Vstup do fotogalerie

Holky z 8. – 9. tříd se zúčastnily dne 11.4. krajského basketbalového turnaje ve Valticích, kde se umístily na krásném prvním místě. Ze srdce jim blahopřeji, jsem na holky velice pyšná a moc jim gratuluji k postupu do krajského kola v Brně.

  Lucie Takáčová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 28. 4. 2023 přišly děti na prvním stupni v čarodějnickém oblečení. V přestrojení děti plnily různé zábavné úkoly, soutěžily v letu na koštěti, šiškami házely na cíl, vyplňovaly čarodějnickou knihu - Lapbook atd. Na závěr vyučování byla diskotéka. Děti si to velmi užily, už se těší na příští kouzelnické úkoly.

 

 vyučující prvního stupně

Vstup do fotogalerie

V úterý 25. dubna jste mohli na chodbách naší školy potkat kadeřnici, zahradníka, kuchaře, číšnici, hasiče, opraváře a spoustu dalších profesí. V tento den totiž probíhalo předposlední kolo Bedny školy.

V odpoledním testu jsme si vyzkoušeli odpovědět na otázky ohledně pohovorů a pravidel na pracovišti. Podařilo by se Vám napsat správnou odpověď na následující otázky?

Najdeš ve větě ukryté povolání? Stolek, gauč i televize jsou v obývacím pokoji.

Rozlušti a napiš povolání, které ukrývají následující indicie: mapy, družice, tabulky, déšť, televizní zprávy, teploměr.

Děkuji všem žákům, kteří se do celoroční soutěže zapojují.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

Žáci šestého ročníku si v hodinách matematiky vyzkoušeli, jak náročná je výroba deskové hry. Jejich úkolem bylo vytvořit hrací pole, vymyslet pravidla a sepsat soutěžní otázky.

Na výsledky skupinové práce se můžete podívat ve fotogalerii.

  Radka Tesařová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 21. 4. 2023 na oslavu DNE ZEMĚ jsme výuku na prvním stupni zaměřili na ochranu životního prostředí. 

Třeťáci si například povídali o tom, co znečišťuje planetu Zemi a zda i my děti můžeme přispět k její čistotě. Tipovali si, za jak dlouho se v přírodě rozloží různé věci jako např. plechovka, ohryzek, žvýkačka atd. Poté tvořili strom a počítali matematické příklady s planetou Země.

Vyučující prvního stupně.

 

Vstup do fotogalerie

Z vlastní iniciativy zorganizovali žáci z 8. B za pomoci žáků 8. A pro žáky 5.–9. ročníku velikonoční soutěžení. V jednotlivých disciplínách s velikonočním zaměřením soutěžící skupiny získávaly písmena do tajenky, která vedla k pokladu. Soutěžení si žáci užili (bodejť by ne, když to bylo místo dvou hodin výuky!).

  Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 19. 4. 2023 jsme se vzbudili do deštivého rána. Ach jo, zrovna dnes, když jedeme na exkurzi, musí pršet!

Sešli jsme se ve třídě, paní učitelka nám znovu připomněla, kam jedeme a proč, a v 8.00 jsme – naloděni v autobusu – vyrazili směr novým zážitkům a hlavně informacím.

První zastávka byla v Moravském Krumlově – na zámku na nás čekala expozice Slovanská epopej. Nádherných, fantastických 20 pláten od příchodu Slovanů na naše území po počátek 20. století, malovaných na lodní plachty, nám naprosto vzalo dech. K tomu bezvadná paní průvodkyně, která nám všechny obrazy podrobně popsala a vysvětlila, co na nich vidíme a proč to Alfons Mucha namaloval právě takto. S výkladem získává prohlídka úplně jiný rozměr.

Druhou zastávkou byl bývalý premonstrátský klášter Rosa coeli ( v překladu Růže nebeská) v Dolních Kounicích. Nádherná gotická památka s úžasnou paní průvodkyní… Potrava pro duši dokonalá. Po zastávce v pohořelickém nově otevřeném Lidlu, kde jsme dokoupili zásoby do prázdných žaludků, jsme absolvovali poslední – asi 5minutovou – zastávku: za Pohořelicemi u Památníku obětem brněnského divokého odsunu z r. 1945.

Během jednoho dopoledne jsme se dotkli tří období dějin – 19. st. / 20. st. (Slovanská epopej), gotika (klášter Rosa coeli) a nedávná historie (r. 1945 a odsun brněnských Němců). Byla to parádní exkurze, moc se nám líbila.

P.S. Za pedagogický doprovod (p. Lerch, Zabloudilová) musím pochválit naše žáky za opravdu vzorné chování. Obě paní průvodkyně na konci prohlídek prohlásily, že takhle hodné a vychované žáky už dlouho neviděly. Musím říct, že nás to potěšilo, je to důležitá zpětná vazba – pro ně, pro nás a pro rodiče.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 21. 4. 2023 se prvňáci a druháci utkali v pexesu. Turnaj byl až do konce velmi napínavý. Nakonec první místo s 37 body obsadili Tereza Krupková a Štěpán Bejdák - oba ze 2. B., druhé místo vybojovali s 32 body Veronika Blahová a Richard Vybíral - opět žáci 2.B a třetí místo získal žák z 1.A - Martin Hanák s 31 body. Všem soutěžícím děkujeme za hladký průběh soutěže.

Vyučující prvních a druhých tříd, foto M. Pernesová.

 

Vstup do fotogalerie

Třinácté dubnové odpoledne jsme u nás ve škole přivítali rodiče a jejich děti u zápisu do 1. třídy.

Se slavnostní náladou a někdy i trochou ostychu přicházely předškolní děti, aby předvedly své schopnosti, které jsou nezbytné pro vstup do základního vzdělávání. Většina z nich neměla s úkoly, které si pro ně připravily paní učitelky z 1. stupně, žádný problém a po zásluze si odnášely za svůj výkon dárečky i dobrý pocit z úspěšné práce. Přejeme jim, ať jim tento příjemný pocit ze školního prostředí vydrží po celou školní docházku.

K dnešnímu dni k nám přišlo v doprovodu svých zákonných zástupců celkem 55 dětí. Pro 12 dětí žádali rodiče odklad školní docházky o jeden rok. Současně si deset zákonných zástupců zažádalo o zařazení jejich dítěte do přípravného ročníku.

Děkujeme vychovatelkám školní družiny za krásné upomínkové předměty a paní Pernesové za krásný fotokoutek.

 Kolektiv vyučujících 1. stupně.

Vstup do fotogalerie

V pátek 14. 4. 2023 byl pro děti celého prvního stupně připravený zajímavý program - "Společné bubnování pro žáky".

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 4. 4. 2023 se vybraní žáci naší školy vypravili na recitační soutěž do Mikulova. Pro všechny to byl skvělý zážitek, k tomu ještě Julie Štěpaníková ve velké konkurenci získala třetí místo. Všem dětem děkuji za pěknou reprezentaci školy v recitaci.

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates