Vstup do fotogalerie

V úterý se utkala družstva 8.A a 9.A ve školním turnaji. Podmínkou byla účast tří děvčat. Vzhledem k nemocnosti žáků se nakonec podařilo družstva vytvořit. S převahou zvítězila 9.A, mají také rok tréninku navíc, osmáci se ale také snažili. Zároveň si pan učitel Pichanič vybíral na dubnový okresní přebor, na kterém je čekají těžší soupeři. Všem žákům píšeme body do Sportovce a přejeme, aby u tohoto krásného sportu vydrželi.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V první jarní den jsme opět vyháněli zimu. Žáci páté třídy nám vyrobili Moreny hned dvě. Cestou jsme z plných plic pokřikovali jarní říkadla a básničky. Na hrázi jsme si zahráli společně několik jarních her. Jak se nám zimu podařilo vyhnat, to uvidíme v nadcházejících dnech.

 

                                             

 1. stupeň

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 17. 3. se sešli vítězové třídních kol v učebně druhé třídy, aby v jednotlivých kategoriích poměřili své síly. Nejlépe se u prvňáků vedlo Michaelu Vlkovi, v kategorii druhých a třetích tříd si prvenství vybojoval Tomáš Křivánek v recitaci a v próze Adéla Wernerová. V kategorii čtvrtých a pátých tříd se nejlépe umístila Daniela Vlková v recitaci a v próze Václav Krška. V nejstarší kategorii si prvenství zajistil Tomáš Foltán. Vítězové naši školu budou reprezentovat v oblastním kole v Mikulově. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné zážitky.

  Jana Juřenová, Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Přestože pochmurné nedělní počasí vybízelo spíše k lenošení v zahřátém pelíšku, i tak se v sále KD sešla hrstka dětí v nejrůznějších maskách, aby si tuto lenošnou neděli zpříjemnily tancem, hrami a soutěžemi. K našemu překvapení se letos snad poprvé na tanečním parketu objevili dospělí v maskách. Za obdiv stál Rumcajs s Mankou a Cipískem, mezi dětmi zase včeličky, broučci, Pipi Dlouhá punčocha, bojovníci,.. Děkujeme sponzorům a všem, kteří se na přípravě plesu podíleli. Příští rok se na vás s dobrou náladou těší organizátorky Hanka Vlková a Martina Bejdáková.                                       

 foto Markéta Pernesová, text Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Žáci 6.B se ve středu 16. 3. seznámili s českými ilustrátory knížek pro děti v rámci března - měsíce knihy. Se studenty jsme se bavili například o J. Ladovi nebo H. Zmatlíkové a žáci uváděli, které knížky znají nebo mají doma. Dále k sobě přiřazovali ilustrátory a jejich ilustrace a také skládali puzzle.

  Michaela Dobiášová

 

Vstup do fotogalerie

Již několik let jsme zapojeni do projektu OVOCE DO ŠKOL. Žáci prvního stupně v pravidelných intervalech dostávají čerstvé ovoce a zeleninu. Jedná se o tradiční i cizokrajné vzorky. Ve čtvrtek 10. 3. 2016 nás navštívili zástupci dodavatelů Ovocentra s vystoupením, ve kterém dětem hravou formou přiblížili význam vitamínů pro naše tělo.

  Jana Juřenová, Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 9. 3. k nám do školy zavítala skupina herců, která se dětem prvního stupně pomocí básníček a říkanek snažila přiblížit tvorbu básní. Jednalo se o živé představení, které děti vtáhlo do průběhu a svojí aktivitou a reakcemi přispěly k aktivnímu prožití. Představení pro druhý stupeň se neslo již ve vážnějším tónu, pro žáky však nebylo příliš zajímavé.

  Jana Juřenová, Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 8. 3. 2016 se v sále Kulturního domu v Drnholci uskutečnila oslava MDŽ. Naši žáci popřáli babičkám svým programem a dárečky, které vyrobili v družině. Děkujeme všem, kteří se podíleli na programu. 

  Bronislava Šimčíková, Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Patnáctičlenná výprava gymnastů (a gymnastek) závodila ve Slavkově – soutěž družstev (i jednotlivců). Všichni jmenovaní trénují u nás v Drnholci (trenéři Zuzka Šedivá a Smíškovi), i když jsou z jiných škol. Všechna 4 družstva se vrátila s pohárem.

Mladší žákyně: Nikol Rohrerová, Klára Lukáčová, Tamara Štarmanová ( Hrušovany ), Tereza Směřičková (Dolní Dunajovice) vybojovaly 3. místo (z 6 družstev).

Starší žákyně: Valérie Vršková, Andrea Kleinová, Marta Kurachová , Mirka Marková (Březí) skončily 2. (rovněž z 6 družstev).

Starší žáci: René Kocourek, Patrik Vrška, Domonik Jirků (Hrušovany) byli třetí (ze tří – na Bučovice a Slavkov nemáme, trénují 5x týdně v oddílech).

Dorostenky: Maruška a Eliška Marxovy ( Gymnázium Mikulov), Kája Mrenicová ( SZŠ Brno ), Tereza Štarmanová (Gymnázium Znojmo) soupeřily pouze s dívkami z Bučovic a poprvé je porazily. Kája dosáhla nejlepšího umístění v jednotlivcích – 3. místo!

Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci svých škol a gymnastiky na naší škole. Také chválím ochotné rodiče, kteří gymnasty na závody svými auty vezli.

Teď se soustředíme na oblastní závody 9. dubna – již 20. ročník!  

Kateřina Smíšková 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.