole v košíkové dívek. I když byla všechna družstva nad jejich síly, zaslouží si děvčata velkou pochvalu.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 2. 2. se vydali žáci čtvrté a páté třídy na vycházku do zimní přírody. Pozorovali jsme stopy zvířat, stromy, došli jsme k zásypu, posedu. Nejvíce se dětem líbilo koulování, válení sudů ve sněhu, sněhová bitva.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se vydali druháci na celé čtyři hodiny do přírody, aby prozkoumali, co se v ní v zimě odehrává. Počasí nám vyšlo, krásně zasněžená krajina. Děti byly nadšené a zároveň dobře oblečené. Využili jsme hráze u potoka, kde jsme se vydováděli na sněhu. Plavčíky nic nezaskočilo. Brodili jsme se v hlubokém sněhu, u krmelce jsme jmenovali stopy, které jsme si zkusili odlít. Po svačině jsme zkoumali, kolik sněhu je ve smrkovém lese, kolik v listnatém, proč a kde je větší tma, proč a co vše je v krmelci atd. Dětem i mně se výuka moc líbila. Děkuji rodičům za teplé oblečení, čaj a dobré svačinky. Moc se nám to líbilo.

  Bronislava Šimčíková, třídní učitelka; foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Jak se dá využít učivo prvouky u plavčíků v praxi se mrkněte na fotečky, které nafotila paní asistentka Markétka. Děti si v tělesné výchově vyzkoušely, zda je důležité všechny smysly mít v pořádku. Bádání děti bavilo.

  Bronislava Šimčíková, třídní učitelka

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu se celý první stupeň ponořil do rytmů pana Zdeňka, který nám přivezl ukázat různé rytmické nástroje. Nejvíce děti zaujaly drumbeny, na kterých se dostatečně  vydováděly. Relaxační workshop byl úžasný. Děkujeme.

  Pedagogové 1. stupně

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.