Vstup do fotogalerie

V úterý 27. 9. 2016 proběhlo rozloučení s létem. Po společném průvodu od mateřské školy do základní jsme na školním pozemku rozdělali oheň a při zpívání písní s kytarou opékali špekáčky, slaninu nebo i obyčejné rohlíky. Po setmění se děti vydaly domů s rozsvícenými lampióny nebo osvětlenými dýněmi. Byl to pro rodiče i děti příjemně strávený podvečer.

  pedagogové základní školy

 

Vstup do fotogalerie

Úspěšně zahájili naši žáci sportovní sezónu v novém školním roce na přespolním běhu v Břeclavi. Druhé místo v družstvech starších žáků, třetí místo starších žákyň a 4. mladších žáků je výborný počin. Nejlepším jednotlivcem byl Petr Varga na 4. místě v kategorii starších žáků.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Do Brna se vypravili na divadelní představení Strakonický dudák žáci 5. a 8. třídy. Divadlo Radost nezklamalo a předvedlo se ve vrcholné formě. Herci úžasně hrají, zpívají, ovládají hudební nástroje a baví publikum, scéna je divadelně podmanivá a chytrá. Strakonický dudák tak může po více než 150 letech ožít i pro mladé diváky. Doufejme, že se představení líbilo i žákům :-)

  Tomáš Procházka

 

Třída - to je moje místo, kde mám kamarády, kde se učíme nové věci a kde chceme, aby nám společně bylo dobře. Toto motto nás provázelo po celý tento týden. Naši milí prvňáčci mají za sebou totiž svůj první projekt. Celý byl zaměřen na kamarádství, naučili jsme se například pracovat ve skupinkách a moc nás to bavilo. Umíme také nové písničky, říkanky, pohádku o Palečkovi a jeho kamarádech, pomáhat si, ale také spoustu zábavných her.
Na další aktivity, které jsme stihli vyfotit, se můžete podívat ve fotogalerii a na naše společné práce na nástěnce u šaten.

Klára Kneeová

 

Vstup do fotogalerie
I letos se v průběhu letních prázdnin konal oblíbený příměstský tábor.
V první řadě bych chtěla velmi poděkovat Radku Krýslovi za zprostředkování adrenalinového zážitku pro naše děti a také jeho volný čas, který nám věnoval v době své dovolené. Poslední den nás čekal i s hasiči z Pohořelic v ATC Merkur se člunem, na kterém si děti užily spoustu legrace, ale hlavně pro děti šlo o úplně nový adrenalinový zážitek. Děti si odnesly mnoho dalších zážitků a vzpomínek na tábor i z předešlých dnů. Zvládli jsme výlet na kolech, zaplavat si v Hrušovanech, poznali jsme spoustu nových her u místní rozhledny a na Starátku. Hry jsme si zahráli i na Svatém kopečku v Mikulově. Tyto fyzicky náročné dny nám zpříjemnily svačiny od maminek a také od našich báječných kuchařek, které nám opravdu dopřávaly velké a chutné svačiny. Svačinky a obědy patřily u dětí tento rok k velmi oblíbené činnosti. „A kdy už bude teplý oběd?“ Tato otázka padla hned po druhé svačince. laughing 
Myslím, že máme na co vzpomínat. Všem zúčastněným děkuji.

Klára Kneeová
  

 

Vstup do fotogalerie

Ve dnech 22.8. - 26.8. se jako každý rok konal příměstský tábor při ZŠ a MŠ Drnholec. V pondělí (22.8.) jsme se všichni sešli ve školní družině a přivítali jsme po roce nový příměstský tábor. Už první den jsme do toho šli po hlavě! Hráli jsme nejrůznější hry, jak pohybové, tak slovní. Čas nám rychle utíkal a už jsme se nemohli dočkat druhého dne (úterý), protože na ten den byl naplánovaný výlet do Lednice, jeli jsme okouknout sochy z písku!

V úterý (23.8.) byl sraz před budovou školy již v 7:45, místo klasických 8:00 a vyrazili jsme na autobusovou zástavku - směr Mikulov. V Mikulově nám stále zbýval nějaký čas, než pojede autobus do Lednice, a tak jsme vymýšleli, čím bychom si ho mohli ukrátit. Najednou někdo zvolal: „Hééj! Pojďme mávat z mostu na kamióny!!“ Za všechny zúčastněné mohu říct, že čas nám utíkal opravdu rychle, dokonce tak rychle, že jsme samým máváním málem nestihli autobus. Konečně se dostáváme do Lednice, kde po cestě za sochami z písku potkáváme i sokolníky s překrásnými sovami a nejrůznějšími dravci, kteří žijí v ČR. Celí nadšení vcházíme do areálu, kde se tyčí nízké i vysoké, úzké i široké sochy z mořského písku. V obrovském pískovišti s mořským pískem jsme si pak sami zahráli na sochaře.

Unavení z výletování, ale zato nadšení ze zážitků dnešního dne, se vracíme zpět do Drnholce. Veškeré fotografie z tohoto výletu můžete vidět v galerii u tohoto příspěvku. 

„Třetí den je kritický!“ Ono na tom něco bude. Tento den jsme byli všichni nějací utahaní, protivní a unavení. Unavení… Že by pozůstatek ze včerejšího výletu? Tento den, pořadím v týdnu třetí, jsme strávili ve školní družině hraním her, hraním si s hračkami a sem tam i hraním paní učitelce Lucii na nervy.  Všechno se ale naštěstí zvládlo s přehledem a pokračování táboru nemohlo nic bránit!

Čtvrtý den byl pro nás ve znamení úspěšnosti!!! Našli jsme totiž POKLAD.

Hned ráno jsme si sbalili věci potřebné pro hledání a nalezení pokladu. Protože byl horký den, bylo nejdůležitější pití a pokrývka hlavy. A vyrážíme! Cestou jsme plnili nejrůznější úkoly. Od zpívání písniček, řešení rébusů a hádanek až po pohybově založené hry, které na nás číhaly na drnholeckém Starátku. Protože děti byly šikovné a splnily veškeré potřebné úkoly a uhodly i ty nejzáludnější hádanky, poklad je čekal, kde jinde, než opět ve školní družině! 

Poslední den, pátek (26.8.) byl dnem, ze kterého nikdo nevyvázl suchý!

Čekal nás totiž krytý bazén v Hrušovanech nad Jevišovkou. Opět jsme vyrazili autobusem, ale tentokrát směr – Hrušovany n. J.. Na recepci zařídila p. uč. Lucie vše potřebné a HURÁ DO VODY!!! Po 2 hodinách ráchání se, bláznění ve vodě, šplíchání a dovádění, bylo na čase vylézt z bazénu, usušit se, obléct se, nic si nezapomenout sbalit do batůžku a vyrazit zpět do Drnholce, kde jsme letošní příměstský tábor 2016 ukončili na dětském hřišti.

Myslím, že se letošní ročník opravdu povedl !!! 

  Lucie Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Pátek 16. 9. patřil sportovně brannému dopoledni. Nejen že jsme získali základní znalosti ze zdravovědy, zaběhali si, zahráli kopanou či zaskotačili na školním hřišti, ale navštívil nás náš bývalý žák Roman Šlachta jakožto zástupce drnholeckých hasičů. Jak se dětem dařilo či líbil dnešní den, se podívejte na fotografie, které nám pořídily naše milé paní učitelky Dáša a Martina. Všem děkujeme za vydařené páteční dopoledne.

 kolektiv pedagogů 1. stupně

 

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek naše škola běžela tradiční maraton – pro 2. stupeň to byl 1 km pro každého žáka a nejlepších 42 výkonů se vypočte čas celého maratonu. A které výkony byly nejlepší? V kategorii 6.-7. tříd Kamila Veselá časem 4:33, Vladimír Kolečkář 3:57, v kategorii 8.-9. tříd Kristýna Kubíčková 4:13 a Petr Varga 3:32. Všem běžcům blahopřejeme za výkony a výdrž a připisujeme první body do Sportovce. Ostatní výsledky budou na nástěnce u tělocvičny.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 

 

 

Srdečně zveme všechny rodiče žáků naší školy v úterý 13. 9. 2016 na plenární zasedání SRPŠ v 17 hodin ve školní jídelně a následně v 17.30 na konzultace s třídní učitelkou či třídním učitelem v jednotlivých třídách.  

Těšíme se na Vaši účast. 

Do šatny:

 • přezůvky
 • sportovní obuv na ven
 • plátěný pytlík

 
Do třídy:

 • ručník s poutkem na zavěšení
 • papírové kapesníky (celé balení)
 • ubrousek na svačinu
 • polštářek nebo podsedák 


Do tašky:

 • pevné desky na sešity A4
 • penál
 • průhledné obaly na sešity
 • desky na písmena
 • desky na číslice potřebovat nebudeme
 • fólie A4, A5


Do penálu:

 • hadřík cca 10x10cm (na stírání tabulky)
 • nůžky


Na tělocvik:

 • tepláky a mikina
 • kraťasy a tričko
 • pevná neklouzavá obuv do tělocvičny

Vše v látkovém uzavíratelném sáčku      


Výtvarná výchova, pracovní výchova:
(dětský kufřík)

 • zástěra, velká starší košile nebo triko
 • staré noviny nebo igelit, hadřík
 • temperové barvy
 • špejle
 • kelímek na vodu
 • tuš
 • fix černý
 • blok na kreslení

    

Vše čitelně podepište!

Třídní fond 500,-

 

První den ve škole děti dostanou: deníček A6, pero Tornádo, tužky č. 1, č. 2, gumu, pastelky, lepidlo, voskovky, vodové barvy, štětce č. 8, č. 10, plastelínu, barevné papíry, ořezávátko.

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.