video natočily žákyně 9. třídy

Vstup do fotogalerie

V pátek 29. 4. 2016 se vyučování na 1. stupni neslo v duchu kouzel a čarodějnického reje. Žáci ve fantastických kostýmech ve svých třídách plnili napínavé úkoly. Opět krásně a zajímavě prožitý den. Fotografie vám napoví, jak se dětem samotné křepčení líbilo.

 Kolektiv pedagogů 1. stupně

Vstup do fotogalerie

„Na kopcích Pavlovských, Tabulkách, na Turoldě, na svazích slunečných, kde sucho je… …Ach, jižní Moravo, zem žárná, má lásko!“ (Petr Bezruč, Divizna) Krásu míst, kde žijeme, většinou přestáváme vnímat. Stanou se pro nás všedností a mnohdy ani nevíme, jaké vzácnosti kolem sebe máme. Pálavu vidíme denně, někteří se tam občas vydají na výlet, někteří tam ještě ani nebyli. V letošním roce uplyne 40 let od vzniku CHKO Pálava. K tomuto výročí pořádá DDM Mikulov spolu se Správou CHKO Pálava dne 25. 5. 2016 soutěž „Jak známe Pálavu“, která je určená žákům 8. ročníků základních škol a příslušným třídám víceletých gymnázií našeho regionu. Součástí přípravy žáků 8. tříd na tuto soutěž je i přednáška RNDr. Jiřího Matušky, která se u nás uskutečnila 29. 4. 2016 a žáci získali mnoho cenných informací.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Krásného úspěchu dosáhli naši žáci na okrskovém kole McDonald Cupu ve Valticích. Obě družstva si prvním místem vybojovala postup na okresní kolo, které se koná 5. května v Poštorné.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 22. 4. děti na 1. stupni se zapojily do oslav Dne Země nejen prací, ale i zábavou. V některých třídách se vařil guláš, plnily se zábavné úkoly, zkoušely výrobky z plastů. Dětem se práce dařila a ze školy odcházely spokojeny a s úsměvem. Foto pro vás pořídila Markéta Pernesová.

Kolektiv pedagogů 1. stupně

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 23. 4. se zúčastnilo 12 gymnastek a gymnastů (i když nejsou všichni žáci naší školy – trénují u nás) gymnastických závodů ve Šlapanicích. Tyto závody jsou nejobtížnější jak co do požadavků na odcvičené prvky, tak i konkurence (Bučovice, Znojmo, Hodonín). Výsledky – úspěchy – dopadly podle rčení: kdo vydrží, vyhraje. To se týká těch starších. Za ženy závodila Kája Mrenicová (loni vyšla), vyhrála před Terezou Štarmanovou, v dorostenkách vyhrála Marta Kurachová (s velmi vysokou obtížností sestav), třetí Mirka Marková, náš René Kocourek skončil druhý za Dominikem Jirků. Mladší děvčata měla více soupeřek, přesto Nikol Rohrerová 6., Klára Lukáčová 9., hrušovanská Hedvika Musilová v mladších žákyních 10. Všem závodníkům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a krásné zakončení letošní závodní sezóny. Jako vždy patří dík i rodičům, kteří své děti ve sportu podporují, v neposlední řadě trenérům – panu Smíškovi a Zuzce Šedivé.

Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý proběhl tradiční turnaj v přehazované – zúčastnila se 3 družstva – 7. A a dvě družstva šesťaček. Děvčata hrála na 2 sety do 15 bodů – s převahou vyhrály sedmačky, mají za sebou rok tréninku navíc, závody v Břeclavi a Mikulově, pro šesťačky to byl první závod. Všechny se snažily, během turnaje se lepšily, chtějí jet i na závod do Mikulova. Na druhém místě bylo družstvo s kapitánkou Daňkovou, třetí s kapitánkou Winklerovou. Po turnaji si děvčata společně zatrénovala. Všem patří body do Sportovce.

Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Smolné druhé místo přivezli žáci a žákyně z okrskového kola ve vybíjené, které pořádala ZŠ Mikulov na Valtické. Těsná prohra 13:12 s pozdějším vítězem ZŠ Valtická a 3 jasné výhry jsou ale velmi dobrým počinem

Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 13. dubna 2016 se žáci deváté třídy opět zúčastnili projektového vyučování nazvaného „Hanin kufřík“, které probíhá v židovské synagoze v Mikulově. Projekt je zaměřen na holocaust během druhé světové války.

První část se odehrává v podobě frontálního opakování klíčových slov a událostí z druhé světové války.

Ve druhé části se žáci rozdělí do pěti skupin, obdrží materiály a zpracovávají osudy pěti mladých židovských lidí a jejich rodin, které postihlo odvezení do koncentračního tábora v Terezíně, do vyhlazovacího tábora v Osvětimi, úmrtí v plynových komorách nebo přežití hrůz koncentračních táborů a návrat do normálního života.

Na konci celé dvouhodinovky odprezentují skupiny svoje výsledky. Poté následuje prohlídka opravené synagogy. Letos jsme požádali i o prohlídku židovského hřbitova, který patří k největším ve střední Evropě.

Cílem tohoto projektu je připomenout žákům, jak se nacisté chovali k ostatním rasám, které považovali za podřadné. Je důležité si pořád připomínat porušování lidských práv. Chtěla bych pochválit deváťáky za vzorné chování – jak během cestování linkovým autobusem tam i zpět, tak během projektového vyučování a v neposlední řadě i na židovském hřbitově a během rozchodu. Jsem ráda, že je na ně spolehnutí a nemusely jsme je s paní ředitelkou umravňovat.

Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V pondělním chladném a zataženém ránu se žáci prvního i druhého stupně vydali na fotbalové hřiště, kde na nás čekali pánové, dravci a sovy společnosti Seiferos. Vyslechli jsme hromadu základních informací o životním prostředí, potravě i strategii lovu dravců a sov, se kterými se můžeme občas na výletech nebo v zoo setkat. Nejúžasnější pak byly letové ukázky výra velkého, puštíka, orla stepního či sokola, hlazení výra velkého po bříšku či přivolání dravců k sobě na ruku. Někteří si svou pozorností vysoutěžili fotografie dravců a možnost dělat návnadu :-).

text Hana Vlková, foto Markéta Penesová, video Tomáš Procházka

 

Výsledková listina 20. ročníku přeboru ve sportovní gymnastice (.xlsx)

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 9. 4. 2016 se konal jubilejní 20. ročník gymnastických závodů. Za ta léta se rozšířil o školy mimo okres Břeclav – viz výsledková listina. Na letošní ročník se přihlásilo rekordních 170 závodníků, měli jsme obavy, zda se to dá organizačně, časově i prostorově zvládnout. Přípravy byly důkladné, do detailů, náročné. Nakonec přijelo „pouze“ necelých 150 gymnastů. Závodilo se ve třech tělocvičnách (i v tzv. pinecárně), v těchto prostorách se sešlo na 400 lidí (závodníci, trenéři, rozhodčí, pomocníci, činovníci a hodně diváků). Vše dopadlo výborně, všichni (aspoň doufáme) spokojeni, čas mezi sledy vyplnila vystoupení Lucky Furišové – jóga, tanečního kroužku a klokaních bot pod vedením p. učitelky Broni Šimčíkové. Všem, kteří se na přípravě a průběhu závodů podíleli (jak také uvádíme ve sborníku vydanému k tomuto výročí) moc děkujeme.

Z výsledků gymnastů, které tady trénujeme (nejen z Drnholce) uvádíme ty nejlepší:

Kat. 1.–2. tříd – Tamara Kotlaříková – 4. místo (Hrušovany)
Kat. 3.–5. tříd – Nikol Rohrerová – 3. místo
Kat. 6.–7. tříd – Marta Kurachová – 2. místo, Mirka Marková – 4. místo (obě z Březí)
Kat. 8.–9. tříd – Dominik Jirků (Hrušovany) – 1. místo, René Kocourek – 3. místo

Za muže závodili dva naši bývalí žáci – Ondra Migota a Tomáš Křižan.

Nejen těm, ale všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci nejen svých škol, našich gymnastických kroužků, ale především sama sebe. Dík patří i rodičům, kteří své děti ve sportu podporují, někdy je musí i „nakopnout“ – aby to nevzdávali, zaťali zuby a trénovali dále.

Další sobotu nás čeká poslední závod – Šlapanický koniklec, ten jen pro užší výběr gymnastů.

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

Dvě druhá místa na okresním přeboru ve volejbale vybojovala družstva chlapců i dívek v Břeclavi. Obě družstva podala bojovný výkon, za který jim patří poděkování. Malou vadou přeboru byla malá účast škol.

Stanislav Pichanič

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.