Vstup do fotogalerie

     Honzovi na dalekou cestu stačil raneček s buchtami. To už dnes není pravda. Naši "honzové" budou daleko více potřebovat umět se domluvit, tak jim nezbývá nic jiného, než se od dětství věnovat cizím jazykům.

     V současné době mají žáci možnost zapojit se do soutěže "Jak šel Honza do světa", kterou naše škola organizuje v projektu na podporu studia cizích jazyků - angličtiny a němčiny. Je rozdělena do tří kategorií: I. kategorie - žáci 3. - 5. ročníku nacvičují říkadla, rozpočídadla, básničky nebo dramatizaci krátkých pohádek a příběhů, II. kategorie - 6. - 7. ročník - soutěžící připravují projekty o rodině, škole, o svých zájmech a konverzaci na téma orientace ve městě, v III. kategorii se bude konverzovat o kultuře, sportu a také o zajímavých místech v zemích, kde se  mluví daným jazykem.

     K účasti na projektu byly přizvány i školy z blízkého okolí: Novosedly, Březí, Dolní Dunajovice, Ivaň a Hrušovany nad Jevišovkou. V týdnu od 18. 11. proběhnou školní kola, jejich vítězové se utkají ve finále 3. 12. 2008 ve škole v Drnholci. Ti nejlepší se potom předvedou svým spolužákům v předvánočním čase.

     Vítězové jsou už dnes jasní. Vyhráli totiž všichni ti, kteří se do soutěže zapojili a jsou ochotni dělat pro své vzdělání i něco víc než jenom základní povinnosti. Všem přejeme hodně úspěchů.

     Na fotografiích žáci I. stupně nacvičují jazykolamy, říkadla, písničky i známé pohádky, ale potýkají se při tom s neznámým slovíčky, s jejich výslovností... 

 Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Projekt "Jak šel Honza do světa" se pomalu blíží k závěru. Ve dnech 18. - 21. listopadu proběhla školní kola, jejichž vítězové postupují do finále, které se uskuteční dne 3. prosince v naší škole. Soupeři přijedou z Hrušovan n. J., z Dolních Dunajovic, z Ivaně a z Novosedel.

Soutěžící v obou jazycích - angličtině a němčině - předvedli své jazykové schopnosti, ti starší představili své projekty, ti nejmladší zarecitovali, zazpívali a zahráli krátká divadelní představení. Do dalšího kola přejeme našim "reprezentantům" Good luck a Viel Glück.

 

Vstup do fotogalerie

Není to dávno, co jsme odstartovali začátek soutěže "Jak šel Honza do světa", a už tu máme fota z finále. To se uskutečnilo 3. 12. 2008 v naší škole.

Vítězové školních kol předvedli svá vystoupení, aby zjistili, jak jsou na tom v porovnání s žáky z okolních škol. Úroveň byla vyrovnaná, práce poroty velmi obtížná, ale nakonec přece jen byli vybráni a oceněni ti nejlepší. Nejdůležitější ovšem bylo, že mnozí byli ochotni udělat něco navíc pro své vzdělávání. A nebylo jich málo, o čemž svědčí tato čísla: celkem se soutěže zúčastnilo 427 žáků, z toho 319 v angličtině a 108 v němčině. Nejvíce soutěžících bylo v Hrušovanech n. J. - 170, v Drnholci - 163, v Dolních Dunajovicích - 73, v Novosedlích - 11 a v Ivani - 10. Všem zúčastněným blahopřejeme k úspěšné práci a do dalšího ročníku soutěže???(bude-li zájem) přejeme hodně píle, odvahy a úspěchů.

Jitka Radkovičová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates