Projekt "Já na to mám"

Projektový týden šesťáků 2. - 6. května 2011

Loga Vstup do fotogalerie

V týdnu od 2. do 6. května 2011 probíhalo projektové vyučování, v 6. ročníku zaměřené na starověké Řecko a Řím.

Žáci se sami rozdělili do pětičlenných skupin, ve kterých po celý týden pracovali. Každá skupina byla vlasně fiktivní cestovní kancelář, která vypracováním pracovních listů vytvořila katalog k dovolené v Řecku. Pracovní listy zahrnovaly úkoly ze všech hlavních vyučovacích předmětů a navíc i praktické činnosti – drátkování, pedig, výroba řeckého salátu. Dalšími již tradičními výstupy každé skupiny byla maska řeckého divadla, maketa Kolossea a jedna skupina vytvořila i velmi zdařilou maketu trojského koně.

Novinkou v tomto projektovém týdnu byly gladiátorské hry, které probíhaly v tělocvičně a nahradily plavání v hrušovanském bazénu.

V pátek, kdy již měli všichni své úkoly hotovy, jsme se podívali na film Asterix a olympijské hry. Po projekci proběhly závěrečné prezentace, ve kterých každá skupina předvedla, co za celý týden udělala.

Celkové hodnocení projektového týdne v 6. ročníku: žáci byli ukáznění, pracovali svědomitě, úroveň vypracování katalogu a praktických úkolů se odvíjela od schopností žáků celé skupiny.

Soňa Zabloudilová, garant 6.r.

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates