Vstup do fotogalerie

 

Pěkně strávený týden s ještě hezčím tématem - Jaké je to u nás doma. V tomto týdnu jsme se dozvěděli něco nového o každém kamarádovi. Zjistili jsme, že mít domov a v něm lidi, kteří nás milují a mají nás rádi je to největší bohatství na světě. Děti kreslily myšlenkovou mapu jejich rodiny. Povídaly o členech v domácnostech a jejich povinnostech. Učili jsme se jmenovat členy v rodině, každý si udělal rodinný strom. Povídali jsme si o tradicích v rodinách. Ochutnali jsme rodinné recepty, za které já moc rodičům, babičkám a tetám děkuji. Jen pro zajímavost - ochutnali jsme frgále, mrkváče, záviny, bábovky, perníčky, sarmu, dortíky, boží milosti, škvarkáče, šátečky....Všechno bylo výborné a děti si smlsly. V pátek děti vše shrnuly v prezentaci, kterou si během týdne vyrobily. Bohužel, také jsme se museli rozloučit se spolužákem Danečkem, protože na rozdíl od nás, on ten domov s maminkou a bráškou teprve hledá. Byla to krásná tečka za tématem projektového vyučování o domově. Daneček si od spolužáků odnesl obrázky s osobním poselstvím, knížku s podpisy spolužáků a školní pomůcky. Všem dětem děkuji. Byli jste skvělí.

tř. učitelka Bronislava Šimčíková, foto Ivona Myšáková

V úterý 13. 10. 2020 se naše škola zapojí do celonárodní sbírky „Bílá pastelka“, jejíž výtěžek pomáhá lidem se zrakovým postižením.

Žáci třetích tříd budou ve škole prodávat pastelku za 30,- Kč.

Děkujeme všem, kteří touto částkou pomohou potřebným.

 

Vstup do fotogalerie V pondělí 5. 10. 2020 se děti z první třídy vydaly do Jevišovky poznávat bydliště, historické stavby a jiné významné budovy. Zpáteční cesta lesem se dětem velmi líbila, uběhla rychle především díky hře "Na klíště". Děti mě mile překvapily, neboť cestou si nikdo nestěžoval, že by nemohl, že je unavený, že už nemůže.

tř. učitelka Martina Bejdáková

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates