Vstup do fotogalerie

V pondělí 13. února třeťáci a páťáci navštívili divadlo Radost v Brně. Shlédli jsme představení Pinocchio. Většině dětí se pohádka líbila a odvezli jsme si pěkný kulturní zážitek.

  Anika Vamberská, 5.A

 

Vstup do fotogalerie

Dne 9. 2. 2023 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, a to ve 2 kategoriích - I. A / 6. + 7. třída/ a II. A /8. + 9. třída/. Celkem se přihlásilo 17 soutěžících a porota složená z vyučujících anglického jazyka měla těžké rozhodování. Úroveň komunikativních znalostí a dovedností jednotlivých žáků v AJ se rok od roku zvyšuje. První místo v kategorii I. A obsadil Marek Kocman ze 7. A, v kategorii II. A Adéla Zajícová z 9. B. Oba soutěžící postupují do okresního kola, které se bude konat 9. 3. 2023 na ZŠ Slovácká Břeclav. Držíme jim palce v dalším klání. Všem ostatním účastníkům školního kola soutěže děkujeme za účast a skvělou atmosféru.

  Šárka Šebelová

 

Vstup do fotogalerie

Jak Keltové žili? Proč se o nich vlastně učíme? Co všechno uměli? A co se do dnešní doby dochovalo? Na všechny otázky znají žáci čtvrté třídy odpovědi. A aby si učivo lépe zapamatovali, tak si ve čtvrtek 23. 2. 2023 vytvářeli oppida, neboli keltská opevnění z přírodních materiálů. A vězte, všechny to bavilo a všem se to moc podařilo. Děkuji rodičům za spolupráci a dětem za prima hodiny.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 21. 2. 2023 se sešlo 50 závodníků, kteří si chtěli zatancovat a zkusit štěstí v taneční soutěži. Všichni byli skvělí. Porota to měla hodně těžké, ale nakonec si 100 bodů do sportovce za 1. místo v kategorii 1. - 2. tříd odnesla Nela Polčáková. Za ní skončila Viktorie Zahrádková a Magdalena Gnojková. V kategorii 3. - 5. tříd děvčat se nejlépe umístila Petra Skřivánková. Další místa obsadila Laura Janakieva a Gabriela Beštová. Mezi chlapci téže kategorie vyhrál Jan Bošiak. Na druhém a třetím místě skončili Jindřich Šebesta a Martin Hryčovský. Pohár angažovanosti si převzal Martin Matkowitsch a  Sára Syrová. Oceněným gratulujeme. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Kuchař peče, vaří, smaží,

dobroty se vařit snaží.

Vařečkou či jenom lžící

míchá v hrnci pod poklicí.

Tímto říkadlem by se dalo popsat 5. kolo Bedny školy. Žáci i učitelé se proměnili v kuchaře a z domu přinesli krásné zástěry. Odpolední vědomostní test byl zaměřený na pravidla stolování. První místo prozatím uhájila třída 6.A. Třída 6.B je na druhém místě.

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 proběhla na naší škole recitační soutěž. První místo ve školním kole v kategorii prvních tříd obsadila Nela Polčáková, v kategorii druhých a třetích tříd Eva Mitischková, v kategorii čtvrtých a pátých míst první místo získala Veronika Králová, v kategorii šestých a sedmých tříd si první místo vybojovala Jolana Lukáčová a z nejstarších žáků se na prvním místě umístila Karolína Stupňánková. Všem soutěžícím děkuji za pěkná vystoupení, postupujícím přeji úspěch v okresním kole. 

  Hedvika Škrabalová, Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

V poslední masopustní čtvrtek - tzv tučný čtvrtek, si čtvrťáci i 1. A udělali výuku s touto lidovou tradicí. Rodiče a prarodiče dětem napekli různé masopustní dobrůtky. Nechyběly klobásy, špek či škvarkovka. V letošním roce jsme se poprvé s maškarami vydali i do ulic Drnholce s fašankovým průvodem společně s 1.A třídou. V  sobotu, kdy se měl průvod konat, se uskutečnil školní ples a proto fašank nechodil.  Prošli jsme ulicemi Husovou a Havlíčkovu, kde jsme předvedli tanec Pod šable. Lidé vycházeli z domů, zpívali a veselili se s námi. Měli pro maškary nachystány koblížky, boží milosti, ale také perníčky a řízečky. Nechyběl v sychravém počasí teplý čaj, který hlavně mně zahříval prstíky. Děti ze čtvrté i první třídy si to náležitě užily a těší se na příští rok. Děkujeme všem, kteří nás tak hezky pohostili.

 Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie
  1. A hraje divadlo

Děti ze 3. A nacvičily pohádku Dědečkova rukavička, v pracovních činnostech si vyrobily masky a přišly ji zahrát dětem z přípravné třídy a žáčkům z prvních tříd. Děkuji rodičům za pomoc při přípravě kostýmů a hercům za hezký divadelní zážitek.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Ohlédnutí za 1. pololetím – 3. A

Daří se mi v matematice. Mám rád jídlo ze školy, třeba rýži. Ve škole se mi líbí elektronická tabule. Chci umět spravovat. (Tomáš Švarc)

Mám rád počítání a Tv. Líbí se mi angličtina, Tv a když je na nás paní učitelka hodná. Chci pomáhat kamarádům. (Pavel Lahvička)

Daří se mi matika. Mám rád, když hrajeme nějakou hru. Líbí se mi, když je ticho. Chci umět pořádně házet. ( Maty Polášek)

Ve škole se mi daří matematika. Mám rád kamarády. Líbí se mi vyučování. Chci umět spravovat věci. (Marek Feigerl)

Daří se mi matematika. Mám ráda, když jedeme se školou na výlet. Líbí se mi, když píšeme písemku. Chci se zlepšit v anglickém jazyce. (Maruška Lišková)

Daří se mi tělák. Ve škole nemám rád nic. Líbí se mi Tv. Chci umět pracovat. (Honza Majerský)

Daří se mi nejvíc v matice. Ve škole mám nejraději výtvarku. Ve škole se mi nejvíc líbí, když jsou všichni kamarádi. Chci umět víc anglický jazyk. (Kamča Rucká)

Daří se mi angličtina, Hv a Tv. Mám rád ve škole, že mám kamarády. Ve škole se mi líbí, když je ticho a všichni pracují. Já chci umět šít a mluvit německy. (Ondra Peřina)

Daří se mi matematika. Mám ráda, když můžu pomáhat paní učitelce. Líbí se mi, když počítáme. Chci umět kreslit. (Ema Straubová)

Daří se mi matematika. Mám ráda, když dostáváme vysvědčení. Líbí se mi, když na tabuli hrajeme výukové hry. Chci umět rychleji šplhat v tělocviku. (Evička Mitischková)

Daří se mi v kroužcích a ve výtvarce. Mám ráda kamarády a Vv. Líbí se mi, když pomáhám a je ticho. Chci, aby tu nikdo nezlobil. (Lucka Šragová)

Daří se mi tělesná výchova. Mám rád sport. Líbí se mi sport. Chci umět být hodný. (Jindra Šebesta)

Daří se mi výtvarná výchova. Mám ráda, když pomáhám. Líbí se mi, když nám paní učitelka vymyslí hry. Chci umět šplhat. (Lenka Odehnalová)

Daří se mi Vv. Mám ráda prvouku. Líbí se mi, když kluci nezlobí. Chci umět hrát na kytaru.

(Terka Pivoňková)

Daří se mi Tv. Mám rád kamarády. Líbí se mi tělocvik. Chci umět být hodný. (Ondra Kocman)

Daří se mi tělocvik. Líbí se mi, když se učíme. Chci umět dělat tělocvik. (Milan Černek)

Daří se mi tělocvik. Mám rád holky. Chci umět šplhat. (Pepa Grbavčic)

Daří se mi Hv. Mám rád, když ve škole dostávám jedničky. Chci umět lézt na tyči. (David Zelníček)

Daří se mi matika. Mám rád vysvědčení. Mně se líbí, když je ticho. Chci umět češtinu. (Adam Polák)

Daří se mi Vv. Mám ráda paní učitelku. Chci umět češtinu. (Verča Němcová)

Daří se mi Tv a Vv. Mám ráda, když nám paní učitelka čte. Líbí se mi, když ve třídě hrajeme hry. Chci se naučit anglicky. (Simča Suparičová)

tř. učitelka Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

 

  Bronislava Šimčíková

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates