Vstup do fotogalerie Ve čtvrtek 10. 6. 2021 proběhlo u prvňáčků učení v přírodě.

Martina Bejdáková

Vstup do fotogalerie V letošním podivném roce se v Drnholci děti a rodiny s dětmi nudit nemusely. Po tvrdém lockdownu jsme dali možnost protáhnout svá těla a zahřát mozkové závity všem věkovým kategoriím.  První stezka byla určena těm nejmenším pod názvem "Z pohádky do pohádky". Vedla našim luhem a lesíkem až k rybníku. Na stezce je čekalo 10 úkolů a 10 meziúkolů. Druhá stezka byla asi nejdelší a vedla polem až k drnholeckým hradbám a zpět kolem bažantnice. Na této trase se ukrývalo 20 úkolů.
Třetí A-Zet kvízová stezka vedla po hrázi až k druhé čerpačce a končila na dvorku naší školy. Otázky byly pod QR kódy, ale kdo nevlastní mobilní telefon, měl možnost si otázky i s nápovědou přečíst. Děkuji všem, kteří se podíleli na tvorbě stezek. Děkuji také těm, kteří si vyzkoušeli stezky projít a splnit úkoly. Odpovědi do slosování odevzdalo 87 účastníků.  Vylosováni na pedagogické radě 8. 6. 2021 byli: Sykorová Majda, Hryčovský Štěpán, Daniel Šmehlík, Janakieva Laura, Hušková Šarlotka, Sakač Jakub, Feitlová Dagmar, Železná Laura, Šubová Petra, Trojková Věra. Děkuji za fotografie, které jste pořídili. Krásné prázdninové dny .

Bronislava Šimčíková, foto od účastníků putování

Vstup do fotogalerie V pondělí jsme s žáky druhé třídy opět vydali do přírody. Zkoumali jsme, porovnávali a pozorovali změny v přírodě. Pyly travin a květy topolů byly tak agresivní, že ve třetí vyučovací hodině jsme se vrátili do třídy, kde si skupinky dotvořily pracovní listy. Ještě nás čeká pole. Snad to bude lepší.

Bronislava Šimčíková, foto Iva Myšáková

Vstup do fotogalerie V úterý 1. 6. 2021 bylo znát, kdo má svátek. Celým prvním stupněm od samého rána zněl smích. Děti byly veselé a usměvavé. Vše vyvrcholilo čtvrtou vyučovací hodinu. Školní provizorní hřiště se proměnilo na stanoviště, kterých bylo 14. Děti si měly možnost vyzkoušet chůzi na chůdách, souboj na kladině, skoky přes lano, kop míčem na branku, různé překážkové dráhy....Sluníčko doladilo tak krásný dětský den.

 Foto Markéta Pernesová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.