Vstup do fotogalerie

Již tradičně koncem ledna (letos 20. 1. 2023) přivítají naši deváťáci hosty na zmíněné besedě.

Již tradičně jedním z hostů byl pan David Hušek (letos opět člen aktivních záloh Armády ČR), který patří k zakladatelům této tradice.

Již tradičně si s sebou pan Hušek přivede minimálně jednoho hosta. Letos tím zmíněným hostem byla paní kpt. Petra Kudová, která se s námi přišla podělit o zkušenosti z misí v afrických republikách – Sierra Leone, Libérii a Středoafrické republice.

Již tradičně nás čekala spousta zajímavých informací, např. o těžbě diamantů právě ve zmíněných afrických republikách, spousta fotek a dokonce dokument ČT, natočený práce s paní Kudovou.

Již tradičně nám opět nestačila časová dotace tří vyučovacích hodin, protože naši hosté mají pro nás vždy mnohem víc zajímavostí, než stihneme vyslechnout a vidět. Ne, opravdu to není nuda, spousta z nás si v duchu srovnává život ve zmíněných destinacích s naším poklidným žitím, s dostatkem jídla a veškerého zázemí…

Již tradičně se těším na další rok, až se další deváťáci znovu setkají s našimi zajímavými hosty.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

 

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 jsme prožili den v pravěku. Už v pondělí jsme byli rozděleni do tlup. Každá tlupa se domluvila, co, kdo přinese. Ve středu, v pracovních činnostech, jsme si vytvořili pískováním pravěké zvíře. Druhý den ráno to vypuklo. Hned při příchodu do třídy si každá tlupa postavila chýše, jeskyně, prostě úkryt. A tam jsme celý den vyráběli zbraně, nástroje a oblečení. Chovali jsme se jako pravěcí lidé. Třídou neustále znělo: Hu, hu, ja, ja, ho, ho....Tvořili jsme pokřiky, recepty s mamutem, vařili si čaj z bylinek a kaši z ovesných vloček. V tlupách vznikaly první plány, jak ulovit zvíře - nástěnné malby. Nechyběly scénky, jak se tlupy domlouvaly na lov. Pravěcí muži nám ukázali, jak kradli ženy z dalších tlup v okolí. Celý den jsme si prostě užili. Nejvíc se nám líbila výroba zbraní a nejhorší bylo vše uklidit a vyplňovat pracovní listy od paní učitelky. Ještě ve středu si každý vyrobíme Venuši. Na to se už moc těšíme.

  Kolektiv 4.A a Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 přišla většina žáků do školy svátečně oblečena a užili si výuku ve společenském oblečení. Dívky si vzaly košili, motýlka, nebo kravatu, pokrývku hlavy a nakreslily si knírek. Chlapci přišli v krásných šatech, sukních, vzali si kabelku, ozdobili si vlasy mašličkou a krk korálky. Zahanbit se nenechali ani učitelé, kteří se oblékli do parádních kousků, které objevili ve svém šatníku. Odpolední test se věnoval zásadám slušného chování a pravidlům zdravení, tykání a vykání.

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se žáci naší školy - Petr Zugárek, Tomáš Zugárek, Štěpán Hryčovský a Jeník Matoušek - vypravili do Břeclavi na krajské kolo v šachovém turnaji družstev. Na turnaji si kluci odehráli sedm pěkných zápasů. Panu Matouškovi děkuji za odvoz z turnaje domů a chlapcům za profesionální reprezentaci školy. 

Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Od středy do čtvrtka se u nás na 1. stupni rozhodovalo o prezidentovi z říše fantazie. Volby probíhaly dle regulí. Zasedla volební komise, která dohlížela na správný průběh voleb, voliči měli k dispozici volební lístky, které vhazovali do volební urny a komisaři poté pod dozorem sčítali hlasy. Z prvního kola voleb vzešli dva kandidáti: Krteček a Harry Potter. Kdo bude prezident? O tom rozhodlo druhé kolo, ve kterém jednoznačně zvítězil Harry Potter. Vítězi blahopřejeme k vítězství a voličům děkujeme za jejich hlasy. Děti si zvolily Harryho Pottera. Jestlipak bude mít prezident nás dospělých také schopnosti kouzel a čárů?

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

 

Ve třetím lednovém týdnu v rámci přírodovědy, slohu a pracovních činností si děti vyzkoušely pokusy na téma vlastnosti látek. Ve slohu popisovali činnost a podle plánků se pokusili všichni žáci postavit zadaný model domu. Výuka se dětem líbila a tešíme se na čtvrteční projekt, kdy se všichni octneme v pravěku.

  Bronislava Šimčíková

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates