Vstup do fotogalerie

Dne 20. 12. 2016 jela čtvrtá a pátá třída do planetária v Brně. Program se jmenoval "Úžasné planety". Nejdříve jsme se podívali na souhvězdí. Po tomto nádherném pořadu jsme se přesunuli na Vánoční trhy. Rozdělili jsme se na skupinky po dvou, třech žácích. Šli jsme se podívat na stánky a koupit dárečky. Každý si nakoupil velmi krásné dárečky, ať pro sebe nebo pro rodinu. Když jsme měli vybráno, došli jsme do autobusu a jeli zpět do školy. Všichni jsme se rozloučili a vydali se domů a do družiny. Byl to krásně prožitý den.      

Vendula Pučková

 

 

Vstup do fotogalerie

Poslední den před vánočními prázdninami to ve třídách vonělo jablíčky, cukrovím a prskavkami. Druhou hodinu jsme se sešli v tělocvičně, kde si děti užily vánoční diskotéky a předvedly krátký program. V dalších hodinách si předávaly dárky a užívaly posledních okamžiků s kamarády. Všem přejeme klidné Vánoce a do nového roku hlavně pevné zdraví a trpělivosti.

  kolektiv 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se vypravila 24 členná skupina našich sportovců na již pátý ročník Vánočního trojboje, který se skládá ze šplhu, trojskoku a švihadla za minutu. Soutěžilo se o pohár starosty města. Jako soupeře jsme měli 2 družstva z Hrušovan a 1 z Břežan. Naši žáci podali výborné výkony ( po pilném soustavném tréninku ) a družstvo A – A. Kovacsová, J. Šebesta, A. Dědíková a Z. Janda zvítězilo. Družstvo B – N. Kuchyňková, S. Laskovský, E. Kolečkářová a R. Kocourek se umístilo na 2. místě. Nejlepšího součtu umístění dosáhl René Kocourek, fantastického výkonu na švihadle Eliška Kolečkářová – 199 přeskoků za minutu. Výborné výkony předvedli jednotlivci – výsledky budou zveřejněny dodatečně. Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy, a to i v chování. Jako doprovod byla s námi paní asistentka Adéla Žouželková, která naše děti pochválila. Chtěla bych jí poděkovat nejen za doprovod, ale i za odbornou pomoc při závodech. Velmi nám pomohla.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V prosinci nám ve třídě dělali společnost naši kamarádi z deváté třídy. V pondělí 5. 12. nám přišli přečíst o čertech. My jim za odměnu zahráli pohádku a přednesli básničku. Na vánočním jarmarku jste si mohli zakoupit zelené stromečky, s kterými nám naši kamarádi pomohli. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další.

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu se druháci rozjeli do stacionáře do Jevišovky, aby potěšili srdíčka nemocným. Vánoční pásmo zvládli na jedničku. Děkuji jak dětem, tak rodičům za ochotu.

  Bronislava Šimčíková, třídní učitelka

 

Vstup do fotogalerie

V letošním roce se poprvé podílela naše škola na programu Drnholeckého jarmarku. V programu vystoupili žáci druhé třídy, taneční kroužek mladších dětí, kroužek flétničky, kytary a trampolín. Rodičům se program líbil a děti si to před plným sálem doslova užívaly. Děkuji rodičům, dětem a kolegyním, které program s dětmi připravily.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Druhý prosincový týden se ve druhé třídě nesl v duchu rodinné pohody. Probíhal zde projektový týden pod názvem Jaké je to u nás doma. V pondělí a úterý jsme si povídali, co zajímavého se v každé rodině děje, jak tráví svůj volný čas, jaké mají koníčky členové rodiny, kde rodiny žijí, jaké mají povinnosti, ale i práva všichni členové rodiny. Zkoušeli jsme nakupovat v obchodě, co potřebujeme, plánovali jsme, za co utratíme. Splnili jsme všechny úkoly v prvouce. Vyrobili jsme dárečky pro naše blízké doma. Ve středu jsme si každý vytvořili svoji první myšlenkovou mapu. Hráli jsme si scénky - jaké je to u nás doma. Čtvrtek provoněl třídu cukrovím. Děti si vyzkoušely vánoční lidové zvyky. Zpívali jsme koledy a vánoční písně. Hráli jsme vánoční bingo a naučili se kreslit rodinný erb. V pátek nám to vše uzavřeli první prezentace před tabulí. Děti se dozvěděli zase něco zajímavého a nového o kamarádek ve třídě. Celý týden se nesl v přátelské atmosféře. Mně osobně se líbil a děti si celý týden užily. Děkuji všem rodičům za pomoc při vytváření domácích úkolů a pomůcek.

  Bronislava Šimčíková, třídní učitelka

 

Vstup do fotogalerie

V letošním roce nechodili čerti a Mikuláš po národce. Letos si čertovské hrátky pro mladší spolužáky připravila Žákovská rada. Děti měly připravené 4 stanoviště, kde všichni zúčastnění plnili zapeklité úkoly. Žákovské radě děkujeme. Děti si to užily.

  Pedagogové 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

Výborné pokračování měla účast vítězů okresního přeboru ve šplhu družstev starších žáků na krajském přeboru v Brně. I přes horší výsledky se podařilo vybojovat Renému Kocourkovi, Zdeňku Jandovi a Lukáši Láníkovi překrásné třetí místo. Velká gratulace. 

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

První den v měsíci jsme se vydali se svými třídami do Brna do divadla Radost na divadelní představení pohádky Kubula a Kuba Kubikula. Pohádka byla velmi pěkně zpracovaná. Děj vtáhl děti do pohádky tak, že s herci zpívaly a rytmicky je doprovázely. Dětem se předtsvení moc líbilo.

  Bronislava Šimčíková a Klára Kneeová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.