Vstup do fotogalerie

Ve středu 31. 5. 2023 se druhý stupeň naší školy převlékl do duhových barev. Sjednocujícím prvkem bylo duhové oblečení a duhové doplňky. Žáci se snažili získat poslední důležité body do celoroční soutěže.

První místo vybojovala třída 6.A, kterou čeká výlet do Aqualandu Moravia.

Děkuji kolegům za pomoc s organizací. Velkou pochvalu si zaslouží i žáci, kteří se do soutěže zapojili.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 26. 5. 2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů v Mikulově. 

Veronika Šmatlavová

Vstup do fotogalerie

V úterý 30.5.2023 proběhl v odpoledních hodinách ve školní jídelně již tradiční turnaj v šachu "O POHÁR ŠKOLY". První místo beze ztráty jediného bodu obsadil Petr Zugárek, druhé místo získal Tomáš Zugárek a třetí místo si vybojoval Vilém Hanker. Všichni zúčastnění hráči byli skvělí, přeji jim pohodové prázdniny a v příštím školním roce hodně úspěšných šachových turnajů.

Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 25.5.2023 naše prvňáčky navštívila paní doktorka Barbora Hošková ze zubní ordinace v Mikulově. Děti si dozvěděly spoustu nových informací o zoubkách, jejich stavbě a ošetřování. Závěrem dostaly balíček se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami, žvýkačkou. Paní doktorce děkujeme za poučnou a milou prezentaci.

Zifčáková Nikola

Vstup do fotogalerie

V úterý 23. 5. 2023 v hodině ruského jazyka soutěžili deváťáci ve čtení, recitaci, komunikaci. Moc chválím zúčastněné žáky za jejich výkony před odbornou porotou. Všem soutěžícím přeji úspěšné ukončení posledního ročníku ZŠ a porotě děkuji za její čas.

Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 21. 5. 2023 proběhla v novém kulturním sálu v Drnholci oslava Dne matek. Pro všechny přítomné si děti ze školky, přípravné třídy a prvního stupně připravily milá vystoupení. Účinkujícím děkujeme za velkou snahu, hostům v sále za trpělivost a pohodovou náladu.

Kolektiv vyučujících, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 17. 5. 2023 se uskutečnily gymnastické závody, kde se sešly děti z Drnholce, Novosedel a Mikulova pod vedením DDM Mikulov, aby předvedly, co se během školního roku v kroužku naučily. Za pozorného přihlížení rozhodčích, rodičů, trenérů i kamarádů děti zacvičily krásné sestavy na prostných a přeskoku. Ukázaly také připravené sestavy na lavičce, kladině a hrazdě. V kategorii 1. a 2. tříd rozhodčí nejvíce ocenili sestavy Marka Bešty, Karolíny Slabé a Veroniky Blahové -  všichni ze ZŠ Drnholec. Nejlépe bodované sestavy v kategorii 3. -5. tříd nám předvedly Petra Skřivánková, Laura Janakieva  - ZŠ Drnholec a Sofie Otoupalíková  - ZŠ Novosedly. Děkujeme dětem za jejich píli a nadšení, všem přítomným za příjemnou atmosféru, paní Markétě Pernesové za krásné fotky. 

  Zuzana Mrenicová

 

 

Vstup do fotogalerie

Ani taneční kroužek při naší škole nezahálel. V sobotu 21. 4. 2023 jsme se ještě s 15 dalšími soubory účastnili mikulovské Stonožky, kde jsme sklidili obrovský potlesk a děcka svým elánem, úsměvem a nadšením byly jednoznačně nejlepší. V sobotu 13. 5. jsme měli tu čest vystupovat a reprezentovat naší školu na Mikulovských slavnostech. V neděli 14. 5. jsme potěšili srdíčka našim nejmilejším maminkám, babičkám svou letošní skladbičkou a sestavou Z pohádky do pohádky. Ještě nás můžete vidět tuto neděli, při místní oslavě Dne matek v novém kulturním domě. Děkuji všem, kteří jste se zúčastnili a reprezentovali naší školu na akcích. Moc si toho vážím a byli jste opravdu super. Rodičům děkuji za krásnou a milou spolupráci. Těším se na příští školní rok, kde to opět tanečně rozjedeme.

  Bronislava Šimčíková, vedoucí kroužku

 

Vstup do fotogalerie

 

Oblastní plavecké závody 3. tříd – Hustopeče 9. 5. 2023

Letošních plaveckých závodů v Hustopečích se zúčastnili žáci 3. třídy: Pavel Lahvička, Adam Polák, Simona Suparičová a Eva Mitischková. Soutěžili ve dvou disciplínách: volný styl jednotlivců na 25 m a štafeta 4x25 m (dva chlapci a dvě dívky). V jednotlivcích vybojovala v kategorii děvčat 15. místo Simonka Suparičová z celkového počtu 51 děvčat. Za chlapce skončil na 20. místě Pavlík Lahvička z celkového počtu 60 závodníků. Ve štafetě vybojovali žáci za naši školu 12. místo z celkového počtu 27 škol. Dětem patří velké poděkování za perfektní sportovní nasazení a úspěšné umístění v tak veliké konkurenci plavců. Děkuji i paní Suparičové za doprovod a pořízení fotografií.

Bejdáková

 

Zahájili jsme 1. ročník pěvecké přehlídky Zpívá celá škola. Přihlásilo se celkem 9 tříd. Jejich úkolem bylo domluvit se na oblíbené písničce, zazpívat ji v libovolně zvoleném prostoru školy (kromě střechy) a píseň natočit na video. Třídy se úkolu zhostily s nadšením a hned hýřily nápady co do choreografie. První místo si jednoznačně zaslouží všichni. Krom toho jsme ocenili každou třídu zvlášť tím jejich nej...a také jedničkou do hudební výchovy.

Přípravka: nejroztomilejší, 1. A: nejrytmičtější, 1. B: nejnadšenější, 2. A: nejzpěvnější, 2. B: nejaktivnější, 3. A: nejchytlavější melodie, 4. A: nejodvážnější, 5. A: nejpestřejší, 5. B: nejveselejší.

Děkujeme všem za krásné písničky a do dalšího roku spoustu dobrých nápadů a ať nám to zpívá!

 Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Okrskové kolo ve vybíjené v Mikulově 3. 5. 2023

Naši žáci čtvrté a pátých tříd se ve středu 3. 5. zúčastnili okrskového kola ve vybíjené, které se konalo v Mikulově. Skončili na třetím místě. Bojovali ze všech sil, ovšem na postupová místa nestačili. Do okresního kola v Hustopečích postoupili žáci ze ZŠ Valtická a ZŠ Hraničářů v Mikulově. Přesto děkujeme za reprezentaci naší školy a krásný sportovní zážitek.

 

 M. Bejdáková

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates