Vstup do fotogalerie

V úterý 31.1. se konalo školní kolo v pálkované žáků 6. a 7. tříd. Za účasti tří družstev vyhrálo družstvo 6.A před 6.B, kombinované družstvo sedmáků skončilo třetí. Všichni žáci podali kvalitní disciplínovaný výkon a právem si zaslouží body do Sportovce. Také oceňujeme účast vůbec – že dali přednost pohybu před např. počítačem.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 27. ledna 2017 proběhla v devátém ročníku beseda s p. Davidem (rotný v záloze) a Jiřím (praporčík armády ČR) Huškovými a p. Josefem Chudobou (rotný v záloze) o jejich účasti na zahraničních misích armády ČR v zemích bývalé Jugoslávie a v Afghánistánu.

Opět poutavé vyprávění, o to cennější, že se všichni tři besedující těchto misí účastnili. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého nejen o jednotkách UNPROFOR, UNCRO, IFOR (země bývalé Jugoslávie – David Hušek a Josef Chudoba) a KFOR, ISAF a ISAF PTR (Afghánistán- Jiří Hušek), o životě vojáků na misi, ale i o životě obyčejných lidí v těchto destinacích a hlavně o životě dětí a o školství v Afghánistánu.

Vyprávění bylo jako vždy doplněno spoustou fotek a videí pro dokreslení situace. Pan Josef Chudoba přinesl ukázat i medaili Za hrdinství, kterou obdržel po svém zajetí v Jugoslávii. Žáci měli možnost vyzkoušet si typické oblečení afghánských žen a nasoukat se do neprůstřelné vesty.

Jako vždy beseda rychle uběhla, zazvonilo a my se rozešli na autobus a domů. Ale určitě si každý z nás odnesl aspoň jeden zajímavý poznatek z vyprávění. Nebo alespoň pocit, že se máme ve své zemi, kde se nebojuje, dobře.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Hodina angličtiny 17. 1. 2017 v 8. A měla netradiční začátek. British Breakfast – toasty, marmite, curd, pravý anglický čaj s mlékem a k tomu vzpomínání na snídaně v anglických rodinách při loňské návštěvě Anglie. Dál už se pokračovalo tradičně, tématem lekce byla zdravá a nezdravá strava, zdravotní problémy a jejich léčení, takže ta snídaně byla příjemnou motivací pro práci ve vyučování.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Školního kola se zúčastnilo celkem 8 žáků, v kategorii 6. – 7. tříd zvítězila Gabriela Luknarová před Ladislavem Kolečkářem, Vendulou Cahovou a Vojtou Ludvíkem. Vítězka kategorie 8. – 9. tříd Natálie Hryčovská postoupila do okresního kola, které se koná 16. února, za ní se umístili s velmi pěknými výkony Lukáš Láník, Eliška Kolečkářová a Tomáš Foltán.

Všem gratulujeme a přejeme hodně pěkných zážitků s angličtinou nejenom ve škole a na soutěžích, ale hlavně na cestách a v běžném životě.

  Jitka Radkovičová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.