Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek odpoledne přišly děti z posledního ročníku mateřské školy v doprovodu svých zákonných zástupců k zápisu do 1. třídy. Někteří s obavami, jiní s přehledem plnili úkoly, které si pro ně paní učitelky 1. stupně připravily. Letos jsme přivítali celkem 37 dětí - z Drnholce 27, 7 předškolaček přijelo z Jevišovky a 3 předškoláci z Nového Přerova. Zatím ještě není jisté, kolik jich v září opravdu nastoupí,neboť někteří rodiče si uvědomují náročnost přechodu do školního procesu a čekají na posouzení a radu od specialistů. Přejeme všem, aby se rozhodli správně a jejich děti byly ve škole spokojené. 

 

 

Vstup do fotogalerie

Dnes se utkala dvě desetičlenná družstva v pálkované (neboli sálovém softbalu). Šestá A a B třída sestavila jedno družstvo, sedmá A druhé. Hrálo se na dvě směny. Sedmáci prokázali více zkušeností ve hře a hlavně téměř bezchybné přihrávky na mety. Družstvo šesťáků se ale nevzdávalo, dařily se jim odpaly a zlepšovali se i v házení a chytání míčku. Máme radost hlavně z toho, že část svého odpoledne žáci věnovali pohybu a zdravému zápolení. Všichni si zasluhují body do Sportovce – sedmáci 100, šesťáci 80. Příští týden čekají na vyvolené okresní závody – ve šplhu a přehazované dívek.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 25. ledna 2016 se už pošesté uskutečnila beseda pro žáky 9. ročníku. Se svými zážitky z nasazení v zahraničních misích armády ČR se opět přišli podělit pánové David a Jiří Huškovi.

Nejprve se slova ujal p. David Hušek, rotný v záloze, který se účastnil misí UNPROFOR a UNCRO v Chorvatsku a IFOR v Bosně.

Poté si vzal slovo p. Jiří Hušek, praporčík armády ČR, který se účastnil misí KFOR v Kosovu, ISAF a ISAF PTR v Afghánistánu v letech 2002 a 2012 – vyprávěl hlavně o životě afghánských dětí, o jejich škole a vybavení školy.

Vyprávění obou pánů opět nezklamalo naše očekávání, bylo velmi zajímavé, proložené fotkami a videi přímo ze zmíněných destinací.

Myslím, že informace a jejich zkušenosti a zážitky jsou pro nás přínosné, abychom si uvědomili, jak spokojeně si žijeme.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 25.1. se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Účast ze strany soutěžících byla bohužel nízká. V kategorii žáků 6. a 7. tříd se zúčastnili pouze dva studenti, nakonec byl o něco lepší Lukáš Láník (7.A), který porazil spolužáka Tomáše Foltána. Ve druhé kategorii - žáků 8. a 9. ročníku - se zúčastnili tři žáci 8.A, tj. Jiří Otoupalík, Eliška Kolečkářová a Natálie Hryčovská, a devátou třídu reprezentovali Jan Sikora a Michal Lukeš. První místo z loňského roku obhájil Michal Lukeš, na druhém se umístila Eliška Kolečkářová a třetí místo získal Jiří Otoupalík. Všichni ocenění si odnesli různé pomůcky k procvičování angličtiny a vítězové obou kategorií postupují do okresního kola. Good luck!

  Michaela Dobiášová

 

Vstup do fotogalerie

Na začátku školního roku jsme se všechen 1. stupeň vydali do Lednice na exkurzi. Tam jsme i malovali koně z obrazů a dnes 20. ledna se to došlo vyhodnotit. Z první třídy byla vybraná Tereza Mikulčíková, ze třetí třídy Kristýna Lukačovičová a z naší čtvrté třídy Daniela Vlková. Díky těmto třem děvčatům pojedeme do Lednice ještě jednou zadarmo.

  Nikola Rohrerová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.