Vstup do fotogalerie

V úterý 29. 11. 2016 se žáci naší školy zúčastnili šachového turnaje. Za starší hráli Foltán Tomáš a Kocourek René, v družstvu jim pomáhali Foltán Michal a Zugárek František. Za mladší žáky hráli sourozenci Zugárkovi Petr a Tomáš, Vlk Michal a Krška Václav. Děkuji za vzornou reprezentaci.

  Hedvika Škrabalová - vedoucí šachového kroužku

 

Vstup do fotogalerie

Krásného úspěchu dosáhli starší žáci na okresním kole ve šplhu, který pořádala ZŠ Slovácká Břeclav. Okresním přeborníkem se časem 2,24 stal René Kocourek. Na druhém místě mu kryl záda časem 2,41 Zdeněk Janda. Poprvé byla také organizována soutěž družstev, kterou naši kluci vyhráli a budou reprezentovat na krajském kole v Brně. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy.

I mladším žákům se v této soutěži dařilo. V kategorii 1. - 3. tříd chlapci vybojoval krásnou zlatou medaili Vojtěch Zourek ze 3. ročníku s časem 5,07. Stejnou pozici vybojovala Nikol Rohrerová z 5. ročníku v kategorii 4. - 5. tříd dívky, s časem 4, 79. Kláře Lukáčové s časem 5, 48 unikla bronzová medaile. Všem malým  závodníkům též děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. 

  Stanislav Pichanič a Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Za účasti 10 závodníků se konal přebor ve skoku vysokém. V mladších žákyních zvítězila jediná skokanka Katka Jandová s výkonem 105 cm, v kategorii mladších žáků zvítězil Kuba Šebesta – 130 cm, druhý Steve Laskovský – 115 cm, třetí Lukáš Lauseker – 105 cm. Ze starších žákyň skočila více Kristýna Kubíčková – 120 cm, Eliška Kolečkářová 110 cm. Nejlepší skok předvedl Honza Tisoň – 145 cm, na dalších místech osmáci Roman Sedláček – 125 cm, Dominik Sulz – 125 cm, čtvrtý Hynek Děneš – 115 cm. Všem skokanům blahopřejeme a připisujeme body do Sportovce. Je škoda, že se soutěže nezúčastnilo více žáků – hodně umí skákat přes jeden metr a mohli své výkony předvést.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Letošní plavání druhých a třetích tříd začalo již druhý týden v září. S malým přerušením podzimních prázdnin jsme ho toto pondělí ukončili. Druháci si prodělali výcvik od dýchání přes potápění až k jednotlivým plaveckým stylům - kraul, prsa a znak. Raketu - čili šipku - budou pilovat ve třetí třídě. Třeťáci jen pilovali tyto styly a všichni se v nich zdokonalovali. Ti, kteří dosáhli nejlepších časů, pojedou naši školu reprezentovat v jarních měsících na plavecké závody do Hustopečí. Na závěr našeho plavání se děti rozloučily básničkou, kytičkou s učitelkami výcviku. Druháci se již nyní těší na plavecký výcvik ve třetí třídě. Plavecké škole Hustopeče děkujeme za skvělé paní učitelky.

  Bronislava Šimčíková a Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

Naše škola se letos jako jedna z mála škol v Jihomoravském kraji opět zapojila do projektu ministerstva školství Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví. V letošním roce byl projekt zaměřen na osudy lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů opustili své domovy a na ty, kteří byli v rámci Československa nedobrovolně přesídleni. K vybranému tématu bylo nabídnuto DVD o emigraci, poválečném odsunu Němců, o provokacích Státní bezpečnosti vůči těm, kteří chtěli odejít do zahraničí, o budování hranice z ostnatých drátů kolem Československa a dokument o přesidlování a internaci řeholníků a řeholnic.

Projektu se jako vždy zúčastnili žáci devátého ročníku, vybrala jsem téma vysídlení českých Němců po válce v letních měsících roku1945. Nejprve jsme absolvovali besedu s p. Věrou Fojtovou z Novosedel, která je autorkou knihy Odpusť nám jejich viny – o vysídlování a přesídlování lidí na Valašsku a z Valašska, např. do Novosedel. Následovala projekce filmu, který se jmenoval Zabíjení po česku a pojednával o vysídlování českých Němců na Žatecku těsně o válce.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o této problematice. Je potřeba s žáky o tomto tématu mluvit, předávat jim informace v širším kontextu, aby si dovedli představit, co se v pohraničí ČSR dělo a proč, nejen proto, že se to týká i našeho regionu.

Myslím, že tento projekt má rozhodně smysl a budeme v něm i nadále pokračovat.  

 Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Dva rozdílné turnaje odehráli naši žáci na okrskovém kole ve florbale v Mikulově. Zatímco mladší hráli zodpovědně a plnili pokyny, starším se moc nevedlo. Přesto všem děkuji za reprezentaci školy. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 14. 11. proběhlo v první třídě předávání slabikářů, ovšem děti ho nedostaly jen tak. Na prvňáčky čekalo plno úkolů, které musely splnit a dokázat, že se mohou rozloučit s Živou abecedou. Žáci četli známá písmenka, skládali je do slabik, přiřazovali slabiky k obrázkům a nakonec jsme si i zasoutěžili. Po úspěšném zvládnutí úkolů jsem nadšeným prvňáčkům předala slabikáře, s kterých měli velkou radost a ihned si je prohlédli. Doufám, že jim toto nadšení vydrží i při práci s touto knihou.

  Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 2. 11. se na prvním stupni konala beseda k projektu Bílá pastelka. Bohužel, druháci se besedy ještě neúčastnili. Aby to dětem nebylo líto, vyzkoušely si, jaké to je, když člověk opravdu nevidí. Pro někoho bylo těžké se dostat na místo se zavázanýma očima, pro někoho bylo těžké rozeznat tvar v ruce a někomu bylo nemilé, když nevěděl, co se jim vkládá do úst. Na závěr děti uznaly, jak to mají lidé s postižením zraku těžké. Byla to velká zkušenost. Děkuji všem rodičům, kteří poslali ovoce a zeleninu na ochutnání.

  Bronislava Šimčíková

Vstup do fotogalerie

Tradičně se konal školní turnaj v přehazované dívek, tradičně nějak ubývá sportovců, letos dokonce děvčata nevytvořila družstva – museli je doplnit chlapci. Hráli na dva vítězné sety do 25 bodů. První set vyhrála 9. třída, druhý osmá, třetí rozhodující s velkým rozdílem vyhráli osmáci – získali tedy 100 bodů do Sportovce. Pokud bude hra na této úrovni, na okresní přebor v Břeclavi to nebude. Přesto bych ráda vyhodnotila nejproduktivnější hráčku – tou je Adéla Dědíková. Její rychlost a pohotovost by potřebovali i ostatní hráči.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Dnes jsme se neučili, protože přijeli z Brna z centra pro nevidomé. Ukázali nám, jak je těžké být slepým. Fakt je to těžké, ale zvyknout se na to dá. Pomůcky dokážou všechno, a ten slepecký pes je hezký. Jmenovala se Klér.

                                                   Nikola Havelková, 3.A

 

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme si zkusili chodit s bílou holí se zavřenýma očima. Ještě se mi líbilo, jak jsem si zkoušela brýle a prohlížela obrázky jako nevidomí, můžou různě vidět. Pak jsme zkoušeli nalít vodu do hrnečku s brýlemi, s kterými jsem nic neviděla. Mohli jsme i pohladit pejska, který měl jméno Klér. Byla to holka. Ještě jsme mohli zkusit, jak nevidomý pozná barvu oblečení podle pípátka.

                                                 Johanka Kršková, 3.A

 

Nejvíc se mi líbily skládačky a mluvící počítač a telefon, bílá hůl a jak jsme nalívali vodu.

                                                Lukáš Nguyen, 3.A

 

Líbilo se mi, jak jsme drželi bílé hole a cvakání jmen. Pejsek byl hodný a umazlený. Jmenoval se Klér, rasa královský pudl.

                                                Přemek Mikulčík, 3.A                                                                

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.